OP PAD MET DE WIJKAGENT Voorzitter Vedj weer in de running Er werd gebridged, Hulp gezocht bij bouw skatepark "Je moet blijven lachen.... HART VAN HOLLAND I ZUIDPU\S I 3 AUGUSTUS 2011 9 mum Be wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen hij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week Tom Oostendorp, wijkagent in de wijk Dorrestein m Nieuwerkerk aan den IJssel over een ervaring waar hij nog vaak aan terugdenkt. Als elke seconde telt "Ben aantal weken geleden had ik als wijkagent met een collega surveillancedienstOnze dienst begon om drie uur 's middags. We hadden een aantal eenvoudige meldingen afgehandeld, voordat wij rond zes uur naar het bureau reden om te gaan eten. Br was met de overige dienstdoende collega's afgesproken dat we eten bij de snackhar zouden halen. We wilden net goed en wel beginnen aan de patat en kroket toen de meldkamer ons opriep: "Tweeëntwintignultwee wilt u gaan voor een onwelwording/reanimatie. U heeft toestemming om de optische en geluidssignalen te gebruiken." We vlogen het bureau uit en stapten in de auto. Als bijrijder had ik al mijn plastic handschoenen aangetrokken, het mondkapje voor eventuele beademing gepakt en tegen mijn collega geroepen dat ze het ABD-apparaat, een defibrillator, moest meenemen. Aangekomen bij het adres werden we opgevangen door de melder. Ik ben direct met de man naar boven gelopen waar zijn vrouw onwel op de grond lag. Ik voelde geen hartslag, begon direct te reanimeren en gaf dit door aan onze meldkamer zodat er twee ambulances gestuurd zouden worden. Overigens is dit een standaardprocedure, bij iedere reanimatie worden er altijd twee ambulances gestuurd omdat er in heel korte tijd veel (medische) handelingen verricht moeten worden. Mijn collega sloot de AED aan en gaf aan dat er een elektroshock toegediend zou worden. Na de shock weer verder met de reanimatie. Inmiddels waren beide ambulances ter plaatse en nam het ambulancepersoneel de reanimatie over. De vrouw had weer hartslag en werd met spoed naar het ziekenhuis vervoerd. De volgende dag heb ik telefonisch contact opgenomen met de echtgenoot van de vrouw. Hij verteld'e me dat zijn vrouw diezelfde avond nog gedotterd was en dat het nu de vraag was of zij er verder nog iets aan over zou houden. Op verzoek van de man heb ik een paar dagen later nog eens gebeld. Ik kreeg een vrouw aan de lijn. Het bleek de vrouw te zijn die ik gereanimeerd had. Ze vertelde me dat zij zojuist thuis was gekomen vanuit het ziekenhuis. Het ging goed met haar en ze mocht over een aantal weken een fietsproef afleggen in het ziekenhuis. Het was voor mij een raar moment om de vrouw door de telefoon te spreken die ik, samen met mijn collega en het ambulancepersoneel, gered hebt van de dood. Een ervaring waar ik nog vaak aan terug denk." Echtpaar Van Ardenne-Van Gennep zestig jaar getrouwd Beeldende kunst Muziek info@scnz.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Na onlangs geveld te zijn door een hartinfarct neemt Jacqueline van Gelderen, voorzitter van stichting Vedj, Voor en door jongeren, vanaf eind augustus langzamerhand het heft weer in eigen handen. Zij gaat dan in ieder geval de telefoon 'be mannen', waardoor Vedj beter be reikbaar zal zijn. Van Gelderen wil via deze weg ie dereen bedanken die haar in deze moeilijke tijd gesteund heeft: "Mijn huis leek deze weken op een bloe menwinkel!" Op de agenda van Stichting Vedj staan voor de komende periode nog drie grote buitenactiviteiten ge pland: in de nacht van zaterdag 20 op zondag 21 augustus om klokslag 00.00 uur de beruchte Horrortocht; op zaterdag 10 september de acht ste editie van de Dance Parade en een week later een themadag over de geschiedenis van Halloween. Voor meer informatie: www.vedj.info. Nieuwerkerk aan den IJssel - De negende ronde van de Zomerbridge van de Nieuwerkerkse Bridgeclub, gespeeld op maandag 1 augustus, is gewonnen door Renate Tournier en Marijke Blok met 58.33. Tweede wer den Cor Lageman en Michiel de Kor- ver met 56.25 en op de derde plaats eindigden Anneke en Ruud Rijks met 55.83; 4. Margot Jabaay-Michiel de Korver 52.50; 5. Peter Bijsterveld en Ron van Domburg 51.67; 6. Alice van de Heuvel en Arie Blok 51.39; 7. Sel- ma van de Berg en Ria Bohm 46.67; 8. Frans en Adrie Bijl 42.36 en 9. Wil' Blok en Wil Valk 35.00. