Huizenkopers wordt helpende hand geboden Onderlinge wedstrijd Moerveen Openstelling Historisch Centrum Muziek maken bij Zeven Muzen HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 24 AUGUSTUS 2011 15 Zevenhuizen - Om te voorkomen dat potentiële huizenkopers door een brei aan informatie over hypotheken en verzekeringen door de bomen het bos niet meer zien, slaan een makelaar, notaris en een adviseur de handen ineen. Het drietal; Nico Perdijk, Jaap van der Hammen en Marina Veerman houden op 29 september een zogenoemd Starters Café. Marina Veerman van het gelijkna mige adviesbureau legt uit dat het specifiek bedoeld is voor mensen die voor het eerst een huis gaan kopen. "Niet dat mensen die al een huis hebben niet welkom zijn. Ook hen kunnen we van informatie voorzien. Maar het zijn vooral de starters die heel veel op zich af zien komen op het moment dat ze een huis willen gaan kopen en daardoor misschien wel worden afgeschrokken." Jaap van der Hammen van het ge lijknamige notariskantoor denkt dat de drempel voor sommige mensen best hoog is om even bij een advi seur, makelaar of een notaris binnen te wippen. "Daarom bieden we nu de mogelijkheid om vrijblijvend te praten met alledrie die disciplines. Ik zeg altijd maar, als je niets weet neem je ook nooit een goede beslis sing. En bij het kopen van een huis zijn zo veel mogelijkheden en finan ciële producten te koop, daar moet je je echt wel uitgebreid over laten informeren. Overigens wil ik wel be nadrukken dat ik als onpartijdige en onafhankelijke deskundige bij het Starters Café betrokken ben." Het Starters Café wordt op donder dag 29 september gehouden van 19.30 tot 21.30 uur in restaurant De Viergang. Hoeveel mensen het drietal verwacht? Van der Ham men: "Dat is moeilijk te zeggen. Ik zou heel tevreden zijn met twintig of dertig bezoekers." Marina Veer man voegt eraan toe: "Het Starters Café wordt op meerdere locaties in Nederland gehouden en daar slaat het aan. Vandaar dat we het hier in Zevenhuizen nu ook eens willen aanbieden aan de bewoners van de gemeente Zuidpias." Is het niet de verkeerde tijd voor een dergelijke bijeenkomst? De onroe rend goedmarkt zit behoorlijk vast op het moment... Van der Hammen: "De markt stagneert, dat klopt. Maar het gaat al wel weer beter. Het in- v.l.n.r. Nico Perdijk, Jaap van der Hammen en Marina Veerman. grijpen van het Rijk door de over drachtsbelasting te verlagen, helpt ook mee." Cijfers Interessant is natuurlijk te weten hoe het momenteel is gesteld met de huizenmarkt in de regio. Nico Perdijk van het gelijknamige make laarskantoor zet zijn cijfers op een rij: In de gemeente Zuidpias staan in totaal 545 woningen te koop mo menteel (hierin zijn ook recreatie woningen opgenomen). Hoe lang het gemiddeld duurt voordat een woning verkocht is, verschilt per huistype. Voor een tussenwoning komt het neer op 198 dagen, voor een vrijstaande woning is de gemid delde looptijd 366 dagen en bij een appartement duurt het gemiddeld 189 dagen voordat het verkocht is. Moerkapelle - Rijvereniging Moer veen houdt zaterdag 27 augustus aan de Herenweg 44 haar derde onderlinge wedstrijd, de spraak makendste van het jaar. Opgeven voor de wedstrijd, die op grasland wordt gehouden kan nog, er wordt gestreden om het dagkampioen schap. Er zijn twee dressuurproe- 'n groepjes van zes tot tien kin deren leren de cursisten noten zen en van blad zingen. Ze spe- op de blokfluit en op diverse staa,- en slaginstrumenten. Ook ven die worden gejureerd, een mini cross waarbij over strobalen, boomstammen enzovoorts ge sprongen moet worden en er kan een kür op muziek gereden wor den. Verder een loterij waarbij leuke prijzen zijn te winnen en een kleine rommelmarkt met twee dehands paardenspulletjes. Om het luisteren naar en het bewegen op muziek maken deel uit van de lessen. Op deze manier wordr een goede muzikale basis gelegd en kunnen de kinderen daarna een 12.30 uur wordt een westernde monstratie gegeven. De dag wordt afgesloten met een Parade waarna de prijsuitreiking te paard volgt en de clubkampioen bekend wordt gemaakt. Voor meer informatie en de start- lijst www.moerveen.nl. keuze maken voor het instrument wat ze willen leren bespelen. De lessen worden op maandag ge geven door Madeleine Brok en op woensdag door Margré van Ge stel. Voor meer informatie en aanmel den: www.dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen-Moerkapelle - Het historisch centrum 'Ons Verleden' en museum 'Ons Molenverleden'- zijn zaterdag 27 augustus open van 13.30 tot 16.00 uur. In 'Ons Verleden'is, naast de zeer gevarieerde permanente collectie, ook de tentoonstelling 'Onze bui tengebieden door de jaren heen' te zien. Voorwerpen en fotopane len brengen onder andere in beeld hoe de hazenjacht verliep, hoe men vroeger recreëerde, en wat de ge volgen waren van de inundatie tijdens de Tweede Wereldoorlog. Voorts zijn er foto"s en reproducties van schilderijen bijeen gebracht van alle molens die een eeuw geleden stonden op het grondgebied van de (oude) gemeenten Moerkapelle en Zevenhuizen. Het overzicht toont hoe de situatie was begin 1900, maar laat ook zien wat er nu nog over is. Deze tentoonstelling is op 27 augustus voor het laatst te zien. Tijdens de openingsuren kan men bij de genealogische werkgroep te recht voor vragen op genealogisch gebied of voor het raadplegen van de genealogische verzameling. DeJulianaweg richting de Al 2. 'Ons Molenverleden'staat in het te ken van de vele (polder)molens die in het stroomgebied van de Rotte hebben gestaan en nog staan. Ver der is er de wisseltentoonstelling rondom het thema 'molens in het gebied van het hoogheemraadschap van Delfland". In het museum staat ook een model, in bruikleen verkre gen, van een vroegere houtzaagmo len van het type paltrokmolen. Dat type molen komt in Zuid-Holland niet meer voor en in Nederland zijn nog slechts zes exemplaren aanwe zig. In 'Ons Molenverleden' kunnen belangstellenden ook terecht met vragen over de werking van molens in het algemeen en over bijzondere molentypen. Tussen de bezichtiging door kan men een slokje 'Boezemwater' nemen; de verkoop van deze streeklikeur komt geheel ten goede van de vereniging Molenvrienden. Beide musea zijn gevestigd aan de Tweemanspolder 15 en zijn ook lo pend bereikbaar via de Korte Zijde. Volg de wegwijzers vanaf de brug in de Dorpsstraat. Voor meer informatie: Johan@bovenmolen.nl. Opperste concentratie bij de muziekleerlingen. Zevenhuizen - Een nieuwe cursus 'Muziek leren maken', bestemd voorkinde ren van groep 4 en 5 van de basisschool, gaat maandag 12 én woensdag 14 september van start bij de Zeven Muzen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15