m i c 1 o Z 1 W X O z L mm Zomerweek zonnig afgesloten Muziek en bewegen voor ouder en kind Loopcursus Nieuwe culturele kaart voor Rotterdam i m 00 UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanaf 469,- !- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. HART VAN HOLLAND NESSELANDE 17 AUGUSTUS 2011 Vanaf 382,- Vanaf 435,- Vanaf 435,- Vanaf 460,- Atletiek Vanaf 449,- Bingo in Kristal VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl 1 m Jaap Eindhoven w Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande Nesselande - Drie kerken organi seerden, in samenwerking met de Stichting Buurtwerk Alexander, van 8 tot en met 72 augustus voor de tweede keer de Zomerweek in Nes selande. Van maandag tot en met donderdag was erin de ochtenduren in de Kristal en daar buiten van alles te doen en op vrijdag vonden allerlei activiteiten in de middag plaats. Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 Door Marianne Fortuin wandkleed gewerkt, er werd gedanst en een groepje van negen kinderen koos voor een workshop vogels kij ken. Zij gingen onder leiding van Liz Veldhuis op pad naar het tussen de Zevenhuizer Plas en de Eendragts- polder gelegen natuurgebied. Daar komen behalve de bekende eenden, Met een kijker van de Vogelbescherming op vogeljacht. futen, zwanen en meerkoeten ook zeldzame vogels voor als de blauw- borst en de lepelaar, leder kind had een verrekijker, die speciaal bij de Vogelbescherming in Zeist was ge leend. Onderweg werd er geoefend met het scherpstellen van de verrekijker, waarvoor een eenzame kokmeeuw braaf heel stil op een paaltje bleef zitten. Sommige kinderen wisten al behoorlijk veel van vogels, zoals Sem: "Ik heb thuis een heel dik die renboek." Hij keek regelmatig naar de op de weg of in het water lig gende veertjes om te ontdekken van welke vogel die waren. Ook Annabel uit Middelburg, die bij haar nichtje Mirjam logeerde, was enthousiast. Regelmatig werd er gestopt om de rietkragen en het water af te speuren. Helaas kwam de zeldza me blauwborst niet in beeld. Ilona: "Maar ik heb wel een gele kwik staart gezien!" Liz Veldhuis, moeder van drie kin deren en vogelliefhebster, was voor deze workshop gevraagd door een medewerkster van SONOR: "Het is erg leuk om te doen, maar ook be langrijk om kinderen hiermee kennis te laten maken." Haar zoon Robin van dertien liep mee als vrijwilliger. Hij is al vanaf zijn zesde jaar weg van vogels en gaat het liefst naar de Oostvaardersplassen. Robin: "Ik' word later bioloog". Na een boeiende tocht van twee uur keerde de groep terug naar De Kris tal, waar de kinderen een tasje met informatie van de Vogelbescherming meekregen. De Zomerweek werd afgesloten met een toneelstukje en het optreden van poppenspeler Roelof Speelman. Nesselande - In de Kristal gaat op vrijdag 9 september de cursus 'Mu ziek en beweging' van start. In deze cursus zingen ouder en kind samen bekende kinderliedjes. De ouders doen volledig mee met de lessen en helpen hun kind als dat nodig is. Er zijn twee leeftijdsgroepen; van an derhalf tot tweeënhalf jaar en van tweeënhalf tot vier jaar. Voor meer informatie: 010-2518988, op werkdagen tussen 9.00 en 16.30 uur aan de balie van de Kristal of via www.curzusenzo.nl. Nesselande - Sportstimulering Prins Alexander start op zaterdag 3 septem ber 2011 met de twaalfde editie van de loopcursus. Deze cursus is bestemd voor iedereen die, op een verantwoorde manier, met de loopsport kennis wil len maken. De cursus wordt gegeven door Cees van Muiden, een ervaren en gediplomeerd atletiek trainer. - Opstapcursus Bij de loopcursus voor beginners leert men de juiste looptechniek en loophouding, leert men de diverse rek- en strekoefeningen en krijgt men informatie over bijvoorbeeld kleding en voeding. Na vijftien trai ningen, die plaatsvinden op zater dag, kan men vijf kilometer achter elkaar hardlopen. De trainingen zijn van 9.00 tot 10.30 uur en starten vanaf de Brede school Nesselande, Robert van 't Hoffstraat 10-30. Vervolgtraining Deelnemers aan vorige cursussen trainen nu wekelijks onder leiding van Cees van Muiden en andere gecertificeerde trainers op de dins dag- of donderdagavond, of op de zaterdagochtend. Het programma gaat van start op zaterdag 3 september om 8.45 uur. Meer informatie en aanmelden: d.everling@senr.rotterdam.nl of loopgroepnesselande@live.nl. Ook op de dag zelf kan men inschrijven. Citroen C4 HB 5 drs. Bwj. juni 2004 Margriet Muhren van de organi satie: "Er is een kernteam van vijf mensen uit drie kerken, de Terp, de Lichtkring en de Kerk in Nesselande. Samen met heel veel vrijwilligers houden we deze week voor alle kin deren in Nesselande de Zomerweek. Elke dag was er sport en spel op het strand, we hadden de brandweer op bezoek die uitleg gaf over over vei ligheid en reddingswerk en er waren activiteiten als zandtaarten bakken en touwtrekken. We begonnen het dagprogramma met zingen en sloten af met toneel. De activiteiten zijn bedoeld voor kinderen in de basis schoolleeftijd, maar de meeste van de ruim 80 deelnemende kinderen zijn tussen de vier en negen jaar." Vrijdagmiddag werd er aan een Belangstellenden zijn welkom in het Nesscafé in de Kristal, gelegen aan de Cypruslaan 404. Voor meer informatie: op werkda gen tussen 9.30 en 16.30 uur aan de balie of via 010-2862760. Nesselande - Voor alle Nesselanders wordt voor zondag 4 september in de Kristal een bingomiddag georga niseerd. Tussen 14.00 en 16.00 uur worden acht rondes gespeeld, waar dij diverse prijzen bij te winnen zijn. Rotterdam - De Culturele Kaart Rot terdam is totaal vernieuwd en is veel gebruiksvriendelijker geworden. Op de website vindt men nu nog over zichtelijker wat er in de stad, in deelgemeente Prins Alexander en in de wijken gebeurt op het gebied van kunst en cultuur. Op de Culturele Kaart vindt men '°kale kunstenaars, artiesten, ere- aheve ondernemers en culturele instellingen en bij Agenda is een 0verzieht te zien van concerten, festivals en activiteiten in de wij- 'f;r De Culturele Kaart is bovendien d'rect gelinkt met www.doedok.nl, de site die alle creatieve cursussen 'n Rotterdam op één rij zet. f!| creatief; in de vrije tijd of als orofesslonal? Zet jezelf dan ook op de Culturele Kaart en laat zo de mensen weten wat jij waar doet In Rotterdam cultuur vinden op de Culturele Kaart. met kunst en cultuur. Voor meer informatie: cultuur- scoutprinsalexander@sbaw.nl, 06-17161954 of www.culturele- kaartrotterdam.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23