O nnP 'Moerkapelle wasje wereld" VAN DER SPEK Begrafenis - Crematie 0182 - 37 27 26 Uitvaartcentrum Van Der Spek Ik GEEF WENSEN DE RUIMTE HART VAN HOLLAND REGIO 3 AUGUSTUS 2011 Middelweg 45A, Moordrecht www.vanderspekuitvaart.nl Petra Verschoor Nieuwerkerk a/d IJssel www.sereen.nu 'Vrouwen die met hoofd en hart uitvaarten begeleiden. Betrokken, integer en met oog voor details. Telefoon: 06-10 36 93 06 HART VAN HOLLAND Wij verzorgen uw dierbare met eerbied en respect In de gehele wijde omgeving Schaap-doe-dag bij Schaapskooi Ottoland Mevrouw Pia de Kooter-Hofman, 1918, vertelt www.intveld-uitvaart.nl 21 jet ech tpaar de Kooter- UITVAART Bij het overlijden van een dierbare staat de wereld wordt de uitvaart met zorg vormgegeven. Dat doet u het liefst met deskundige en oprecht betrokken mensen. Of misschien wilt u zich vast laten informeren en goed voorbereid zijn, omdat u voor uzelf en uw nabestaanden een zo mooi mogelijk afscheid wilt. Onafhankelijk informatieblad. Verschijnt in Waddinxveen, Zeven huizen, Moerkapelle, Oud Verlaat, Nieuwerkerk aan den IJssel, Moor drecht, Nesselande en Kruisweg, eenmaal per week op woensdag in een oplage van 36.000 exemplaren Postadres voor redactie en advertenties: Postbus 85 - 2760 AB Zevenhuizen Krant niet ontvangen? Elgersma Media, telefoon 0180-632289 (tijdens kantooruren) Persoonlijke aandacht-Keuzevrijheid-Transparantie Tijd voor nabestaanden - Kwaliteit Dag en nacht directe hulp na overlijden Ook thuis opbaren Telefoon: 0182 - 615055 of 0180 - 328094 Bezoekadres: Elgersma Media Noordelijke Dwarsweg 1a 2761 GA Zevenhuizen Telefoon 0180-632289 Fax 0180-633503 E-mail redactie: redactie@hart-van-holland.nl E-mail advertenties: verkoop@hart-van-holland.nl Sluitingstermijn redactie: maandag 10.00 uur. advertenties: maandag 14.00 uur. Kant-en-klaar advertentiemateri aal (indien gereserveerd): dinsdag 10.00 uur. Hart van Holland stelt zich niet aansprakelijk voor de inhoud van de advertenties en ingezonden me dedeling in deze krant. Zij behoudt zich het recht voor, zonder opgave van reden advertenties voor pu blicatie in het Hart van Holland te weigeren. Door Elly van Gelderen Niets uit deze uitgave mag worden vermenigvuldigd zonder schrifte lijke toestemming van de uitgever. Het Hart van Holland is lid van het: Ottoland/Alblasserwaard - Schaaps kooi Ottoland houdt op de vrijdagen 5 en 12 augustus van 10.30 tot 15.30 uur een schaap-doe-dag. Een educatieve dag voor jong en oud met een programma met als thema het schaap. De deelnemers gaan onder begelei ding op zoek naar de herder en zijn kudde. Daar aangekomen vertelt de herder over de schapen en laat zien waarom de herder niet zonder zijn trouwe hond kan.Terug bij de schaapskooi is er een lunch. Het mid dagprogramma staat in het teken van wol. Er wordt een uitleg gegeven over de technieken met betrekking tot de behandeling van wol, waaronder het wassen, spinnen, kleuren, kaarden en vilten. Daarna gaat iedereen aan de slag met het natuurproduct wol. De kosten voor deelname bedragen voor kinderen tot en met twaalf jaar 15,- euro, volwassenen betalen 30,- euro. Voor meer informatie en aanmelden: 0184-642293 of info@schaapskooi- ottoland.nl Zevenhuizen, daar gingen we ook wonen. Hij werkte 25 jaar bij schil der Cor Huisman in Moerkapelle. We kregen een zoon en een dochter, die zijn nu al weer 59 en 66 jaar. Mijn man is geridderd omdat hij veertig jaar bestuurslid van de wo ningbouw geweest is. Nu woon ik als weduwe in de Ze venster. Maar ik wil niet klagen over mijn kwaaltjes, dat wordt hier al genoeg gedaan." Het echtpaar Hofman van de molen. De Moordrechtse Elly van Gelderen gaat voor het