klikken Bijbel als leidraad bij Moerkapelse Jeugdweek Groeneweg stuurt Boskopers van kastje naar muur Rommelmarkt op Open Monumentendag Onthulling plaquette nieuwe vestiging Rabobank HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 17 AUGUSTUS 2011 13 G Voetbal De barbecue verschaft de calorieën die er met volleybal weer uitgezweet worden. Na de quiz staat het afsluitende programma gepland: een volleybal toernooi en een barbecue. De par tytent houdt het vlees droog en de calorieën die de jeugd naar binnen werkt, worden verbrand op het veld. Zwemer: "We zijn altijd op zoek naar dingen die de jeugd interesse ren. Een barbecue en een volleybal toernooi doen het altijd goed. Met gemiddeld zo'n negentig bezoekers per avond is het weer een geslaagde week." Bijzonder bezoek Niet alleen commissie en deelne mende jeugd maken de week bij zonder, ook de genodigden dit jaar waren in trek. Op woensdagavond sprak ex-dj Koos de Jong, die zich bekeerde en de Moerkapelse jeugd toesprak. In het kader van een tien jarig jubileum van leidinggevende Mark de Gooijer kwam burgemees ter Gert-Jan Kats donderdag langs om mee te spelen in een toneel stuk. Het idee om de burgemeester te vragen kwam van Jantine van der Knijff (18). Kleinkunst gaat de burgemeester goed af volgens Van der Knijff. "Hij betrok de kinderen er goed bij. Het was fijn dat hij mee wilde doen, het is een leuke man." Vervolgens werd er een lintje (een geknutselde, red.) overhandigd aan 'Ome Mark', zoals Van der Knijff De Gooijer noemt. "Dat komt omdat alle begeleiders in het ochtend programma oom of tante genoemd worden." Moerkapelle - In het gebed wordt de Heer bedankt voor het mooie weer. Voor velen te optimistisch maar de Jeugdweek lijdt niet onder een druppeltje of een wolkje. Donderdag 11 augustus wordt de week in dorpshuis Op Moer af gesloten met een volleybaltoernooi en een barbecue. Door Pepijn de Groot De Jeugdweek in Moerkapelle heeft een organisatie die bestaat uit men sen van drie kerkgemeenschappen - de Protestantse Kerk in Neder land, de Gereformeerde Kerk en de Hersteld Hervormde Kerk. Een eve nement met een christelijk stempel. "Het is natuurlijk moeilijk het in de sportactiviteiten te verwerken," zegt Reinier Zwemer (29), "alle andere activiteiten zijn gericht op het Bij belse." Zwemer is voorzitter van de organisatie van de Jeugdweek. Dat de Bijbel een leidraad is voor de Jeugdweek is duidelijk bij de ope ning, een stellingenronde met twee kandidaten die lijnrecht tegenover elkaar staan. Een jongeman die fa milie en christelijke waarden voorop heeft staan versus een dame die zondagochtend haar roes uitslaapt en niets met de kerk heeft. De jonge deelnemers van de Jeugdweek kun nen middels groene en rode briefjes aangeven of ze het eens of oneens zijn met de stellingen. De quizmas ter gebruikt de Bijbel als antwoord model. De burgemeester op de planken! Boskoop/Zevenhuizen - In de oe fenwedstrijd op zondag 14 augus tus had Groeneweg tegen 4e klasser Floreant in de eerste helft al ruim afstand moeten nemen. Gemak zucht en weinig doelgerichtheid kenmerkte het spel van de ploeg uit Zevenhuizen. Slechts een schot van Cor Buitenhuis drukte het grote veldoverwicht maar matigjes uit. Na de rust had Groeneweg met drie doelpunten in tien minuten de wedstrijd al snel beslist en werden de zwakke Boskopers van het kastje naar de muur gestuurd. Doelman Johan Hoogeveen heeft zelden zo' n rustige middag gehad, want Flo reant kwam nauwelijks in de buurt van zijn doel. Na de rust scoorde Maurice Eckhardt vier keer en Erwin Hof, Angelo Lenters, JP Hordijk en Bart Eindhoven wisten ook allemaal een keer het doel te vinden, waarbij de laatste dit deed met een kopbal. De achterhoede gaf geen kansen weg. Moerkapelle - De Hervormde Ge meente van Moerkapelle organiseert voor zaterdag 10 september, Open Monumentendag een Zendingsrom melmarkt. Het landelijk thema van de monumentendag is 'Nieuw gebruik- Oud gebouw'. Achterliggende ge dachte hierbij is dat Moerkapelle veel historische, monumentale gebouwen heeft die een nieuwe bestemming hebben gekregen. Van 9.00 tot 15.00 uur vinden in de oude dorpskerk rond leidingen plaats en wordt het orgel bespeeld van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.00 uur. Voorts is in de kerk een expositie van doopjurken te zien. Rondom de kerk vindt van 9.00 tot 15.00 uur de rommelmarkt plaats. Fietsliefhebbers kunnen om 14.00 uur starten voor een puzzeltocht langs langs historische gebouwen met een nieuwe bestemming, met uitleg be woners of gebruikers. Deze wordt georganiseerd door de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Wethouder Bosman onthult een plaquette bij de nieuwe vestiging van de Rabobank. Zevenhuizen - Wethouder Bosman onthulde donderdag 11 augustus oen plaquette bij de nieuwe ves tiging van de Rabobank aan de dorpsstraat. Het nieuwe kantoor is oog in aanbouw en wordt naar ver luchting in oktober geopend. ruimtes op de begane grond 'morden in gebruik genomen door ,Je bank, boven gaat er gewoond worden. Het nieuwe gebouw staat pal naast het pand dat nu nog dienst doet als bankgebouw. Door een toename van internetbankie- ren en centralisatie bij de bank zelf, is het huidige onderkomen te groot en wordt dit verkocht. Wethouder Bosman benadrukte de prettige samenwerking met de Rabobank en liet in zijn toespraak weten ook blij te zijn met het feit dat op de 'oude banklocatie' straks niet alleen woonruimte gereali seerd kan worden, maar tevens ruimte kan worden gecreëerd voor detailhandel. Bestemmingsplan- matig is dit mogelijk. Hiermee kan wellicht worden voldaan aan de wens van ondernemers om weer meer dynamiek te krijgen in de Dorpsstraat.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13