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder leiding van Hectik Skateramps gaat een aantal jongeren uit Zuidpias maandag 8 augustus beginnen met de bouw van het skatepark naast jongerencentrum 't Blok. Wie het leuk vindt om aan de re alisatie van het skatepark mee te werken, is in de periode van 8 tot en met 19 augustus welkom om de handen uit de mouwen te steken. De werkzaamheden kunnen uitlo pen tot 26 augustus. Voor meer informatie: marije@jeugdwerkzuidplas.nl of via 06-48976117 of 0180-315381. ir Moordrecht - Jan van Ardenne en Bertha van Gennep trouwden voor de burgerlijke stand op i augustus 1951 en burgemeester Gert-Jan Kats ging maandag 1 augustus met zijn vrouw Jantine op bezoek om hen te feliciteren met hun zestigjarig hu welijk. Kats bood daarbij het boekje overZuidplas aan; het bloemstuk van de gemeente was inmiddels bezorgd. De drie dochters met hun echtgeno ten waren er ook; de twee zonen zijn momenteel op vakantie. Door Marianne Fortuin Van Ardenne: "We zijn toen voor de wet getrouwd, maar pas een jaar later voor de kerk, omdat we nog geen huis hadden. Het grote feest is daarom pas volgend jaar. Vanavond gaan we uit eten bij de Chinees, daar waar vroeger het gemeente huis stond." Jan van Ardenne is 84 jaar en komt oorspronkelijk uit Maassluis, zijn vrouw is twee jaar jonger en een echte Moordrechtse. Ze hebben el kaar hier in 1947 leren kennen, om dat ze allebei dezelfde oom in Moor drecht hadden. Behalve op een huis moest er ook gewacht worden met trouwen, totdat meneer terugkwam uit Nederlands Indië. Vanaf de tijd dat hij hoorde dat hij daar naar oe moest, draagt meneer een fotootje van hem en zijn aanstaande bruid bij zich, dat hij aan Kats liet zien. Van Ardenne heeft ruim 33 jaar bij de Koninklijke Vereenigde Tapijtfa- briek gewerkt. Zijn vrouw zorgde voor de kinderen en het huishou den: "Ik breide ook veel en naaide kleding voor de kinderen." In hun vrije tijd waren respectievelijk zijn ze ook heel actief: meneer is nog steeds lid van de Harmonie - hij speelt bekkens - en mevrouw was veertig jaar lid van een zangkoor. Ook deed ze vrijwilligerswerk voor de kerk, zoals ziekenbezoek. Meneer was tevens twintig jaar reservist, is nu nog koster en houdt elke dag de straat schoon. Mevrouw leest en puzzelt nog graag. Met de burgemeester werd er over Moordrecht gepraat. Mevouw: "Mijn vader had een brandstoffen- handel, die bestaat nog steeds en is nu een benzinestation. Ook was hij beurtschipper en voer van Moor drecht naar Gouda. We wonen nu al 38 jaar in het huis dat van mijn ou ders geweest is." Meneer is vooral te spreken over het nieuwe centrum. Ze komen allebei uit een groot gezin, waarvan de meeste broers en zussen nog leven. Met een verjaardag zit ten hier al gauw dertig mensen. Het bruidspaar voelt zich gezegend met hun kinderen, negen kleinkinderen en vijf achterkleinkinderen. Aan de kwinkslagen en het gelach tijdens het bezoek van het burgemeesters echtpaar is te merken, dat gezellig heid in het gezin Van Ardenne-Van Gennep heel belangrijk is. Hoewel hij onzegbare dingen heeft mee gemaakt in Nederlands Indië, zit de humor in de aard van meneer en is hij van mening: Je moet blijven la chen Gezelligheid is belangrijk in het gezin Van Ardenne-Van Gennep. Zaterdag 6 augustus - 9.30 - 12.30 - 13.30- 16.30 uur Workshop creatief met speksteen Atelier Cobie Schoneveld, Westringdijk 8, Nieuwerkerk aan den IJssel Toegang: 30,- euro per dagdeel, 55,- euro twee dagdelen Zondag 7 augustus -14.00-21.00 uur Low Lands Pre-Party in 't Blok Gratis toegang Nieuwerkerkse bands CeeBeeTees, JD Meatyard, Cradle en/of the Weak and the Strong en een jam sessie voor iedereen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9