Hart van Holland op pad om oude tijden te doen herleven. Elly is als vrijwilliger en interviewer actief bij de Moordrechtse Historische Vereniging. Zij is auteur van de boeken "Herinneringen rondom de Hollandse IJssel" en "Leven en werken rond IJssel en Lek", waarin zij onder andere verhaalt over de slechte arbeidsomstandigheden van de steenplaatsen en touw- banen langs de IJssel, over verdwenen beroepen (rietsnijders en zalmvis sers), verdwenen scheepswerven en andere bedrijven, oorlog, watersnood enzovoort. Zevenhuizen - "Geslachten lang woonden families Hofman op een van de zes, honderden jaren oude watermolens in Moerkapelle. Mijn opa Arie was molenaar, toen zaten de wieken er nog aan. Vader Frederik zag de molens onttakelen, er bleven drie verdiepingen over, je had er bovenin mooi uitzicht. Later is de molen ingekort. Op de andern molens woonden Jan, Albert en Henk Hertog, Leen van der Bos en Cobus Brandhorst. Ik ben geboren aan de Moer- kapelse Zijde, op Zevenhuizens grondgebied. Later verhuisden mijn ouders naar de molen van Hertog. Zij kregen vijf kinderen. Vader hield wat klein vee. Vooraan bij de Hollevoeterbrug ston den drie huisjes waar Maartje Boeve, opoe de Knecht en tante Marie Her tog woonden, aan molenbewoners werd overpad verleend. Er lag grint voor het huis en als er iemand met de fiets doorheenge- reden was ging tante gelijk met de hark de geul er uit harken, alsof het een vloerkleed was. Ik liep met Jannie Brandhorst naar school over het paadje wat door het land liep bij boer Bax en uit kwam op de Herenweg. Je moest onder prikkel draad door en tussen het vee en de paarden lopen, daar was ik soms zo bang van. Ook van de loslopende krielhanen die op je rug sprongen. Je klompen zaten altijd onder de modder. Ik kreeg ongeverfde klom pen, die kostten vijftig cent en ge verfde klompen zestig cent. Later ging ik naar de Kruisweg op school en moest ik ook door de weilanden. Je kwam nooit verder dan Moerka pelle. Ik had eens een 5 voor aard rijkskunde, en zei tegen de meester: Het geeft niks want ik kom toch nooit verder dan Gouda', zelfs daar was ik nog nooit geweest. Moer kapelle was je wereld. Later lach je daarom. Met mijn tante ging ik eens naar Den Haag kleding kopen, dat was een belevenis. Met een bus en trein waar ik nog nooit in had gezeten. Ik kreeg een jas, een jurk en een hoed. Bargleggen en bieten dunnen Vader was een werkezel, hij werkte bij verschillende boeren, soms ging ik mee om te kijken als hij met drie paarden het land om moest ploegen. Hij werkte bij verschillende boeren. Soms hielp ik hem met bargleg gen, dan stond ik midden in de barg om tarweschoven aan te duwen. In Moerkapelle zaten veel teelboeren dus kregen de kinderen veertien dagen vrij om te helpen met oogs ten. Kinderarbeid was heel gewoon in die dagen. Ik ging met Jannie Brandhorst bieten dunnen. De kleine bietjes weghalen, zodat er een kon doorgroeien. Twee weken kroop je door de kluiten over de grond. We kregen 28 gulden, dan wasje de ko ning te rijk. Mijn eerste baantje was in het win keltje van Neeltje en Arie Hertog, zij woonden recht tegenover de smid van Duuren. Ze verkochten manifac- turen, klompen en levensmiddelen. Ik was dertien jaar. Daarna werkte ik bij boer Lievaart waar ik heel hard moest werken. De boerin was erg schoon en niet makkelijk. Ik kon het zware werk niet volhouden dus ging ik later tot 2 uur. Ik leerde melken van mevrouw Heyboer in de Hon derd Morgenpolder. Later zijn we verhuisd naar de Oranjebuurt. Ik trouwde met Rinus de Kooter uit UITVAARTVERZORGING Boekweitakker 1 -2743 DL Waddinxveen

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 21