Tienerweek sluit af met zon Zes TCN-jeugdspelers naar NK Primera MovieMAX stopt met verhuur dvd's Klinkende overwinning voor Arie van Vliet Uitsmijters zijn er toch om je veilig te voelen?!? HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 10 AUGUSTUS 2011 7 -V - Kidsdisco in 't Blok Tapas eten in 't Blok Jeu de Boules Nieuwerkerk aan den IJssel - De organisatoren van de Witte Tent- en Tiener- week hebben, achteraf gezien, weertechnisch de perfecte week uitgezocht voor hun evenement. Op vier van de vijf dagen waren er niet alleen ruim vijftig kinderen aanwezig, maar ook de zon liet zich van zijn meest stralende kant zien. Een succesvolle week dus waarbij de activiteiten vrijdagavond 5 augustus geheel in stijl werden afgesloten. Door Bart Jansen Een jongen, gehuld in een felblauwe polo waarop aan de achterzijde de tekst'Tienerweek crew' prijkt, laat de zoemer van een megafoon afgaan en plots staat het veldje in het Essepark vol met een krappe zestig 10- tot 15-jarige tieners. Evert-Jan, want zo heet de jongen in de blauwe polo, legt uit dat het de laatste dag van de Tienerweek is. "Ahh...jammer", klinkt het uit de monden van de kinderen. Gelukkig belooft het vrijdagavond een gezellige afsluiting te worden. "Eerst gaan we in drie groepen een aantal spelletjes spelen tot het etenstijd is. De barbecue staat al aan, dus na de spellen kunnen jullie gelijk aanschuiven", deelt Evert-Jan mede. Vervolgens worden de groe pen ingedeeld en blijkt dat er een aantal vriendschappen zijn gemaakt tijdens de Tienerweek. "Wij willen bij elkaar", roepen drie meisjes. Uiter aard mogen zij in dezelfde groep, net zoals de andere vriendengroepjes. Het idee achter de week: 'gezellig met zijn allen een heleboel leuke dingen doen' lijkt te zijn geslaagd. Tijdens de spelletjes wil het er nog wel eens fanatiek aan toe gaan, ie der team wil winnen, maar de goede sfeer wordt behouden. Om na alle inspanningen weer op kracht te komen kreeg iedereen een stukje vlees van de barbecue. Alle energie konden ze goed gebruiken want als allerlaatste activiteit werd een soort van 'Pelgrimscode' georganiseerd. De Witte Tent: ontmoetingsplaats voor tieners. Hierbij werden de tieners de wijk Esse ingestuurd om daar op zoek te gaan naar letters. Terugkijkend naar de opkomst mag geconcludeerd worden dat zowel de Witte Tent als de Tienerweek beide een succesvolle editie hebben be leefd. Iedere dag waren er tijdens de Tienerweek zo'n vijftig kinderen aanwezig en ook de Witte Tenten waren in de ochtenden goed ge vuld. Genoeg motivatie om volgend jaar weer een editie te organiseren. Uitgaan in de gemeente Zuidpias moet gezellig en veilig zijn voor de jongeren. Maar wat als dit niet het geval is en vechtpartijen aan de lo pende band voorkomen? Café de Tap heeft op de vrijdag avond al een tijdje nieuwe uitsmij ters staan; gezien hun functie en aanwezigheid zou verwacht mogen worden, dat je dan veilig en gezel lig kunt uitgaan, vooral als je jong bent. Niets is minder waar; de uit dagende knokkers zitten binnen en de bezoekers die geterroriseerd, geduwd en uitgedaagd worden, worden met harde hand door deze uitsmijters naar buiten gegooid. De relschoppers hebben hun zin en gaan als groep de gedupeerde ach terna waarna er vaak een veldslag voor café de Tap plaatsvindt, waar de 'stoere' uitsmijters alleen maar naar kijken. Is dit de jongeren een gevoel van gezelligheid en veiligheid geven?!? Uitsmijters die het recht in eigen hand nemen, 'ik mag jou wel, ik mag jou niet'; de Tap wordt dan een onveilige plek waar het machtsmis bruik van uitsmijters de toon voert. En de eigenaar van café de Tap staat er bij en kijkt er naar. Voor jongeren is er in de gemeente Zuidpias niet veel te beleven. Café de Tap haakte hier jarenlang op in en bezorgde de jongeren een veilige en gezellige plek waar ze zich thuis konden voelen. Er stonden lange tijd dezelfde