VAN DER HAMMEN Tweeslachtig handelen gemeentebestuur staat niet ter discussie Low Lands Pre-Party in "t Blok ledereen verdient een morgen Oranjefonds steunt HiP Hulplijn Excursie naar Auschwitz de Haij £^Van derWende advocate n Intratum Pijnacker t Intratuin Zoetermeer JTLi fietsklaar.pj^ HART VAN HOLLAND REGIO I 3 AUGUSTUS 2011 3 Coverband Stoot! bij Dutch Water Dreams Zomeractiviteiten in De Kristal Dierencentrale Ook uwAgri-notaris voor de regio! !r www.notariszevenhuizen.nl Thuis in de regio. Donderdag en vrijdag koopavond. intratuin Den Haag/Zevenhuizen - De voor malige gemeente Zevenhuizen mag dan een opmerkelijke rol hebben gespeeld in een zaak over de huis vesting van Polen bij tuinderij Tas aan de Knibbelweg, zij heeft volgens de Raad van State niet fout gehan deld. Vorige week werd uitspraak gedaan. De eigenaresse van de tuinderij ging in juni bij de Raad van State in hoger beroep. Haar advocaat zei eerder dat zij de dupe is van twee slachtig handelen van het gemeen tebestuur. Wat eraan vooraf ging... Met medewerking van de gemeente realiseerde het bedrijf de huisves- Nieuwerkerk aan den IJssel - In het derde weekend van augustus gaan veel jongeren richting Bidding huizen voor het populaire festival Lowlands. Op zondag 7 augustus is het mo gelijk hier vast een voorproefje op te nemen in 't Blok. Genieten van goede muziek, toffe sfeer en leuk publiek. Er zijn optredens van de Nieuwerkerkse bands CeeBeeT- ees, JD Meatyard, Cradle en/of the Weak and the Strong. Na afloop van de optredens kan het publiek zelf het podium op voor de jamsessie. Voorts wordt muziek gedraaid van bands die op Lowlands optreden. De party duurt van 14.00 tot 21.00 uur. De toegang is vrij.' Nieuwerkerk aan den IJssel - Met als thema 'ledereen verdient een morgen'vindt in de week van maan dag 5 tot en met zaterdag 10 sep tember de collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds plaats. Hoe hoger de opbrengst, hoe meer kankeron derzoek er gedaan kan worden. Wie een uurtje vrij wil maken om te col- lecteren kan zich aanmelden via 0180-317252 of 0180-314342. Zoetermeer - Bij het Beach House, gelegen op het middenterrein van de Wildwaterbaan van Dutch Water Dreams, verzorgt nederpop cover band Stoot! op zaterdag 13 augus tus vanaf 20.30 uur een spetterend optreden. De muzikanten spelen naast Nederlandse hits, ook popmu- "tk uit het buitenland. De toegang bedraagt 10,- euro. W>or meer informatie en reserveren: "ww.dutehwaterdreams.com/stoot. ting van Polen in een schuur achter het bedrijf. Daarvoor werd zelfs een gebruiksvergunning verleend door het college. Maar nu moet de huis vesting ongedaan worden gemaakt onder druk van een dreigende boete van maximaal 14.000,- euro. Over een schadevergoeding van wege verbouwingskosten van de schuur wordt door de gemeente niet gesproken. Volgens de gemeen te is de huisvesting in strijd met het geldende bestemmingsplan. En dan moet er worden opgetreden, ondanks de door het college zelf verleende gebruiksvergunning die leidde tot de verbouwing. Niet lang nadat de gebruiksvergun ning werd verleend, vroeg buurman Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj verzorgde de afgelopen twee jaar diverse excursies, die in het teken stonden van de Tweede Wereldoorlog. Gezien de grote be langstelling voor de excursies or ganiseert Vedj voor de periode van woensdag 16 tot en met zaterdag Huib den Hollander om maatrege len tegen de huisvesting. Hij zou al langer overlast hebben van de Polen die in de tuin naast zijn perceel zit ten. De gemeente wees dat verzoek toen af, omdat met Tas - in goed vertrouwen - eerder al afspraken waren gemaakt over de huisvesting ondanks dat dit in strijd was met het bestemmingsplan. Den Hollander maakte vervolgens officieel bezwaar tegen die afwij zing en dat zorgde blijkbaar bij de gemeente voor een compleet nieuw inzicht. De gemeente besloot Tas alsnog aan te pakken en kwam met de dreigende boete. Volgens de ge meente is de overtreding van het bestemmingsplan in dit geval van groter gewicht dan de gebruiksver- 19 mei wederom een reis naar Auschwitz. Een informatieavond hierover vindt plaats in september. De