Fikse rook- en waterschade Klikken mag Natte jeugdclubkampioen schappen IJsseïbridge zomeravond competitie Isolde de Jong tweede van Nederland HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 17 AUGUSTUS 2011 9 Vervolg voorpagina ieken en Schilderen Wie wil jeugdkoor leiden? De knutselclub is terug van vakantie Er werd gebridged Winst voor Lageman en De Korver Wie fietst ermee? Tennis Bridge Tennis Nieuwerkerkaan den IJssel - Voorde nietsportievelingen was erbijdeJeugd- vakantieweek ook genoeg te beleven. Zo stond het Raadhuisplein op woens dagochtend in het teken van de kunst. Creatieve kinderen konden daar aan de slag als schilder. Gezamenlijk versierde de groep de klokkentoren naast het gemeentehuis. Door Bart Jansen Officieel zou het Raadhuisplein op woensdag ook de locatie zijn voor een theatervoorstelling, maar van wege de harde wind werd dit ver plaatst naar de bibliotheek. Een wij ze keuze, maar het had tegelijkertijd niet veel drukker moeten worden. De bieb was afgeladen. Dat alles om naar het verhaal van cowboy 'Bif en indiaan 'Poeff te luisteren. De twee ietwat stuntelige perso nages zetten de bibliotheek op zijn kop. Nog voordat ze hun opwach ting maken schreeuwen de eerste kinderen al hun longen uit hun lijf: "Daar zit ie", roepen ze terwijl ze wijzen naar de indianentooi van Poeff. Even later in de voorstelling wordt de rust die normaal in de bibliotheek hoort te hangen weer verbroken. De cowboy en indiaan vragen de kinderen naar hun naam, maar worden niet veel wijzer door al het gegil. Naarmate de show vor dert wordt het sommige kinderen al duidelijk. Bif is een cowboy maar is goed in de taken van een indiaan en Poeff gedraagt zich als een cowboy. Dit alles wordt helemaal duidelijk als er twee vaders uit het publiek worden gehaald die moeten die nen als paard. Bif, de toch niet zo stoere cowboy, weet niet hoe hij met zijn paard om moet gaan. Poeff daarentegen rijdt rustig rond op het podium. Een meisje vooraan roept: "jullie moeten wisselen!" De cow boy en indiaan gaan op een andere plaats staan. "Nee, niet zo!" Of het klopt wat het meisje zei, blijft een geheim. Dat weten alleen de kinde ren die in de bibliotheek waren. Zij beleefden in ieder geval een leuke middag! Nieuwerkerk - Bij een korte uit slaande brand in een woning aan de Belgische Zoom op donderdag 11 augustus is niemand gewond ge raakt. Wel liep met name de slaap kamer op de eerste verdieping fikse rook- en waterschade op. De brand weer weet niet wat de oorzaak van de brand is, maar ziet ook geen aan leiding om dit nader te laten onder zoeken. De brandweer was het vuur redelijk snel brandmeester. Lars Schrijver en Arianne de Winter tussen alle bekerwinnaars. Nieuwerkerk aan den IJssel - Onder soms natte weersomstandigheden vonden afgelopen week de jeugd clubkampioenschappen plaats op het tennispark van TC Nieuwerkerk. Bij de jongens bleek Lars Schrijver de sterkste, hij won in de finale van Menno Jansen in de categorie tot en met 14 jaar. Bij de meisjes mag Arianne de Winter zich de sterkste noemen na winst in de poule meis jes tot en met 17 jaar. De nieuwe jeugdkampioenen mogen tevens deelnemen aan de seniorelubkam- pioenschappen die vanaf maandag 22 augustus plaatsvinden. Tijdens de jeugdclubkampioen schappen deden 56 kinderen mee in de leeftijd van 8 tot en met 17 jaar en werden 86 wedstrijden gespeeld. De af te werken partijen werden re gelmatig gehinderd door de regen, zo ook op de finaledag. Maar met hulp van kinderen en ouders konden de finales, barbecue en prijsuitrei king toch zoals gepland, hetzij tegen de avond, op zaterdag plaatsvinden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bet- bna Wappner verzorgt vanaf don derdag 25 augustus wekelijks van 19.30 tot 21.30 uur een teken- en schildercursus voor volwassenen. De lessen zijn bestemd voor zowel beginners als gevorderden, "'oor meer informatie en aanmel den: 06-44874627 dus klik snel naar: ww.