"Het is een groot voorrecht datje nog samen bent" Midzomer Boules Laat de zomer maar komen! Bruisende show Young Continentals in Lichtkring HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL I 3 AUGUSTUS 2011 7 Echtpaar de Bruin-Zonneveld zestig jaar getrouwd Jeu de Boules Koffiedrinken met Ouderenadviseur -- Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was dinsdag 26 juli zestig jaar gele den dat Maarten de Bruin en Truus Zonneveld in het huwelijk traden. Loco-burgemeester Rinus Bosman ging op de koffie om hen te felicite ren en bood twee boekjes aan. Ook was er een bloemstuk van de ge meente Zuidpias. Het echtpaar heeft een zoon en twee kleinkinderen. De bruiloft wordt in september met een etentje gevierd. Door Marianne Fortuin Ze zijn allebei geboren in Nieuwer kerk, zij 84 jaar geleden en hij bijna 91 jaar. Ze hadden negen jaar verke ring, toen er eindelijk getrouwd kon worden. De Bruin: "Er was nergens een huis te krijgen. Toen konden we op de Vrijheidslaan gaan wonen, de eerste nieuwbouw hier na de oorlog." Zijn vrouw vult aan: "Daar hebben we 54 jaar gewoond, waarvan der tigjaar met mijn moeder in huis. Ze zat altijd te lezen, daar had je geen last van. Ik lees zelf ook graag, dat is heerlijk. Flandwerken doe ik niet meer. Vroeger naaide ik gordijnen, samen met mijn schoonzus." Die gordijnen werden besteld door klanten van de firma Zonneveld, het familiebedrijf van Truus, waar haar man later ook ging werken. "Ik wilde graag timmerman worden, maar het werd werken bij de boer of de tuinder. Bij Arie Mast aan de 's Gravenweg bijvoorbeeld. Daar ver diende ik twee gulden in de week. Toen ging ik werken bij Molendijk, dat verdiende 4,75 per week. De oorlog brak uit en ik vond werk in Zoetermeer. Op de fiets ernaartoe, en je kreeg er ook eten. Daarna ben ik voor mezelf begonnen, aardappe len en bieten rooien. Er stond hier een kruidenierswinkeltje leeg. Ik ben al mijn papieren gaan halen, maar dat is het toch niet geworden." Het werd werken in de woninginrichting, en ook daarvoor haalde De Bruin in de avonduren zijn diploma's. Hij heeft tot zijn laatste klus op zijn 78e jaar met veel plezier gewerkt: "Ik heb aan boord van schepen zo als de Rotterdam en de Statendam gestoffeerd, in bioscopen, bij men sen thuis. In het begin ging ik langs de deur met stoffen. Toen kreeg ik werk in de huizen aan de Wollefop- penweg en daarna ging het lopen." Heel blij nog samen te zijn. Truus werkte ook in de zaak aan de Parallelweg, net als haar broer en schoonzus, en zorgde voor de zoon en het huishouden. Maarten is de enige overgeblevene van acht kin deren. Truus: "Het was een leuke familie. Ja, we hebben in die zestig jaar een hoop meegemaakt. We wo nen nu alweer zes jaar hier in deze flat en hebben het erg naar ons zin." "Het is een groot voorrecht, dat je nog samen bent", besluit haar echt genoot. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij Jeu de Boulesclub Nieuwerkerk werd zaterdag 23 juli het Midzomer- toernooi gespeeld. Hoewel midden in de vakantieperiode waren er 46 deelnemers. Met uitzondering van vier equipes in hun laatste partij was er geen regen. De teams wisten ondanks de hun met het oog op de weersvoorspellingen opgelegde tijdlimiet van een uur per partij, de partijen allemaal binnen deze tijd te beëindigen. Opvallend aan de dag was het aantal deelnemers met drie winst partijen namelijk acht. Echter het podium kon vijf winnaars kwijt dit keer: Willem Zwang, Rob Brokling, Greet Klandermans, Fred Pop en Louise Jarings. De poedelprijs was voorTonske Bruinsma. Nieuwerkerk aan den IJssel - Iedere eerste donderdag van de maand, deze keer op 4 augustus, is oude renadviseur Mattanja van Ouden aarden van 14.30 tot 15.30 uur aanwezig tijdens het koffieuurtje in de Batavier voor het beantwoorden van vragen. Vervolg van voorpagina Nieuwerkerk aan den IJssel - Na tuurlijk kunnen de waterliefheb bers ook nog in het binnenbad zwemmen, maar ook dat is deze zomer nog geen succes geweest. "Het herfstachtige weer dat we in juli hebben gehad nodigt niet uit om te gaan zwemmen", aldus He- res. "Althans, dat is wat wij mer ken. Er kwamen wel mensen die gingen zwemmen omdat ze toch iets moesten doen, maar druk was het helaas niet." Om het zwem men aantrekkelijker te maken heeft het zwembad voor extra attracties gezorgd in het zwembad, zoals een junglebaan en opblaasballen. Het mooie weer van de afgelopen dagen geeft echter weer hoop op het vaker open kunnen gooien van het buitenbad. "We hopen dat au gustus nog wat zomerse dagen met zich meebrengt, dan kan iedereen lekker buiten zwemmen", laat He- res weten. Of het direct druk zal zijn is dan nog maar de vraag want het zwembad heeft in de komende weken te kampen met concurrentie van de Witte Tentweek en de Jeugd- vakantiespelweek. Toch was het af gelopen maandag al gezellig druk in het Polderbad; het is te hopen dat het aangenaam blijft. Even wennen, maar gelukkig kan het weer: verkoeling zoeken in het water. De Young Continentals tijdens een eerder optreden in juli. ^euwerkerk aan den IJssel - De Foung Continentals, de tienertak van de Continental Singers, verzor- 9en vrijdag 12 augustus om 20.00 UL|r in kerkgebouw de Lichtkring aan Dreef een show met als titel 'By Your side'. et deze show onderstrepen de jongeren de waarden van samen leven en van God aan je zijde we ten. Zij trekken Europa in om met hedendaagse middelen en muziek te vertellen over hun geloofserva ringen. Onder de jongeren bevin den zich de veertienjarige Hanneke Brakshoofden uit Nieuwerkerk en leeftijdgenoot Wendy Gorrissen uit Waddinxveen. De toegang bedraagt 10,- euro voor volwassenen en 5,- euro voor kin deren. Voor meer informatie en reserveren: 06-10147635, 06-23364808, rene.gorissen@hetnet.nl of www.continentalconcerts.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7