Droge voeten bij weer en wind HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZU!DPLAS\ 17 AUGUSTUS 2011 33 Bekendmakingen Bestuursvergaderingen Kadernota Vis 2011-2015 Peilbesluit polder De Wilde Veenen vastgesteld Peilbesluit Binnenwegse polder Vergunningen Een van de taken van het hoogheemraadschap is het op peil houden van de waterstanden. Schieland en de Krimpenerwaard is verdeeld in verschillende peilgebieden. Per peilgebied is bepaald wat de hoogte van het water mag zijn. Dit is vastgelegd in peilbesluiten. Voor het op peil houden van het waterniveau wordt gebruik gemaakt van gemalen en stuwen. Poldergemalen zorgen voor de afvoer van water naar boezem gemalen. Boezemgemalen zorgen voor de afvoer naar de grotere wateren, zoals de Hollandsche IJssel. Extremen Schieland en de Krimpenerwaard werkt samen met Meteo Consult. Als er extreme neerslag wordt verwacht, waarschuwt Meteo Consult het hoogheemraadschap. Zo kan er worden voorbemaien. Daardoor komt het waterpeil lager te staan en kan de neerslag worden opgevangen. Ook kunnen noodpompen worden ingezet om overtollig water af te voeren. In tijden van droogte wordt het waterpeil juist hoger gehouden door het inlaten van water via inlaatconstructies. Dat zijn buizen in een kade of een dijk, die zijn voorzien van een afsluiter. Ook via sluizen kan water worden ingelaten. De nieuwste gemalen kunnen, naast water afvoeren, eveneens water inlaten. Het hoogheemraadschap zorgt dag en nacht voor droge voeten, zodat u onbezorgd kunt wonen, werken en recreëren. Graag nodigen wij u uit voor de openbare vergaderingen van de commissies Integraal Waterbeheer en Veiligheid op vrijdag 2 september aanvang 09.30 uur en Algemene Zaken en Middelen op donderdag 25 augustus aanvang 18.00 uur en vrijdag 2 september aanvang 14.00 uur. De vergaderingen worden gehouden in het kantoor aan de Maasboulevard 123 in Rotterdam. De agenda en de onderwerpen van de vergaderingen zijn in te zien op onze website. Inspreken tijdens de vergaderingen is mogelijk nadat u dit heeft aangemeld bij de voorzitter via het secretariaat, tel. 010 45 37 272. Op 29 juni 2011 heeft de verenigde vergadering de Kadernota Vis 2011-2015 vastgesteld. Deze nota is het kader voor het te voeren beleid op het gebied van vis, visstandbeheer, visserijbeheer en de uitgifte van visrech ten. U kunt de nota op werkdagen tijdens kantooruren, gedurende een periode van zes weken vanaf 15 augustus, inzien op het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap, Maasboulevard 123 in Rotterdam. De nota kunt u ook downloaden vanaf de website www.hhsk.nl. Dijkgraaf en hoogheemraden maken bekend dat het peilbesluit voor polder De Wilde Veenen door het alge meen bestuur in de verenigde vergadering van 29 juni 2011 is vastgesteld. Het huidige peilbeheer wordt voort gezet. Dit besluit treedt in werking op 27 augustus 2011 U kunt het peilbesluit van 19 augustus tot en met 29 septem ber 2011 inzien op de volgende adressen: de website van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard: www.hhsk.nl; het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123 in Rotterdam. Beroep Binnen zes weken na de dag waarop dit besluit ter inzage 's gelegd, kunt u beroep instellen tegen dit besluit bij de arrondissementsrechtbank Rotterdam, sector Bestuurs recht, Postbus 50951,3007 BM Rotterdam. Een beroep schrift moet zijn voorzien van uw naam, adres en hand tekening en van een datum. In het beroepschrift moet u aangeven tegen welk besluit u beroep instelt en wat de gronden zijn van uw beroep. •runt ook digitaal beroep instellen bij genoemde Gemaal ir. J.M. Leemhuis-Stout rechtbank via http://loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische handtekening (DigiD). Kijk op de genoemde site voor de voorwaarden. Het indienen van een beroepschrift schorst de werking van dit besluit niet. Als u een spoedeisend belang hebt bij de gehele of gedeeltelijke schorsing van dit