"Jongeren kunnen bij mij voor alles terecht" Muzikale opvoeding op de maandagavond HART VAN HOLLAND ZUIDPiAS 10 AUGUSTUS 2011 9 Laatste oefenrit Stich ting Zuidpias Helpt slib Cultureel erfgoed info@scnz.nl Luug Smit versterkt het team Jeugdwerk Zuidpias Het team van J3 met van links naar rechts Jan Jansen, Jan Visschers en Johan Visschers. Misschien kun je het zelfs muzikale opvoeding noemen", vertelt Johan Visschers. Jansen en Visschers erva ren het in ieder geval als een prettig samenzijn. En om 21.00 uur, aan het einde van de twee uur durende uit zending, denken de heren beide: "Is het nu al voorbij?". Volgende week maandag is er weer een nieuwe 'J3' te horen op Omroep Zuidpias. Het aftellen tot de 400e aflevering is bij de presentatoren al begonnen. Nieuwerkerkaanden IJssel De laat ste trainingsrit van Stichting Zuid- plas Helpt vindt plaats op zondag 14 augustus. De start vindt plaats om 9.00 uur vanaf het gemeente huis. Om alvast in de stemming te komen voor de rit van zaterdag 10 september is tijdens deze laatste oefenrit begeleiding aanwezig. Met enkele motorrijders en een volgauto wordt bekeken of een tocht met een dergelijk groot deelnemersveld door middel van communicatiemiddelen goed te begeleiden is. Er zijn geen kosten aan de oefenrit verbonden. Zaterdag 13 augustus - 10.00- 16.00 uur Molen Windlust en Dagcentrum Korenaer geopend Kortenoord 3, Nieuwerkerk aan den IJssel. Stichting Molen Kortenoord Info: jac.spekman@planet.nl of 0180-321632 Nieuwerkerk aan den Ijssel - Het is al eventjes geleden dat de gemeente Zuidpias is ontstaan. Het bracht voor de inwoners van Nieuwerkerk weinig veranderingen met zich mee. De inwoners uit de andere dorpskernen, zoals Zevenhuizen, Moerkapeile, OudVerlaaten Moordrecht was het even wennen, ledereen moest voor belangrijke documenten afreizen naar Nieuwerkerk en ook de jongeren konden met hun vragen alleen in Nieuwerkerk terecht, maar die situatie is nu veranderd. Sinds begin juii maakt de 29-jarige Luug Smit deel uit van het team van Jeugdwerk Zuidpias en hij gaat zich als ambulant werker bezig houden met de jongeren uit de vier voormalige dorpskernen. Tijd dus om even kennis te maken. Door Bart Jansen Zo'n vier jaar geleden verhuisde Smit vanuit Drenthe naar Rotter dam. Een grote overgang al zegt hij zelf: "In Drenthe woonde ik in een dorp dat ongeveer net zo groot is als Nieuwerkerk, misschien iets kleiner, maar daar voelde ik me altijd wel op mijn gemak. Mensen zijn daar ge woon open en eerlijk. In een stad als Rotterdam is men ook direct, maar een stuk meer op zichzelf gericht." Toch was het voor Smit een goede binnenkomer in het Zuid-Hollandse land. "Voor mijn carrière was het een perfecte stap voegt hij er aan toe. Sinds kort is hij verhuisd naar Krimpen aan den IJssel waar hij zich meer op zijn plek voelt. Net zoals in de gemeente Zuidpias. Ik voel me hier wel thuis, je hebt hier nog wat groen en het is gewoon net wat rustiger. Momenteel kan Smit het wat werk betreft ook nog enigszins rustig aandoen. Het is maar wat je rustig noemt, maar op dit moment draait het vooral om netwerken en contact leggen vertelt Smit. Hij wil voor dat het nieuwe schooljaar begint een basis hebben gelegd in Zuidpias om zo optimaal te kunnen werken met de jongeren. Ik ben al wel hard op weg om erachter te komen hoe Ook let Smit erop dat de jongeren geen overlast veroorzaken. Ik ga de groepen jongeren goed in de gaten houden. Daarnaast zijn we ook van plan om verschillende activiteiten te organiseren samen met de jonge ren. Zo krijg je een wisselwerking. Smit blijft niet alleen op straat in contact met de jongeren. Hij wil er ook voor zorgen dat hij met hen in contact staat via social-media. Het is voor sommige mensen lastiger om even op bezoek te gaan of te bellen. Op dat soort momenten bieden de verschillende social-media een uit komst. Je kunt even makkelijk een berichtje sturen en zo toch in con tact blijven of