Sfeer proeven bij Kleine Trompetter Historisch pand in de verkoop Feestelijk jaar voor 't Reigerbos 24 AUGUSTUS 2011 13 Mishandeling in horecagelegenheid HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE Arjan Lagendijk (rechts) en Bram Veerman voor The Jolly Duck. bij zijn rechteroor weer uit. Het is de geschiedenis in een noten dop. Bram Veerman kan blijven ver- telleji over die periode. Hij is druk bezig met het schrijven van nog een boek over de oorlog. The Jolly Duck gaat op 10 september officieel de verkoop in. Het is dan Open Monumentendag. Dat von den wij een mooie datum", vertelt makelaar Arjan Lagendijk uit Nieu- werkerk. „Ik zeg er wel eerlijk bij dat het huis niet in en uit te lopen is door iedereen. Het is te bezichtigen op afspraak." Wat het huis moet gaan kosten, mag de makelaar nog niet verklappen van de nabestaanden. "Ik verwacht dat vooral mensen die interesse hebben in een tweede huis, gelegen in een prachtig recreatiegebied, gaan rea geren. Maar je weet het natuurlijk nooit. Het is even afwachten nog. Ik ben zelf ook wel reuze benieuwd." Zevenhuizen - Een 17-jarige jongen uit Moerkapelle is zaterdag 20 augus tus tussen 1.00 uur en 2.00 uur mis handeld. De jongen stond in een ho recagelegenheid aan de Dorpsstraat toen tussen hem en een andere jon gen over en weer wat getrapt en ge duwd werd. Vervolgens kreeg hij een stomp in zijn gezicht, waarna hij op de grond viel. Terwijl hij op de grond lag, werd hij door één jongen met een greep om zijn nek vastgehouden, ter wijl een andere jongen hem schopte. De politie onderzoekt de zaak. Zevenhuizen - Wie graag eens wil weten hoe het er aan toe gaat bij muziekvereniging De Kleine Trom petter is maandag 5 september vanaf 18.30 uur welkom in de thea terzaal van dorpshuis Swanla. Onder het genot van een hapje en een drankje kan men kennismaken met het repertoire van het oplei dingsorkest, dat onder leiding van de nieuwe dirigent Madeleine Brok, Open huis bij Kleine Trompetter een aantal muziekstukken ten ge hore brengt en ook de slagwerk- kidz vertonen onder leiding van Hans van Gennip hun slagwerkkun sten. Tussen de bedrijven door kan men informatie over de vereniging inwinnen. Na afloop van de op tredens kunnen belangstellenden zelf proberen wat muziek uit de diverse instrumenten te krijgen. Voor meer informatie: www.dekleinetrompetter.nl. Zevenhuizen - Jachthuis The Jolly Duck gaat de verkoop in. De eigenaar van het Rijksmonument dat dateert uit 1920 is onlangs overleden. De toekom stige bewoner komt in het bezit van een pand waar een hele geschiedenis aan vastzit. Door Nicole Lamers Van de buitenkant ziet het houten huis er romantisch uit. Mooi ge kleurde luiken voor de ramen, een goed onderhouden tuin met veel bloemen en gelegen vlakbij de Rot- temeren. Binnen lijkt de tijd even stil te hebben gestaan. Een mooie schouw met daarom heen zitjes. Met een beetje fantasie kun je de jagers rondom het knetterend haardvuur zien zitten. Een mooie kast met daarboven een opslag ruimte voor wapens. The Jolly Duck is immers niet voor niets aan zijn naam gekomen. Het jachthuis was vroeger geliefd bij eendenjagers. Om uitgenodigd te worden moest je wel bevriend zijn met de familie Van Romunde uit Den Haag die De Vrolijke Eend lange tijd als buiten verblijf heeft gebruikt. Het pand heeft verschillende ver trekken waaronder een ruimte die dienst doet als heuse bar. De bor relglaasjes staan er nog. Boven de bar hangt een indrukwekkend por tret van een man met een snor. Bram Veerman, auteur van het boek Tussen licht en donker in Hollands groene hart' weet te vertellen dat het de vader is van meneer Huldy; de bewoner die onlangs is gestor ven op 86-jarige leeftijd. Veerman heeft zich verdiept in de geschiedenis van The Jolly Duck en heeft ook over dit onderwerp ge schreven in zijn boek dat geheel is gewijd aan de Tweede Wereldoor log. Mede dankzij de historie is het pand enkele jaren geleden benoemd tot Rijksmonument. "Pakweg de laatste zes maanden van de oorlog maakte het verzet van Zoetermeer gebruik van het jachthuis. Het was een mooie plek, want zoals daar nog te zien is op die foto stond de polder hier onder water." Jacob van Rij, een marachaussee die in het verzet zat, was één van de mannen die er ondergedoken zat. Later kwam daar een Amerikaanse vliegenier John Mc.Cormick (23) bij die met zijn toestel een noodlanding had moeten maken in de Geerpol- der. Hij werd een dag na zijn crash achterop de fiets van verzetsman Willem Olivier naar The Jolly Duck gebracht. Later volgden zes Engelse piloten die ook een noodlanding hadden gemaakt. Bram Veerman vertelt dat het de Duitsers uiteindelijk opviel dat er wel erg veel mannen rondliepen bij het holzhaus' Op 29 april 1945 besluiten ze The Jolly Duck te om singelen met 24 man. Een vuur gevecht volgt. In de voordeur zijn vandaag de dag nog de sporen hier van te zien. John Mc. Cormick komt bij de over val op het jachthuis om het leven evenals Jacob van Rij. Tandarts Kentgens, de commandant van het verzet uit Zoetermeer, raakt zwaar gewond. Een kogel dringt langs zijn neusbeen in het hoofd en komt er Leerlingen van basisschool 't Reigerbos lieten de ballonnen los waarmee het jubileumjaar van de school werd ingeluid. Dit schooljaar wordt het 40-jarig bestaan gevierd. Zevenhuizen - Op het 'moment suprème' was een oorverdovend gejuich op 'net schoolplein van 't Reigerbos te horen. Met het oplaten van de ballonnen werd het jubileumjaar van de school ingeluid. Een enkeling had moeite met afscheid nemen van z'on mooie gele ballon en zette het op een brullen. Geschiedenis ■n september 1971 neemt de open de lagere school nr. 1 (opgericht 'r mei 1833) haar intrek in een nieuw pand aan het Zaagmolenpad. J" school heet vanaf dat moment Reigerbos. In 1978 komt er een ounbouw waarin de kleuters wor den opgenomen van de voormalige Prinses Marijkeschool. In augustus 2005 verhuizen alle leerlingen tij delijk naar een onderkomen aan de Leliestraat. Op de huidige locatie wordt dan een spiksplinter nieuwe school gebouwd die op 1 januari 2007 officieel wordt geopend. Niet iedereen vond het makkelijk om zo'n mooie gele ballon los te laten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13