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Bea Dekker, dirigent van jeugdkoor 'Ge woon leuk' is door privé omstandig heden genoodzaakt haar taak als dirigent bij het jeugdkoor van Vedj neer te leggen. Het bestuur van Vedj is daarom op zoek naar een opvol gervoor Dekker; iemand die het leuk vindt om een koor te leiden en om samen met hen te zingen. Het koor brengt hedendaagse muziek, Ne derlands- en Engelstalig, in allerlei genres. Voor meer informatie: info. vedj@gmail.com of 06-14606126. Nieuwerkerk aan den IJssel - Uitge rust en met veel ideeën is het Vedj knutselteam terug van vakantie. Woensdag 7 september van 14.00 tot 16.00 uur zijn alle kinderen tot en met twaalf jaar weer welkom op locatie Con Musica op Sportpark Dorrestein 5 (tweede gebouw op de voetbalvelden) voor het maken van een mooie dromenvanger die ze boven hun bed kunnen hangen. Op geven is verplicht en kan bij cisca. vedj@gmail.com of 06-34625311. De kosten bedragen 2,50 euro. Dit is inclusief iets te drinken en snoe pen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Cor Lageman en Michiel de Korver zijn met een percentage van 65.0 op maandag 15 augustus winnaar ge worden van de elfde ronde van de Zomerbridge bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub. 'Wat de opkomst betreft kan vriezen en dooien, maar het lijkt vaak op het weer van deze zo mer', aldus een van de deelnemers. 'Af en toe en opvlieging, maar vaak schommelen we rond de circa zes tafels.' Tweede werden Selma van de Berg en Thea Michels met 61,67 en op de derde plaats eindigde het koppel Elisabeth Tump en Lucy Wij nen met 60,42. De competitie gaat weer van start op 5 september. Nieuwerkerk aan den IJssel - De da mes van Passage houden maandag 22 augustus een fietstocht voor le den en niet leden. De route is circa 20 kilometer met een koffiepauze. Er wordt om 19.00 uur gestart bij het Hervormd Kerkelijk Centrum, Beyerinkstraat 53. Opgeven is niet nodig, voor meer informatie 0180- 320773. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij bridgeclub IJsseïbridge werd maan dag 15 augustus de elfde ronde van de zomeravondcompetitie gespeeld. In de A-lijn werden Noor Valliantos en Anet Westera met 64,85% eer ste; tweede werden Rien van der Most en Piet Kriesch met 60,42% en op de derde plaats .eindigden Magret Breugem en Ineke Kriesch met 59,26%. In de B-lijn ging de winst naar Bep Meijer en Riet Overgaag met 63,39%, tweede werden Bert van Voorbergen en Jan van Rheenen met 58,63 en op de derde plaats eindig den Arie van Harten en Jan Klück met 55,65. Jan Siemerink verzorgde de prijsuitreiking, Isolde de Jong staat tweede van rechts (foto HTC Hillegom). Nieuwerkerk aan den IJssel - De 12-jarige TCN-speelster Isolde de Jong drong afgelopen weekend bij de Nationale Jeugdkampioen schappen (NJK) door tot de finale. Omdat De Jong dit jaar in de rang- lijsttoernooien nog geen wedstrijd had verloren, was zij topfavoriet. In de finale ontbrak echter de over tuiging en sloeg de onzekerheid toe. De als tweede geplaatste An- nick Melgers veroverde de titel. Luuk van der Kroft (14) en Tom Moonen bereikten de derde ronde. Hierin verloren beiden van de la tere finalisten Tim van Rijthoven en Guy den Heijer. Fabian Brand (16) speelde twee goede partijen maar kwam in de vervolgronde net te kort tegen Bernard Wezeman. In de jongens enkel 18 troffen club genoten Marlon Brand en Bart van den Berg elkaar in de tweede ronde. Van den Berg won in twee sets. In de kwart finale moest hij zijn meerdere erkennen in Niels Lootsma, de uiteindelijke winnaar van het toernooi.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9