besluit, kunt u een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de president van de bovengenoemde arrondissements rechtbank. Voor meer informatie verwijzen wij u naar deze instantie. Dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard maken bekend dat een ontwerp- peilbesluit voor de Binnenwegse polder is voorbereid. Een nieuw peilbesluit voor dit gebied is nodig omdat de termijn van het huidige peilbesluit is overschreden. Het ontwerp-peilbesluit wordt gedurende zes weken ter visie gelegd. Gedurende deze periode kunt u uw zienswijze op het peilbesluit naar voren brengen. U kunt de stukken van 19 augustus tot en met 29 september 2011 inzien op de volgende adressen: de website van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard: www.hhsk.nl; het hoofdkantoor van het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, Maasboulevard 123, Rotterdam; het gemeentehuis van de gemeente Lansingerland, Raadhuislaan 1, Berkel en Rodenrijs; het gemeentehuis van de gemeente Zoetermeer, Stadhuisplein 1, Zoetermeer. Procedure Tijdens de periode dat de stukken ter visie liggen heeft u de mogelijkheid tot inspraak. Een gemotiveerde schrifte lijke reactie kunt u richten aan het college van dijkgraaf en hoogheemraden van Schieland en de Krimpenerwaard. Als u die reactie mondeling wil toelichten, verzoeken wij u dit uitdrukkelijk te vermelden. Als u mondeling uw zienswijze wil geven, kunt een afspraak maken op telefoonnummer 010 45 37 356. Van uw reactie wordt dan een verslag gemaakt. Inloopbijeenkomst Op donderdag 25 augustus wordt in gemaal Binnenwegse polder, Rottedijk 21, Bleiswijk een inloopavond gehouden. Tussen 19.00 tot 21.00 uur bent u in de gelegenheid om de stukken in te zien en vragen te stellen aan medewerkers van het hoogheemraadschap. Verdere procedure Na afloop van de inspraaktermijn wordt een eindverslag (nota van beantwoording) opgesteld met daarin een overzicht van de gevolgde inspraakprocedure, een weer gave van de zienswijzen en een gemotiveerde reactie op de zienswijzen. Naar verwachting zal het ontwerp-peilbesluit, samen met de nota van beantwoording worden voorgelegd aan de verenigde vergadering van Schieland en de Krimpener waard op 30 november 2011 Informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen via e-mail info@hhsk.nl of via telefoonnummer 010 45 37 356. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Capelle aan den IJssel - (K.11.423,8 augustus 2011gemeente Capelle aan den IJssel, verwijderen en aanbrengen van een voet- en fietsbrug, Dalpad; - (K.11.425,9 augustus 2011gemeente Capelle aan den IJssel, vervangen van de voet- en fietsbrug ter hoogte van Waitatiristraat 19; - (K.11.424,9 augustus 2011gemeente Capelle aan den IJssel, vervangen van de voet- en fietsbrug, Dalpad; - (K.11.389,9 augustus 2011J.A.I. Wendt, aanbrengen van een hekwerk ter plaatse van de Dorpstraat 31; - (K.11.426,10 augustus 2011) gemeente Capelle aan den IJssel, aanbrengen van verhard oppervlak op het sportcomplex Spartalocatie, Bermweg 139. Gouda - (K.11.436,11 augustus 2011Oasen N.V., aanleggen van een aansluitleiding, Zuider IJsseldijk 50. Moordrecht - (K.11.419,11 augustus 2011) NMO Vervat -Wegen B.V., aanbrengen van verhard oppervlak, Middelweg 18b. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.11.369,11 augustus 2011W. van der Klocht, maken van een uitbreiding aan de achterzijde van de woning, Schoolstraat 31; - (K.11.199,11 augustus 2011L. Stam, gedeeltelijk dempen en graven van een watergang en het plaatsen van een natuurvriendelijke oeverbeschoeiing, 's-Gravenweg 43. Waddinxveen - (K.11.236,11 augustus 2011) provincie Zuid-Holland, aanbrengen van verhard oppervlak, Kanaaldijk 35. Zevenhuizen - (K.11.344,8 augustus 2011Valkenburg BV, maken van een aanbouw aan de achterzijde van de woning, Dorpsstraat 156. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335.Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33