VAN DER HAMMEN I <r Young Continentals in de "Wij willen laten zien dat het ook anders kan" Lichtkring Nieuwerkerk aan den IJssel - Het de Haij van derWende advocaten HART VAN HOLLAND I REGIO I 17 AUGUSTUS 2011 Van der Meer waarnemend burgemeester Strijen Ook uw Agri-notaris voor de regio! www.notariszevenhuizen.nl Thuis in de regio. verbouwen om te wonen zoals dat wilt profiteer v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud fe/flt? kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Raadhuisplein in Nieuwerkerk is eigenlijk het centrum van het dorp. Het biedt het winkelend publiek een gelegenheid om de auto te parkeren maar het plein wordt ook regelma tig als evenemententerrein gebruikt. Op zaterdag 27 augustus herrijst er een geheel nieuw festival: het Peace St Joy evenement! Door Bart Jansen Moderne choreografieën, eigentijdse muziek en kleurige verlichting op het podium in De Lichtkring. Nieuwerkerk aan den IJssel/Waddinxveen - Moderne choreografieën, eigen tijdse muziek en kleurige toneelverlichting begeleidden het meerstemmige gezang, terwijl door het aanwezige publiek van tijd tot tijd enthousiast werd meegeklapt. Het optreden van de Young Continentals in de Lichtkring op vrijdag 12 augustus bruiste, het enthousiasme straalde van de gezichten af. Door Marianne Fortuin De Young Continentals is de tiener- tak van de Continental Singers, die wereldwijd concerten geven, met als doel het geloof op een muzikale ma nier uit te dragen, leder jaar wordt een nieuwe cd uitgebracht. Dit jaar heet het programma 'By your side'. Er is ook een tak voor kinderen van af acht jaar: de Continental Kids. De in totaal dertien tieners gaven een swingend concert, onder leiding van hun uit Amerika afkomstige di- rigente, Michelle Croce. Twee mei den komen uit de regio: Hanneke Brakshoofden uit Nieuwerkerk en Wendy Gorissen uit Waddinxveen. De overige tien zangeressen en één zanger komen uit andere gemeen ten in Nederland. De groep zingt in het Engels, met een op een scherm geprojecteerde vertaling. Voor de pauze mochten de kleinere kinderen op het podium komen en meedoen, waarna een polonaise door de kerk- zaal volgde. De groep heeft een bijna veertien dagen durende tour achter de rug, de 'Germany Tour', die zaterdag werd afgesloten met een optreden in Zelhem. Kees Brakshoofden, de vader van Hanneke en tevens als chauffeur mee op reis: "De tieners die zich hiervoor aanmelden, krijgen Moordrecht - De commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, Jan Ranssen, benoemt per 5 september Huubvan der Meer tot waarnemend burgemeester van de gemeente Strijen. De 67-jarige Van der Meer was van 2006 tot de fusie in 2010 waarne mend burgemeester in de gemeente Moordrecht en van 2010 tot 2011 was hij waarnemend burgemeester in Zederik. Eind augustus start de procedure voor een kroonbenoemde burgemeester en naar verwachting Uecdt in het voorjaar van 2012 dc nieuwe burgemeester aan. De fractievoorzitters van de gemeente Strijen hebben unaniem de heer Van der Meer voorgedragen als waarnemer. van tevoren alle nummers toege stuurd. Het is de bedoeling dat ze die al geleerd hebben, als ze een week vóór de tour samenkomen. Dat gebeurt in Rotterdam-Ommoord. Daar gaan ze aan de slag met sa menzang, choreografie, 'staging' en de solostukken voor dit avondvul lend optreden. Daarna is de groep op weg gegaan naar Duitsland en een deel van Tsjechië. Het hele jaar door starten er groepen, hier en in Amerika, die concerten geven. Het is echt hard werken en om dit te kunnen