zelfs iemand helpen. Het zal volgens Smit eventjes du ren voordat het echt allemaal op rolletjes loopt. "Je moet altijd eerst een band opbouwen en dat duurt eventjes, maar ik heb er alle ver trouwen in dat we er met zijn allen iets moois van gaan maken. Ik ben al blij als de jongeren mij weten te vinden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Iedere maandagavond wordt de stu dio van Omroep Zuidpias twee uur lang op zijn kop gezet door twee 'ou dere jongeren' gedurende het programma 'J3'. Het programma van Jan Visschers en Jan Jansen mag dan niet bij iedereen bekend zijn, maar het draait toch al zo'n zes jaar mee. Afgelopen maandag was het tijd voor de 300e uitzending van het 'alternatieve muziekprogramma'. Door Bart Jansen J3 is een afsplitsing van het Omroep Zuidpias programma Zwaardvis. Dit was officieel het enige alternatieve programma dat de omroep her bergde, maar Jan Visschers vond dit een te informatief programma. Hij wilde meer muziek en besloot daar om, toen er ruimte vrij kwam in de programmering, om samen met zijn zoon Johan te starten met J3. "Ik wilde altijd al mijn eigen plek op de radio hebben en dan voornamelijk om goede muziek te draaien", aldus Jan Visschers in de studio tijdens de 300e uitzending. Visschers kreeg de nodige hulp bij bet opzetten van het programma. In eerste instantie werd deze hulp ge boden door zijn zoon Johan en Jan Heijkoop. "Vandaar de naam J3", vertelt Jan Visschers. Na een paar uitzendingen vonden er al de nodige veranderingen plaats binnen de pre sentatieformatie. Zo voegde Marco Seene zich bij het programma, naar na ruim anderhalf jaar werd bij vervangen door Johan Visschers die in 2009 weer plaats maakte 'oor Jan Jansen. Het programma ls sindsdien onveranderd gebleven. O? twee presentatoren hebben een voorkeur voor alternatieve muziek. Denk aan Rock, 80-ies en New Wave", zegt Visschers. "Zolang het maar geen mainstream is." De beide trren beleven thuis al de nodige voorpret aan het programma. "We zoeken thuis de muziek uit die we willen laten horen en geven dan een lijstje aan elkaar", vertelt Jan Jan sen. Op maandagavond wordt die muziek dan de ether in geslingerd, soms voorzien van het nodige com mentaar. Een informatief programma willen de heren echter niet neerzetten. "Af en toe geven we onze luisteraars wat informatie mee over concerten in de regio, maarveel verder dan dat gaat het over het algemeen niet", zegt Jansen. "Wij willen ons meer richten op de muziek, daarom laten we ook altijd de volledige nummers horen. We korten niets in. Behalve dan als er een LP op verkeerde toe ren wordt gestart, dat is de enige uitzondering." Wie het programma wel eens be luisterd heeft komt erachter, dat het presentatieduo ook de humor hoog in hetvaandel heeftstaan. Met name in de jingles zitten verschillende grapjes verstopt. "Ik ben een groot fan van het Duitse Rammstein", zegt Jan Visschers. "Als we dat dan draaien, of een andere willekeurige Duitse band, dan bellen we ook al tijd even met Duitsland om te vra gen hoe het gaat." Daarnaast zit er in iedere uitzending ook een smart lap verstopt. "Gewoon voor de lol." Het mag duidelijk zijn dat de man nen gekzijn van muziek. "Ze brengen elkaar nog wat muzikale kennis bij. Smit: "Ze kunnen met de meeste simpele vragen al bij mij terecht. de groepen jongeren hier in elkaar steken. Daarom ben ik ook zoveel mogelijk op de straat te vinden, ik wil contact met ze leggen. De jongeren kunnen op hun beurt ook zelf contact leggen met Smit. Ik sta met alles voor ze klaaraldus Smit die vervolgens een opsomming maakt. Ze kunnen met de meeste simpele vragen al bij mij terecht. Als ze bijvoorbeeld geen condooms durven te kopen, dan wil ik ze daar best mee helpen. Maar ook als ze vragen hebben over hun DiglD of zelfs als ze schulden hebben. Het is in ieder geval belangrijk dat ze we ten dat ze er niet alleen voor staan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11