SP teleurgesteld over gang van zaken spoeddebat Kom je ontwikkelen! Brieven van rond 1640 in het nieuws Zuidpias Muziek Festival HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 24 AUGUSTUS 2011 11 Beeldende kunst mmrn 5W* info@scnz.nl Rekensommetjes Zuidplas - De Zeven Muzen uit Zevenhuizen en Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool organiseren voor het weekend van 8 en 9 oktober een nieuwe editie van hetZuidplas Muziek Festival. Koren, kamermuziek, (harmonie)or- kesten en zelfs een slagwerkorkest zijn te horen op drie locaties. Het belooft een fantastisch fes tival te worden met vierhonderd deelnemers komende van acht koren, zes (harmonie)orkesten, en rond de twintig kamermuziekso- listen. Bovendien zal tijdens de ko renmiddag met alle koren, én met het publiek, Le Cantique de Jean Racine van Gabriël Fauré ingestu deerd worden. Le Cantique wordt vervolgens ter afsluiting van de korenmiddag ten gehore worden gebracht. kesten in de Swanla theaterzaal in Zevenhuizen. Voor zondag staat van 15.30 tot 17.30 uur kamermuziek op het programma in de Muziekschool in Nieuwerkerk. De toegang bedraagt 2,50 euro per uitvoering. Voor meer informatie: www.zuidplasmuziekfestival.nl. II PI——P W IvSt liKW; v\.,. V xSfitu4* 4- Y-'V Acr Zuidpias - De Socialistische Partij (SP] is teleurgesteld over de procedure die door de gemeente is gevolgd na aanvraag van een spoeddebat door de partij. De aanvraag had alles te maken met de uitspraak van de Raad van State op 10 augustus over een deel van de bestemmingsplannen die alles te maken hebben met de ontwikkeling van de Zuidplaspolder. De SP vindt het onac ceptabel dat de partij pas na een week antwoord krijgt van de gemeente. De gemeente houdt zich aan het reglement van orde, maar houdt volgens de SP geen re kening met de gemeentewet. In dat geval had de partij met steun van GBZ en Trots op Nederland wel een spoeddebat kunnen krij gen. De partij wil dat het regle ment van orde wordt aangepast. "Als je een spoeddebat aanvraagt en het wordt afgewezen omdat er niet aan een voorwaarde wordt voldaan, kan ik er prima mee le ven. Maar in dit geval wordt een artikel van de gemeentewet ge negeerd" zegt SP-raadslid André Muller. Volgens Muller wordt met het huidige reglement van orde teveel macht bij de voorzitter en het presidium gelegd. "In de ge meentewet staat dat eenvijfde deel van de raad ook een debat kan aanvragen. Doordat dit niet in het reglement is opgenomen, wordt de indruk gewekt dat dit niet mogelijk is. Maar een landelijke wet staat boven een lokale verordening. Ik wil dat dit wetsartikel snel wordt opgenomen waarmee de opposi tie ook enige invloed kan hebben". De SP wil ook sneller antwoord, nu duurde het acht dagen voordat de partij uitsluitsel kreeg. Muller: "Er is in het reglement van orde geen tijdslimiet opgenomen. Dit moet anders. Ik vraag niet voor niets met spoed een debat aan, anders had ik wel schriftelijke vragen gesteld. Wat mij betreft wordt er een limiet van 72 uur opgenomen". De griffie van de gemeente Zuid- plas laat via een woordvoerster weten dat Muller gelijk heeft. "In het reglement van orde is nog geen bepaling van het bewuste artikel opgenomen. Dat moet gerepareerd worden. En het klopt ook dat een dergelijk debat door eenvijfde deel van de raad kan worden aange vraagd." Maar met vijf raadsle den kwam Muller er volgens de gemeente alsnog één tekort. "Dat zouden er zes moeten zijn." De Raad van State heeft woens dag 10 augustus delen van vijf bestemmingsplannen voor de ontwikkeling van de Zuidplaspol der en de exploitatieplannen ver nietigd. De bestemmingsplannen maken grootschalige ontwikkelin gen mogelijk in de Zuidplaspolder. Zo