Invalideparkeerplaats Joan van Veelen Zuid-Hollands kampioen Bodemsanering zorgt voor vertraging nieuw kantoor Rabobank Zeven Muzen weer van start HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 10 AUGUSTUS 2011 13 1 I 1 Moerkapelle - Trudie van der Beek schoot dit plaatje en merkt er bij op: "Vindt u het ook zo fijn dat onze ge meente mensen met een beperking in dienst neemt en daarmee het GOEDE voorbeeld geeft?" Amateur muziekavond, (foto: archief Zeven Muzen) Heerjansdam/Oud Verlaat - De 14-jarige Joan van Veelen uit Oud Verlaat werd zaterdag 6 augustus Zuid-Hollands kampioen met haar pony Tomer. De prestatie werd neer gezet in de klasse B springen bij de Zuid-Hollandse kampioenschappen voor pony's dressuur en springen in Heerjansdam. Joan ging naar huis met een kam pioenslint, een beker en een statie deken. Zevenhuizen - De scholen openen hun deuren op maandag 15 augus tus. Ook De Zeven Muzen zet haar deuren weer open voor leerlingen en cursisten. Voor meer informatie over te volgen cursussen: www.de- zevenmuzen.nl Manager Ron Dolmans met op de achtergrond het nieuwe pand van de Rabobank in wording. Zevenhuizen - Het nieuwe kantoor van de Rabobank in de Dorpsstraat in Zevenhuizen had eigenlijk al geopend moeten zijn, maar bodemvervuiling gooide roet in het eten. Nu staat de opening gepland voor oktober, aldus Ron Dolmans. Hij is de manager binnen Rabobank Gouwestreek die over facili taire zaken gaat zoals huisvesting. Door Nicole Lamers In de Dorpsstraat staat een prach tig mooi pand waarin de bank nu nog is gevestigd. Pal daarnaast is een pand in aanbouw waar een bouwbord staat. Op het bord is te iezen dat daar de nieuwe vestiging komt van de Rabobank. Dolmans legt uit: "We hebben een overschot aan vierkante meters. Steeds meer mensen doen aan internetbankieren en dus worden vestigingen minder vaak bezocht. Bovendien zijn wij als organisatie gecentraliseerd en is bet huidige pand gewoon te groot voor het aantal mensen dat hier werkt. Vandaar dat we het willen afstoten." Waarom nieuwbouw in plaats van een verbouwing? Dolmans:Het verbouwen van het huidige kantoorpand was naar ver houding duurder dan nieuwbouw. De grond hiernaast was immers al in het bezit van de Rabobank. Wat er gebeurt met ons huidig onder komen? Dat gaan we verkopen. We zijn in onderhandeling, maar ik ver klap nog niet met wie. Dat zou in deze fase van het proces niet slim zijn. Ik kan wel melden dat de be stemming die op dit pand/gebied rust inmiddels is veranderd in de tailhandel. Naast de woonbestem ming die er al op zat." Op de plek waar de bank straks een nieuw kantoor heeft staan, stond voorheen een vervallen boerderij. Na de sloop van dit pand bleek de grond na keuring vervuild te zijn. Dat was overigens niet naar voren gekomen uit een verkennend bodemonder zoek dat eerder was gedaan. In de grond zaten zogeheten Polycycli sche Aromatische Koolwaterstoffen (PAK). Die ontstaan bij onvolledige verbranding of verkoling van diver se koolstof bevattende materialen. Dolmans vult aan: "Als fundament werd vroeger bij bouwprojecten wel vaker kolengruis gebruikt. Dat is hier in de Dorpsstraat op diverse plekken het geval. Het was vroeger ook redelijk gebruikelijk om puin- afval opnieuw te gebruiken op een andere locatie. Tegenwoordig zijn de eisen aangescherpt." De Rabobank riep de hulp in van deskundigen op het gebied van bo demsanering en doorliep de hele procedure. Hierdoor liep de bouw van het nieuwe kantoorpand ver traging op. Ruim drie maanden, in totaal. Om te vieren dat de bouw inmiddels weer volop aan de gang is en het project vordert, wordt donderdag 11 augustus op feeste lijke wijze aan de zijkant van het nieuwe kantoorpand een plaquette geplaatst in het bijzijn van wethou der Bosman.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15