reis wordt gemaakt per bus. Voor meer informatie: info.vedj@gmail.com of 06-14606126. gunning. Die vergunning werd toen feitelijk niets meer waard. De Haagse rechtbank heeft eerder geoordeeld dat ditnieuwe stand punt' van de gemeente juridisch deugt. En naar nu blijkt is de Raad van State dezelfde mening toege daan. Intussen heeft Tas gevraagd om een ontheffing van het bestemmings plan, zodat alsnog de huisvesting van Polen mag doorgaan. Maar de gemeente wil daar niet aan mee werken. Buurman Den Hollander heeft intussen een andere woning betrokken. Zijn woning naast de tuinderij van Tas wordt nu verhuurd aan een aantal Polen. Nesselande - In de laatste week van de zomervakantie (8 -12 au gustus) staat er van alles te gebeu ren in Nesselande. Enkele kerken uit de buurt houden dan, met me dewerking van Stichting Buurtwerk Alexander, allerlei activiteiten in multifunctioneel centrum De Kris tal, verspreid over vijf dagen: maan dag tot en met donderdag van 9.30 - 12.30 uur. Een greep uit het programma: maandag feestelijke spelletjes en smakelijke knutsels, dinsdag ex treme uitdagingen op het strand, woensdag een spetterend brand weerprogramma en donderdag zon, zee en strand! Vrijdag spant de kroon: dan begint het programma om 14.00 uur in De Kristal en wor den twee workshops gehouden. De middag wordt om 17.30 uur afge sloten met een show van poppen speler Roelof Speelman in de grote zaal. Vermist Kater, rood, witte borst, sokken en wit op buik, halsband rood-geel gestreept koker, Stevensstraat Moordrecht. Kater, zwart, witte bef door naar buik, witte voeten voor en sokken achter, stompje staart, stevige kat, Noordeinde Waddinxveen. Kater, cypers, witte tenen en wit op borst, is gechipt, de Kievit Moerkapelle. Kater, rood, licht van kleur -beige-, witte poten, buik en wit in snuit, ontstoken ogen, jong, Klaproos- veld Nieuwerkerk aan den IJssel/ Valkparkiet, geel licht van kleur, gele kuif, oranje wangen, tam, de Wilg Nieuwerkerk aan den IJssel. Gevonden Teef, maltezer x, wit, zwarte oren en zwarte vlek op kont, hangoren, halflangharig, Zuidelijke Dwars weg Zevenhuizen. Kat, schildpad, witte buik, kin en voeten, Woubrechterf Waddinx veen. Kater, rood, witte voeten en vlekje onder neus, Zuidkade Waddinx veen. Kater, zwart, witte snuit en sok ken, Bredeweg Moerkapelle. Kat, zwart, witte poten en snuit, dikke kat, Land voor Water Moor drecht. Kater, zwart, witte poten, borst en snuit, zwart vlekje onder neus, kit ten, camping de Randstad Zeven huizen. Poes, zwart, witte borst, buik, po ten en wit in snuit door over neus naar voorhoofd, Industrieterrein Moordrecht. Kater, zwart, zonder wit, kitten, Moerkapelse Zijde Moerkapelle. Kater, zwart, witte bef, sokken en neus, de Els Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: 0186- 601199 en www.dierencentrale.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting HiP krijgt een bijdrage van 5.000,- euro van het Oranje Fonds voor de HiP hulplijn. HiP bemiddelt tussen vrijwilligers uit lokale kerken die hulp willen bie den en mensen in de omgeving die een helpende hand nodig hebben. In Nieuwerkerk doen drie kerken mee aan het project en er zijn veertig vrijwilligers beschikbaar. Zij werken nauw samen met lo kale welzijnsorganisaties. "We zijn bijzonder blij met deze ondersteuning van het Oranje Fonds", aldus Christine Boersma van HiP; "Hiermee kunnen nog meer mensen hulp krijgen. We roepen daarom iedereen die hulp nodig heeft, en geen beroep kan doen op een eigen sociaal net werk, op om de HiP hulplijn te bellen." Mensen in nood kunnen bellen met de HiP hulplijn 0900-4474474. Voor meer informatie: www.stichtinghip.nl en www.oranjefonds.nl. NOTARISKANTOOR Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen. Tel.: 0180 - 63 16 11 Dé mobiele fietsenmaker U heeft al een stevige schoolfiets van Montego vanaf 404,- Puch vanaf 449,- om uw kind veilig naar school te laten rijden! Voor bij u thuis of op het werk06-30 72 72 12 Lange Zijde 9a, 2761 AV Zevenhuizen (Cl000 plein) www.fietfklaar.nl Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Kijk ook op intratuin.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3