bekostigen, hebben ze een bijbaantje. De opbrengst van de toegangskaarten dekt niet alle uit gaven. We hebben onze eigen ge- luids- en lichtinstallatie, met tech nici, ook de podiumdelen gaan mee op reis. Degenen die ons uitnodigen zorgen voor maaltijden en onder dak. Soms is dat in gastgezinnen, maar we hebben ook wel eens met z'n allen in een schuur geslapen." Een team van vier mensen heeft de laatste vier maanden hard gewerkt om samen met 80 vrijwilligers een plan de campagne op te stellen voor het nieuwe evenement in de gemeente Nieuwerkerk. "Één van de bedenkers van het evenement, Ro nald Ram, was op reis in Suriname en maakte daar een evenement mee op een groot plein. Het was niet zomaar een evenement. Nee, het draaide om een vredig en vreug devol samenzijn, waarbij geld geen rol speelde. Alles was zo goed als. gratis", vertelt Nawish Baars, één van de organisatoren. "Zodra hij thuis kwam werd duidelijk dat hij ook zoiets op wilde zetten. Hij heeft anderen, waaronder mijzelf, kunnen overtuigen om mee te doen en uit die samenwerking is het Peace Et Joy evenement ontstaan." NOTARISKANTOOR m Dorpsstraat 100, 2761 AH Zevenhuizen. Tel.: 0180 - 63 16 11 Nawish en Priscilla Baars hopen dat hun festival 'Peace St Joy' veel bezoekers zal trekken op zaterdag 27 augustus. meer dan 1 euro kost", aldus Baars. Hiermee proberen zij een signaal af te geven aan de rest van de samen leving. "Wij willen laten zien dat het ook anders kan." "Normaal gesproken wordt er bij festivals en andere evenementen al snel de hoofdprijs gevraagd. Een drankje is al snel 2,50 en op die manier is het niet eens leuk meer om op pad te gaan", gaat Baars verder. "Dat willen wij dus anders doen", vult Priscilla Baars, mede organisatrice, aan. "Ons evenement moet echt een familie-uitje worden waarbij de kinderen in de attracties kunnen en waarbij de ouders een workshop kunnen volgen of wat kunnen drinken op ons terrasje." Het streven van het viertal is dat er op de dag zelf zo'n 2000 bezoekers op het evenement afkomen. "Wij doen dit voor het eerst dus het is altijd even afwachten hoe het gaat lopen, maar de verwachtingen zijn geschept", vertelt Priscilla Baars. "We kregen al leuke reacties op onze flyer en mensen zijn benieuwd wat er op de dag zelf gaat gebeuren." Om het beoogde bezoekersaantal te behalen willen de twee ook ze ker benadrukken dat iedereen wel kom is. "Het is geen Nieuwerkerks evenement, eerder iets voor de hele Zuidpias en zelfs van daarbuiten is iedereen welkom." Voor nu is het nog vooral de laatste puntjes op de i zetten en aftellen tot het 27 augustus is. "Wij heb ben er in ieder geval heel erg veel zin in en we hopen dat we genoeg mensen hebben kunnen overhalen om ook te komen. Het belooft een leuke dag te gaan worden", aldus Nawish Baars. Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 CBW erkend BOUWBEDRIJF (oio) 222 io io www.knaapbouwbedrijf.nl Dorpsstraat 134 - 27*5? AH Zevenhuizen - Telefoon: 0130-633390 of 06-51610498 Peace Et Joy, of in het Nederlands vrede en vreugde, zijn belangrijke elementen uit het leven van de or ganisatoren. Met het evenement willen zij er voor zorgen dat ook de bezoekers hier van mee kunnen ge nieten. "Concreet gezegd kunnen de bezoekers van ons evenement erva ren hoe het is om vredelievend en vreugdevol met elkaar om te gaan. Dit gevoel proberen wij te bereiken door de aanwezige attracties gratis toegankelijk te maken en er voor te zorgen dat alles wat te koop is, niet

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3