Zuidpias Stand vari zaken ontwikkeling Zuidplaspolder na uitspraak RvS Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Teleurstelling....maar ook positief gestemd gemeente WEEK Werkzaamheden fietspad Hennipkade HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 17 AUGUSTUS 2011 Zevenhuizen Op 10 augustus 2011 deed de Raad van State uitspraak over vijf bestemmingplannen in het Zuidplaspolderproject van de gemeente Zuidpias. Er was vanuit verschillende par tijen beroep ingesteld tegen deze plannen. De Raad van State was met narne kritisch over de plannen voor het Ringvaartdorp en de Rode Waterparel en heeft grote delen van deze plannen vernietigd. Een aantal lopende ontwikkelingen in andere deelgebieden van de Zuidplaspolder kan wel doorgaan. Denk hierbij aan Zevenhuizen-Zuid en Knibbelweg-Oost. Voor de ontwikkeling van woningbouw in Moerkapelle-Oost moet de gemeente eerst aanvul lend onderzoek doen naar het geluid. De Raad van State zal zich nog buigen over dit onder zoek. De gemeente is uiteraard op onderdelen teleurgesteld, maar is positief dat de meer concrete en lopende plannen voortgezet kunnen worden. Alle gevolgen van de uitspraken van de Raad van State zal de gemeente nog nader beoordelen. De vijf bestemmingsplannen zijn in 2009 voor de fusie en voor de financiële crisis door de drie voormalige gemeenteraden vastgesteld. De vijf afzonderlijke plannen moeten groot schalige ontwikkelingen in de Zuidplaspolder mogelijk maken en zijn onderling met elkaar verbonden. Het gaat om de volgende bestemmingsplannen: Zuidpias-Noord (nieuwe woongebied bij Moerkapelle en glasontwikkelingen). Zuidpias-West (Zevenhuizen-Moerkapelle): De woningbouwlocatie Zevenhuizen-Zuid en het Ringvaartdorp. Zuidpias-West (Nieuwerkerk aan den IJssel): Woningbouwlocatie Nieuwerkerk- Noord en een deel van het Ringvaartdorp. Rode Waterparel: Landelijk wonen. Het Nieuwe Midden - overwegend een conserverende agrarische bestemming en bedrijfsontwikkeling rond de knoop N219/ A12. Wat heeft Raad van State vernietigd? De ontwikkeling van het nieuwe Ringvaartdorp is vernietigd. Voor het Ringvaartdorp waren in het bestemmings plan drie ontwikkelvarianten opgenomen. Hierdoor was de bestemming niet duidelijk genoeg omschreven. Een deel van de wijzigingsbevoegdheid voor de lintzones is vernietigd omdat deze valt binnen de geurcontour van een varkenshouderij. Het midden-en oostelijk deel van de woningbouw in Rode Waterparel is vernie tigd omdat binnen de geurcirkel van aanlig gende varkenshouder geen woningbouw kan plaatsvinden. Voor Moerkapelle-Oost is een tussenuit spraak gedaan. De gemeente moet eerst geluidsonderzoek doen naar zowel de bouwlocatie als de ontsluitingsweg voordat de woningbouwontwikkeling kan worden voortgezet. De exploitatieplannen (de financiering) die bij de bestemmingsplannen horen, zijn vernietigd. Omdat de ontwikkelingen zijn opgenomen in globale bestemmingen, zijn de gevolgen hiervan op dit moment beperkt. Bij de uitwerking van de bestem mingsplannen zal de gemeente kijken hoe hier mee omgegaan kan worden. Wellicht dat de uitspraak wel gevolgen heeft voor de rechtstreeks bestemde functies, maar dit zal per geval onderzocht moeten worden op het moment dat dit aan de orde is. Welke plannen gaan door? Een aantal lopende ontwikkelingen kan gewoon doorgaan. Dit zijn: Glastuinbouw in Zuidpias-Noord inclusief het gebied Knibbelweg-Oost Wijzigingsbevoegdheid locatie Intratuin en de Korte Rottelaan Ontwikkeling van het Plantagekwadrant in het Nieuwe Midden, rond de knoop A12/ N129 Woningbouw Zevenhuizen-Zuid Woningbouw Nieuwerkerk-Noord Woningbouw in het westelijk deel van de Rode Waterparel Natuurontwikkeling in het centrum van de Rode Waterparel Wat gaat de gemeente nu doen? De gemeente gaat alle gevolgen van de uitspraak binnen de Regionale Ontwikkelorganisatie Zuidpias (ROZ) en de publieke Grondbank beoordelen. Zowel de Wethouder Henk van der Torn heeft de uitspraak van de Raad van State vanaf zijn vakantieadres ook nauwlettend gevolgd. Via zijn tweet liet hij weten: "Uitspraken Raad van State laten toe de ontwikkelin gen in door ons gewenst tempo voort te zetten, Dat stemt tevreden (zelfs bij 36 gr C)". Verder is zijn eerste conclusie ook als wethouder Economie "dat wat de markt nu vraagt, kan toch ontwikkeld worden." ROZ en de grondbank zijn gemeenschappe lijke regelingen waarin naast de gemeente Zuidpias ook de provincie Zuid-Holland en de gemeenten Rotterdam, Waddinxveen en Gouda meedoen. Omdat de bestemmingsplan nen voor de crisis zijn opgesteld en nu door de uitspraak van de Raad van State op delen zijn vernietigd, biedt het kansen om in overleg met de partners maatwerkgerichte plannen (afgestemd op de markt) te ontwikkelen. De ontwikkeling van de Zuidplaspolder startte kort na het millennium. Een van de laatste grote ontwikkelopgaven van het Rijk in Nederland I zie Vierde Nota Ruimte van toenmalige ministerie van VROM) is de Zuidplaspolder. 