Open repetitie Intermezzo Jeu de Boules populair in Jeugdvakantieweek Pittig najaar Mannenkoor Nieuwerkerk Monsters, zombies en horror in Hitlandbos HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 24 AUGUSTUS 2011 Er werd gebridged- Wederom winst voor Lageman en De Korver Avondfietsvierdaagse Kidsdisco Tigu en Haarhuis oppermachtig Bridge Zomeravondcompetitie BC IJsselbridge Koor Intermezzo. Zoveel jeugdige spelers zijn ze bij de Jeu de Boules Club Nieuwerkerkmiet gewend. Nieuwer kerk aan den IJssel - Inter mezzo is een vierstemmig ensemble, bestaande uit 25 dames en heren, dat klassieke werken instudeert en dat minimaal tweemaal per jaar een uitvoering verzorgt. Momenteel repeteert het koor lie deren van Mendelssohn en Mo zart alsmede de Deutsche Messe van Schubert. Uitvoeringen staan gepland voor zaterdag 8 oktober op het Zuidpias muziekfestival te Nieuwerkerk aan den IJssel - Cor Lageman en Michiel de Korver zijn met een percentage van 67,68 win naar geworden van de voorlaatste ronde van de Zomerbridge bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub. Tweede werden Thea Michels en Selma van de Berg met 67,56 en op de derde plaats eindigden Ton en Bep Vissers met 66,07. Gezien de goede opkomst zijn de meeste er nu toch wel van over tuigd dat er nog best pittig geoe fend moet worden om goed aan de start van de competitie te kunnen beginnen. Volgende week is er nog een de laatste mogelijkheid. Daarna begint op 5 september de compe titie. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voorde ieden van Mannenkoor Nieuwerkerk gaan vrijdag 26 augustus de repe tities van start. Het koor wacht een Pittig najaar; op de agenda staan Vijf uitnodigingen voor kerkdiensten waarin de verbondenheid met de joodse traditie centraal staat. ter voorbereiding wordt zesmaal op be vrijdag gerepeteerd in kerkge bouw de Bron aan de Ringvaartlaan TSvan 20.00 tot 21.30 uur. Nieuwe !fden zijn welkom; alleen komen 'uisteren kan ook. Voor meer informatie: 06-27061335 secretaris@mannenkoor- nieuwerkerk.nl. Moordrecht en voor zaterdag 12 november in kerkgebouw de Bron. Bij het koor is plaats voor nieuwe leden. Om kennis te maken met het koor vindt op donderdag 1 septem ber van 19.45 tot 22.00 uur onder leiding van dirigent JelIe Leistra een open repetitie plaats in basisschool De Terp aan de Dorpsstraat 6. In de Terp wordt wekelijks op de donder dag gerepeteerd. Meer informatie: www.projectkoorintermezzo.nl of 0180-317324. Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - Het is zaterdagnacht. Over tien minuten is het 00:00 oftewel zondag, het mo ment waarop het eerste heldhaftige groepje in het Hitlandbos begint aan de Horrortocht van Stichting VEDJ. Dat eerste groepje, samengesteld uit journalisten van Omroep Zuidpias, het AD en Hart van Holland, krijgt voor vertrek een verhaal te horen over 'De Lifter'. Het is een eng ver haal waarin de details erg grafisch worden verteld. "Het lijk ligt in stuk ken; die er uit zien als biefstuk", is een van de passages. De sfeer zit er meteen goed in en het groepje begint aan de tocht door het donkere en alleen door maanlicht af en toe verlichte bos. Na de eerste kruising komt het eer ste echte schrikmoment. Een man, gehuld in een bebloed shirt, meteen strop om zijn nek staat op van een bankje en begint te schreeuwen. De journalisten schrikken en flitsen met hun camera's. Weg schrik. Nieuwerkerk aan den IJssel - On danks dreigende weersomstandig heden kwamen donderdag 11 au gustus 36 kinderen naar de banen van JBC Nieuwerkerk. Voor alle kinderen was er wat lek- Vanuitdeorganisatie