Witte Tentweek weer van start Kastje, muur en grofvuil Anbo leden snuiven cultuur in Maastricht Buurtschap niet in het gelijk gesteld Thais servies in Wereldwinkel HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 3 AUGUSTUS 2011 13 Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het einde van de zomervakantie nadert en dat betekent dat er weer volop activiteiten plaats vinden in Nieu werkerk. Traditiegetrouw vindt gedurende de een na laatste week van de vakantie de Witte Tentweek plaats. Deze hele Den Haag/Nieuwerkerk aan den IJs sel - De bewoners die zich verenigd hebben onder de naam Vereniging Belang Ver Hitland, zijn onlangs door de Raad van State niet in het gelijk gesteld. De bewoners verzet ten zich met name tegen de bouw van een appartementencomplex bij de zogenoemde zelling Ver Hitland (een ondiepe plek aan de oever van de Hollandsche IJssel). Op die locatie zijn 35 woningen gepland, waarvan 9 appartementen en 26 huizen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een korte vakantiesluiting heeft de Wereldwinkel haar deuren weer ge opend. In de winkel is onder meer het nieuwe DIK servies van de be kende ontwerper Piet Hein Eek ver krijgbaar. week staat het thema 'Echt wel!' centraal. Alle kinderen van vier tot en met negen jaar kunnen meedoen aan de verschillende activiteiten die dagelijks van 10.00 uur tot 12.15 uur plaatsvinden in een van de drie tenten die door het dorp verspreid staan. Maandag 1 augustus waren er tijdens de aftrap 47 kinderen aan wezig in de tent bij de Elimschool in Volgens de verenigde buurtbewo ners past het appartementencom plex niet in de landelijke omgeving. Bovendien vrezen ze voor toename van de verkeersdruk in de omge ving. De buurtbewoners verwijten de gemeente Zuidpias dat die de te verwachte verkeerstoename onder schat omdat zij bij haar berekenin gen een verkeerde norm hanteert. Volgens de voorzitter van de Raad van State blijkt uit niets dat de gemeente een onjuist cijfer heeft Dit nieuwe servies wordt gemaakt in de Thaise keramiekfabriek Sang Arun, waar de medewerkers hun best doen het servies zo dun mo gelijk te maken. Dit kan behoor lijk lastig zijn. "Doe gewoon waar je goed in bent, is mijn idee. Dus waarom maken we niet juist een DIK servies, simpel en strak van vorm en duidelijk dik", aldus de ontwerper. In de winkel is tevens een door Eek ontworpen palmhou ten mand verkrijgbaar. Fair Green katoen. Onder het label Fair Green in troduceerde FaitrTrade Original een brede lijn biologisch fairtrade katoen, waaronder hand -en thee doeken, beddengoed en tafella kens. De katoenboeren gebruiken geen chemische bestrijdingsmiddelen en de verf is milieuvriendelijk. Alle producten dragen het fairtrade/ Max Havelaar Keurmerk. Knuffels Zep en Syl zijn de twee vrolijk ge kleurde Zuid-Afrikaanse knuffels uit de Knuffelfabriek, welke werk gelegenheid biedt aan mannen en de wijk Dorrestein. Kinderen uit de wijk Zuidpias kunnen terecht bij de Gideonschool en voor kinderen uit Esse staat er een tent bij het Esse- park. De activiteiten, zoals ezeltje prik en knutselen, vinden nog plaats tot en met zondag 7 augustus. gebruikt bij de berekening van de verkeersintensiteit. Ook zou geen sprake zijn van 'onaanvaardbare aantasting van het landschap'. De Raad van State stelt de gemeente in het gelijk die bij de bouw een maxi male goothoogte hanteert van 12 meter zoals wordt toegestaan in het bestemmingsplan. Ook in overige bezwaren van de bewoners ziet de Raad van State geen aanleiding om het bouwplan van tafel te vegen. vrouwen uit de townships. Door hun werk kunnen zij weer een be staan opbouwen en hun kinderen naar school laten gaan. De Wereldwinkel is gevestigd in de Dorpsstraat 51a en is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur. Maastricht/Nieuwerkerk aan den IJssel - De deelnemers aan het Anbo Cultuuruitje reisden dinsdag 26 juli per trein naar Maastricht, waar bij aankomst uiteraard eerst koffie met echte Limburgse vlaai op het pro gramma stonden. Vervolgens splitste het gezelschap zich in groepjes op om een bezoek te brengen aan bijvoorbeeld het Bonnefantenmuseum, de Onze Lie ve Vrouwe basiliek, de 218 treden van de Sint