23 partijen werkten samen aan de structuur van deze polder. De bestem mingsplannen betreffen grotendeels het grondgebied van de gemeente Zuidpias. De gemeente heeft daardoor een belangrijke rol in de ruimtelijke ordening van dit gebied. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voor waarden voldoet. Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet vol doen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarowm zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Leliestraat 28, Moordrecht 3e publicatie) 2-kamer seniorenwoning (begane grond) Beschikbaar per 22 juli 2011 Huur: 696,02 (inclusief 70,56 voorschot verwarm ingskosten) Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bruto inkomen: 33.614,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Koningin Julianastraat 43 ^-kamerwoning (Portiekflat zonder lift) 3e verdieping Beschikbaar: 31 augustus 2011 Huur: €393,16 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Max. bruto gezamenlijk jaarinkomen 33.614,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang -eliestraat 30, Moordrecht 2 kamer seniorenwoning (begane grond, Galerijflat met lift) Beschikbaar per 2 september 2011 B' uto huur: 520,02 (inclusief 94,56 voor schot verwarmingskosten) Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bruto jaarinkomen: 33.614,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Westeinde 85 2-kamerwoning (Galerijflat met lift) 3e verdieping Beschikbaar: 6 september 2011 Huur: 439,20 [inclusief 50,34 voorschot verwarmingskosten) Voorwaarden: Max. bruto jaarinkomen 33.614 Schielandstraat 20 3-kamer ééngezinswoning Beschikbaar per 14 september Huur: 372,70 per maand Voorwaarden: Max. 3 personen Maximum bruto jaarinkomen 33.614,- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Sportlaan 108, Moordrecht 2-kamerwoning (Galerijflat zonder lift, begane grond) Beschikbaar: ca. 15 september Huur: 419,09 per maand Voorwaarden: Max. 1 persoon tot 27 jaar Max. bruto jaarinkomen 33.614,- Leliestraat 44, Moordrecht (2e publicatie) 2-kamer senioren woning (Ie etage Galerijflat met lift) Beschikbaar per 15 september 2011 Huur: 492,02 (inclusief 70,56 voorschot verwarmingskosten) Voorwaarden: Vanaf 65 jaar Maximum bruto inkomen: 33.614,-- Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Woonwagenstandplaats: Zwanendreef 17 te Moordrecht De standplaats beschikt over de voorzieningen water, gas en elektriciteit. Beschikbaar: 1 september 2011 Huur:€ 222,86 per maand Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier voor de huurwoning of woonwa genstandplaats bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 33 03 00 download het van de gemeentelijke website. Uw inschrijving moet 22 augustus 2011 vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomsten- verklaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen yan het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk. A Het Recreatieschap Rottemeren start in september met het verbreden van het fietspad op de Hennipkade in Zevenhuizen. Het huidige fietspad blijft tijdens de werk zaamheden bruikbaar voor voetgangers, fietsers en bromfietsverkeer. Het huidige pad wordt namelijk steeds op de plaats van de werkzaamheden gedeeltelijk versmald. Uitsluitend tijdens het asfalteren van het pad, wordt het (fiets)verkeer omgeleid via de noordkant van de Hennipkade (voet- en fietspad Tweemanspolder). Bij de sluis in de Hennipsloot is er, over een lengte van ca 150 m, slechts een voetpad beschikbaar. Het asfalteren zal ongeveer twee dagen duren. De werkzaamheden zullen in totaal ongeveer 3 maanden duren. wmni

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5