uitsmijters, recht door zee, die de jongeren rechtvaardig behan delden. Je was blij dat je opgroei ende kind naar café de Tap ging om te stappen en niet naar Rotterdam, want in je eigen gemeente is het toch veiliger. Nu zeg ik tegen mijn dochters, ga maar stappen in Rot terdam, daar is het veiliger dan hier in café de Tap! Jammer dat het zo ver heeft moeten komen! J. van Gelderen Nieuwerkerk aan den IJssel - De ste kidsdisco van het nieuwe seizoen staat gepland voor vrij- ag 26 augustus. Van 19.00 tot 2.00 uur zijn kinderen in de basisschoolleeftijd welkom in Blok om lekker te dansen en spelletjes te doen. Er wordt wel sdrank maar geen energie- rank geschonken en een aantal willigers houdt een oogje in het zeil. 't Blok is gelegen aan IJsermanpad 1. 'uwerkerk aan den IJssel - 'oor een klein bedrag, 5,- euro, san er op woensdag 14 septem ber tapas gegeten worden in het Kookcafé van 't Blok. Helpen bij "et klaarmaken van de tapas, jnder leiding van Blokkok Mi- Je Westerduin, kan ook; in dat Jeval eet je gratis mee. j" or meer informatie en aanmel- 'i: anton@jeugdwerkzuidplas. nl of via 0180-315381. Nieuwerkerk aan den IJssel - Mo vieMAX, de videotheek in winkel centrum Dorrestein, gevestigd in het pand van Primera, sluit na negentien jaar haar deuren. De laatste maan den zijn er te weinig dvd's verhuurd om de winkel rendabel te houden. De ontstane ruimte kan nu ingevuld worden door de Primera, waar het steeds drukker wordt en waar men last heeft van ruimtegebrek. Eigenaar Martin Schaeffer: "Met pijn in mijn hart heb ik de beslissing genomen. Dit jaar zit ik ruim dertig jaar in de videobranche dus je kan je dat wel voorstellen. Op dit moment worden alle dvd's dus niet meer ver huurd maar verkocht. Tot ongeveer 25 september kan men nog in de videotheek terecht." Voor meer informatie: 0180-316858. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een puntentotaal van 25, vergaard in drie gewonnen wedstrijden, trok Arie van Vliet op de vijfde speel avond van Jeu de Boules club Nieuwerkerk de overwinning naar zich toe. Tweede werd Niek Kruijsi- Nieuwerkerk aan den IJssel - Zes TCN-jeugdspelers zijn toegelaten voor deelname aan de Nationale Jeugd Kampioenschappen (NJK) in Hillegom. Isolde de Jong, Luuk van der Kroft, Tom Moonen, Fabian Brand, Marlon Brand en Bart van den Berg mogen zich deze week meten met de top van Nederland in hun leeftijdscategorie. Hillegom staat vanaf maandag 8 tot en met zaterdag 13 augustus in het teken van de Nationale Jeugd Kampioenschappen (NJK). Op de banen van de Hillegomse Tennis club strijden de beste 64 jongens en meisjes in de leeftijdscategorie tot en met 12 en 14 jaar om de natio nale titel. Bij de 16-jarigen spelen 48 jongens en 32 meisjes om deze felbegeerde titel. Bij de 18-jarigen zijn dat 32 jongens en 16 meisjes. De 12-jarige Isolde de Jong staat als eerste geplaatst in de categorie t/m 12 jaar door een indrukwekkende zegereeks, waaronder de Nationale indoortitel die zij in maart behaal de. Ook Tom Moonen en Luuk van der Kroft (beiden 14) plaatsten zich door hun goede resultaten onder andere in de landelijke jeugdrang- lijsttoernooien, waarmee zij pun ten verdienden voor toelating. Fabian Brand (15), Marlon Brand en Bart van den Berg (beiden 18) zijn tot de NJK toegelaten op basis van hun speelsterkte. De wedstrijden in Hillegom begin nen op alle dagen rond 09.00 uur. De halve finales worden vrijdag 12 augustus gespeeld, de finales zijn op zaterdag 13 augustus. De toegang tot alle wedstrijden is gratis. fix met 17 punten en op de derde plaats eindigde Peter Troost met twee winstpartijen. De poedelprijs ging naar Rob Walthaus die geen gelukkige avond had; hij won geen enkele partij. Troost blijft leider in het algemeen klassement. Bart van den Berg, Tijdens de spelletjes wil het er nog wel eens fanatiek aan toe gaan.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9