wil de gemeente in de polder ruim 5.300 woningen bouwen en het zogenoemde Ringvaartdorp aanleggen. Ook wil de gemeente ruimte maken voor glastuinbouw, nieuwe bedrijven, wegen en na tuur. De Raad van State heeft in het bestemmingsplan 'De Rode Wa- terparel' de bouw van 1.500 wo ningen vernietigd. In 'Zuidplas- West' is de ontwikkeling van het Ringvaartdorp vernietigd. Het dorp was bedoeld voor de regi onale woningbehoefte en is ge pland naast Nieuwerkerk-Noord. De plannen varieerden van enkele honderden nieuwe woningen tot de bouw van bijna 10.000 wonin gen. In hetbestemmingsplan 'Zuidpias- Noord' heeft de Raad van State een tussenuitspraak gedaan. De gemeenteraad had voor de bouw van 750 woningen in Moerkapel- le-Oost een akoestisch onderzoek moeten doen. Daarnaast maakt dit bestemmingsplan, via een nog vast te stellen uitwerkingsplan, de herinrichting van de Zuidpias- straat mogelijk. De gemeente mag de aanvaardbaarheid van die herinrichting niet doorschuiven naar een later vast te stellen uit werkingsplan. De gemeenteraad kreeg twaalf weken om de gecon stateerde gebreken in dit bestem mingsplan te herstellen. Zuidpias - De organisatie van de informatiemarkt 'Persoonlijke Groei', op donderdagavond 6 oktober in de Openbare Bibliotheek in Nieuwerkerk aan den IJssel, roept coaches, begeleiders, trainers en cursusleid(st)ers op hun medewerking aan de markt te verlenen. Een dergelijke informatiemarkt ls een nieuw fenomeen in de ge meente Zuidpias en is bedoeld om iedereen kennis te laten maken met de diverse vormen van persoonlijke 9r°ei, ontwikkeling en hulp. De or- ganisatie heeft voor ogen mensen je bereiken die hulp zoeken én die bet leuk vinden om zich persoon- !)k te ontwikkelen. Daarom wordt bedrijven de mogelijkheid geboden zich te presenteren op deze infor matiemarkt. Aanmelden kan vóór 'mnderdag 1 september via info@ kornjeontwikkeen.nl. Voor meer informatie: www.komjeontwikkelen.nl. Heeft u het ook wel eens gehad? Vergissingen van een paar miljard. Gaan we de Grieken toch betalen? Geeft U dat een gevoel van balen? Harry de jong Op de oude brief staat in de achtste regel van boven, rechts van het midden 'Zevenhuysen ende Wilde Veenen'. Gouda - Wethouder Jan Verbeek van de gemeente Zuidpias nam als bestuurslid van het streekarchief Midden-Holland vrijdag 19 augus tus in de Jeruzalemkapel in Gouda een geschenk in ontvangst van de Vriendenstichting. De voorzitter van de Vriendenstich ting, Adri den Boer, bood Verbeek drie Zevenhuizense 'Verlijbrieven' aan, waarbij ambachtsheren wer den aangesteld. Het ging om een originele perkamenten brief (van dierenhuid) uit 1640 en twee pa pieren afschriften uit 1637 van nog eerdere exemplaren. De ambachts heren van Zevenhuizen waren altijd particulieren en zodoende konden deze stukken worden aangekocht bij een antiquariaat in Haarlem. Onder meer het ambacht van Nieu werkerk werd in 1666 aangekocht door de stad Gouda om bestuurlijk een 'Groot Gouda' te realiseren. Ook dat werd gememoreerd, inclusief de actuele conclusie van Verbeek dat zoiets tegenwoordig gelukkig niet meer zo gaat... De Zuidpias-wethouder reikte ook de Walvisprijs uit voor een onder zoek van een Leidse student over een Gouds onderwerp. Dit jaar wederom een Muziek Festival in Zuid plas. Programma Op zaterdag 8 oktober van 13.00 tot 17.00 uur treden zangkoren op in de Dorpskerk in Moordrecht en van 20.00 tot 22.00 uur wordt op getreden door diverse harmonieor- Tot donderdag 15 september foto expositie van Fotoclub Alphoto in bibliotheek de Groene Venen, Dorpsstraat 87, Zevenhuizen. Meer informatie via www.bilbio- theekdegroenevenen.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11