werd al gemeld dat de deelnemers geen lampjes, in welke vorm dan ook, mee mochten nemen. Pers uitgezonderd. Eenmaal bezig met de tocht werd ook duide lijk waarom. Zodra er geflitst werd verdween de schrik. Dat betekende niet dat de tocht niet spannend was, kers en na enige instructie werd er intensief gespeeld. Jens van Leeu wen en Tamira Speksnijder bleken uiteindelijk de glorieuze winnaars. JBC Nieuwerkerk hoopt nieuw ta lent 'aangeboord' te hebben. integendeel. De tocht zat vol schrik- momenten. Met name de dames aan de kettingen en de man met de kettingzaag joegen de groep op de kast. Om de vijf minuten werden nieuwe groepjes het bos in gestuurd. Door dat de verschillende groepen dus achter elkaar aanliepen ontstond er een grimmige sfeer in het bos. Over al in het bos waren de vele angst kreten van de verschillende groepen te horen. Het waren voornamelijk vrouwelijke stemmen die overheers ten. Toch waren er ook jongens die af en toe van schrik schreeuwden. Bij terugkomst op de parkeerplaats houdt iedereen zich groot en stoer. Niemand is natuurlijk echt geschrok ken, althans dat willen de jongeren de anderen doen geloven. Het bos vertelt een heel ander verhaal. Het verhaal van ruim 300 jongeren die op deze bewuste zaterdagavond al lemaal wel een keer geschrokken zijn. Missie geslaagd dus. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Evenement organi seert dit jaar de zesentwintig ste avondfietsvierdaagse. Van maandag 29 augustus tot en met donderdag 1 september, wordt er iedere avond gestart om 18.15 uur gestart bij De Ba tavier, inschrijven kan op maan dag vanaf 18.00 uur. De kosten voor deelname bedragen 6,00 voor volwassenen, kinderen 4,00 euro. Voor meer informatie: www.stichtingevenement.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kom dansen op de gratis Kids disco voor alle kinderen die op de basisschool zitten. Vrijdag avond 26 augustus is 't Blok van 19.00 tot 22.00 uur geopend voor de eerste Kidsdisco van het seizoen. Goede muziek, leuke spelletjes, een mooie zaal en een gezellige sfeer zorgen ervoor dat de kidsdisco steeds drukker wordt bezocht. Er is frisdrank verkrijgbaar (geen energydrank) en het vaste vrijwillïgersteam is aanwezig om een oogje in het zeil te houden. Eerder ophalen is mogelijk, 't Blok ligt aan het IJsermanpad 1. Bleiswijk/Nieuwerkerk aan den IJssel - TCN-eredivisie speler Sabin Tigu won afgelopen week end met voormalig wereldtop per Paul Haarhuis het jaarlijkse Bleiwijke Open in de categorie herendubbel 2. Het gelegen heidsduo schonk de .eerste prijs van 2500 euro aan de stichting Kika. Ook andere TCN-toppers presteerden goed in dit sterk bezette toernooi. De net uit Amerika teruggekeerde Anouk Tigu behaalde een dubbelslag in de categorie dames 2. In de finale enkel versloeg zij Nienke van Beest met 7-6 6-3. De dub bel met Sabine Schuttelaer werd eveneens in twee sets gewon nen. Chris Berkouwer was suc cesvol in de categorie heren 3. Hij bleek zowel in de single, als in de dubbel met Mark Willems de sterkste. Nieuwerkerk aan den IJs sel - Patricia Niewold en Ruud Bantje hebben de 12e avond van de zomercompetitie bij BC IJsselbridge in de A-lijn gewon nen met 64,38. Tweede werden Jan de Jong en Rinus Scheele met 59,38 en op de derde plaats eindigden Leo de Hoog en Arie Kraam met 58,54. Marga Blok en Anton Vorsten- bosch eindigden in de B-lijn op de eerste plaats met 62,04; zij werden op de tweede plaats gevolgd door Trees Hoofman en Wil van Rheenen met 59,49 en derde werden Riet en Aad van der Knaap met 56,02.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 19