Janstoren te beklim men, of om een rondleiding met een gids door de St. Servatius basiliek te maken. Tijdens een gezamenlijke "In 2009 was het dan zover. De vaste bewoners van Klein Hitland kregen eindelijk een grofvuilpas. Dit na lang durig overleg met de gemeente. De passen werden afgegeven bij de re ceptie van het park tot er een goede oplossing gevonden zou zijn. Het is een nogal ingewikkeld probleem omdat op dit park ook mensen wonen met zogenoemd overgangsrecht of een persoonsgebonden gedoogver gunning en dus gaat het niet alleen om recreanten, maar ook om perma nente bewoners. Sinds 2009 niets meer van de ge meente vernomen, tot vorige maand: de grofvuilpassen werden ingetrok ken en opgehaald door de gemeente. Overleg of voorlichting? Niets van dat al. Natuurlijk liet ik het er niet bij zit ten. Alles nageplozen aan raadstukken en persberichten, had ik wat gemist? Nee, niets en dus maar een paar vra gen neerleggen bij de gemeente. De antwoorden waren onder de maat. V\He gaf opdracht voor het terughalen van de grofvuilpassen? Antwoord ge meente: "weten we niet". Hoe lang kunnen wij ons grofvuil niet wegbrengen? Antwoord gemeente: "Weten we niet". Ik denk dat de gemeente wel weet wat er speelt. De normale burger wordt weer in de maling genomen. Ik vind onjuistheden verstrekken het zelfde als liegen. Maar ja, dat woord kent een politicus niet. Het is jokken anders moetje aftreden. In de beantwoording van schriftelijke vragen door de SP eerder dit jaar aan Burgemeester en Wethouders was dit één van de antwoorden: "Over de reden van uitgifte in het ver leden is geen documentatie beschik baar. Waarom en hoe deze afspraken tot stand zijn gekomen is niet bekend. Wel kan worden geconstateerd dat de uitgifte van de passen voor verwar ring heeft gezorgd. In eerste instantie was het de bedoeling dit onderwerp in te bedden in het nieuwe afvalbeleid per 2012. Echter, gezien deze ondui delijkheden is ervoor gekozen dit on derwerp naar voren te halen. Er wordt daarom op dit moment een beleids- voorstel voorbereid dat duidelijkheid schept voor zowel de bewoners en het parkbeheer als voor de medewerkers van de gemeente." Mijn commentaar hierop: Natuur lijk weet de gemeente wel hoe deze afspraken tot stand zijn gekomen. Ik heb immers de correspondentie van de gemeente uit 2009, voorzien van hun eigen logo. Persoonlijk overleg, brieven heen en weer en dan geen do cumentatie beschikbaar? Ik als burger moet mijn boekhouding ook bewaren, doet de gemeente dit niet of is dit met het samenvoegen van de gemeentes verloren gegaan? B en W beweren ook in hun beant woording aan de SP dat een beleids advies in voorbereiding is en dat be woners en de directie van het park worden geïnformeerd over het besluit. Lees ik daar informeren? Nou, dat moet nog gebeuren. Ze hebben niet eens een antwoord op de vraag waar ik mijn afval kwijt kan, maar ze gaan wel informeren.... Begin dit jaar kregen alle bewoners en recreanten op Klein Hitland zakken voor plastic afval. Ik vroeg mij af waar wij de zakken moesten neerzetten en waagde er een telefoontje aan naar de gemeente. Men moest het ant woord schuldig blijven. Ik zou erover teruggebeld worden. Ze moeten nu nog bellen Klein Hitland was eindelijk bezig aan een opmars: de steenovens zijn klaar, het park is opgeknapt. Helaas nu weer negatieve energie: volgens mij mist de gemeente haar speeltuin voor Tegel makers. Daarvoor is Klein Hitland lang misbruikt en de ingezetenen van deze gemeente (of zijn wij dat niet?) wor den hiervoor weer misbruikt. Van het kastje naar de muur en weer terug. Ik denk dat ik genoeg gezegd heb over het grofvuilbeleid en de uitvoering hiervan. Hopende dat deze gemeente nu een keer iets goed gaat doen en Klein Hitland meehelpt weer positief in het nieuws te komen." Remon Zimmerman, Nieuwerkerk a/d IJssel (Deze brief is door de redactie ingekort) Een aantal deelnemers aan hetAnbo Cultuuruitje naar Maastricht luistert aandachtig naar de gids in de St. Servatius basiliek. maaltijd vroeg in de avond werden 22.00 uur keerde het gezelschap te- de ervaringen uitgewisseld. Rond rug in Nieuwerkerk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13