m Extra lange vakantie door verbouwing school XpresZo voor jongeren Twee doden na fataal ongeval Kunst aan de kade UW TREKHAKEN SPECIALIST Vanuit Nesselande Slechts 5 min. HART VAN HOLLAND NESSELANDE I 24 AUGUSTUS 2011 31 Bwj. mei 2002 Vanaf 382,- -=: Vanaf 435,- S~ Vanaf 435, Vanaf €449,- Jj7 Vanaf€ 460,- Vanaf 469, Nesselande - Gaan de meeste kin deren in deze regio alweer naar school, de leerlingen van basis school Passe Partout en van basis- school De Tangram hebben nog al tijd vakantie. Volgende week gaan zij pas weer aan de slag. Dan is de tweede verdieping van hun school aan het Marcel Duchampplein nog lang niet klaar, maar het dak zit er in ieder geval op. Ouders en scholieren waren van te voren ingelicht over de verlenging van de zomervakantie. "De kinderen waren er wel blij mee, voor ouders betekent het in de meeste geval len extra opvang zoeken voor twee weken." Goos Stavenuiter, directeur van De Tangram, begrijpt dat dit best lastig kan zijn. Het schoolgebouw waarin sinds kort ook kinderopvang gehuisvest is, is volgens de directeur, zo'n anderhalf jaar oud. "Dat daar nu al weer een tweede verdieping bovenop gebouwd moet worden, is inderdaad wel snel erkent Sta venuiter. "Maar de gemeente wil het zo. En in zo'n nieuwbouwwijk weet je dat de groei van zo'n school snel kan gaan." Niet alles verliep even vlekkeloos de afgelopen weken. "De aannemer heeft, net als iedereen in Nederland, veel last gehad van de regen in de De tweede verdieping van de Brede School Nesselande (hierin zijn twee basisscholen opgenomen en kinderopvang) is in aanbouw. afgelopen weken", aldus de directeur. Nadat het dak was geïnstalleerd, ble ken er lekkages te zijn. In de aula is het nog zichtbaar. "Daar hebben we het met de aannemer over gehad en nu maken we ons op voor de eerste schoolweek van het nieuwe jaar. Of het niet lastig is om leerlingen straks les te geven terwijl boven je hoofd een extra verdieping wordt gebouwd? Directeur Stavenuiter: "Veiligheid gaat natuurlijk boven al les. Vandaar dat de grootste klus, het dak, ook stond gepland voor de zo mervakantie. Dat is nu klaar. Natuur lijk zal er best wel wat overlast zijn de komende maanden, maar soms moet je pijn leiden om uiteindelijk iets moois te verkrijgen." Naar verwachting is de tweede ver dieping voor de kerst klaar. Nesselande-Xpreszo is een jongerencentrum waarjongeren uit Nesselande, in de leeftijd van tien tot ongeveer achttien jaar een plek hebben om anderen te ontmoeten, te poolen, darten ofte tafeltennissen en waardeontwikkeling van de eigen identiteit een grote rol speelt. Jongerenwerkers'Cynthia van Elk en Daphne van Haren stimuleren in participatie, talentontwikkeling, experi menteren en het opdoen van vaardigheden. Nesselande - Een ongeluk op de snelweg A2 (Utrecht- Eindhoven) ter hoogte van Deil heeft vrijdag 19 augustus het leven gekost aan een 36-jarige man en een 37-jarige vrouw uit Nesselande. Ze zaten in een auto die werd aange reden door een wegpiraat. XpresZo is gevestigd in de Kristal aan de Cypruslaan 404. Op dinsdag is er inloop voor groep 7 en 8 van 15.15 tot 17.15 uur. Op woensdag zijn kinderen van de groepen 7 en 8 welkom van 14.00 tot 16.00 uur; van 16.00 tot 17.30 our is er tijd voor vragen, informatie en ideeën; van 16.00 tot 19.00 uur is er 'koken voor en door jongeren'. Van 18.00 tot 20.00 uur zijn jonge nen in de leeftijd van twaalf tot en vijftien jaar welkom en vanaf 20.00 tot 22.00 uur is er inloop voor zes tien jaar en ouder. Sportinloop De Bredeschool Nesselande aan de Robert van 't Hoffstraat 10-30, De Knoop, is op donderdag voor de groepen 7 en 8 geopend van 18.00 tot 19.00 uur en voor de twaalf- tot achttienjarige van 19.00 tot 20.00 uur. Op vrijdag is er inloop voor groep 7 en 8 van 15.15 tot 17.15 uur; van 18.30 tot 20.00 uur voor twaalf tot en met vijftien jaar en van 20.00 tot 22.00 uur is er inloop voor zestien jaar en ouder. Het ongeluk vond plaats vlak voor de avondspits op het verkeersknoop punt Deil bij de afslag richting Tiel/ Nijmegen. Een 55-jarige man uit het Brabantse Son en Breugel, die met veel te hoge snelheid reed, botste op die afslag tegen de auto van het echtpaar. Die vloog daardoor over de kop en belandde in een weiland. De inzittenden waren op slag dood. Agenten in een surveillancewagen zagen de hardrijder op de A2 rich ting Den Bosch. De man haalde in via de vluchtstrook, passeerde rechts en botste aan de linkerkant van de weg meermalen tegen de vangrail. Hij reageerde niet op een stopteken, waarna de agenten ach ter hem aan gingen, de man reed echter zo hard dat de agenten niet bij hem in de buurt konden komen. Op knooppunt Deil leek de man de afslag Gorinchem te willen nemen, maar hij gooide op het laatste mo ment het stuur om naar de afslag Tiel/Nijmegen. Daarbij raakte hij de andere auto. De hardrijder raakte zeer ernstig gewond en kon nog niet verhoord worden. Het echtpaar uit Nesse lande laat twee kinderen van twee en vier jaar achter. Jongerenwerkers Daphne van Haren, links, en Cynthia van Elk. Nesselande - Monique Bleeker, Lies- beth Kool-Gaemers en Bert Verkleij exposeren in het weekend van 27 en 28 augustus van 11.00 tot 17.00 uur hun werk aan deAgata Bruynkade I. Het evenement vindt voor de tweede keerplaats. Door hun huis een heel weekend open te stellen voor kunstliefhebbers willen Arjo en Monique Bleeker er jaarlijks een traditie van maken om meer mensen in contact te brengen met uiteenlopende kunstuitingen. 'Je werk laten zien aan anderen' is het tweede doel van deze jaarlijks terugkerende activiteit. Mogelijk komt er in de toekomst ook in Nes selande een 'echte' kunstroute, zoals die in andere gemeenten al bestaat. Bleeker maakt vrolijke schilderijen in heldere, opvallende kleuren in acryl en expressieve beelden in steen, tin, cement en brons; zie www.bleek- hoog.nl. Kool werkt met verschil lende soorten en kleuren klei, vaak gecombineerd in één object. Zij maakt portretten en tuinornamen- ten, onder andere geïnspireerd door de natuur; zie www.liesbethkool.nl. Verkleij is edelsmid en vervaardigt unieke, strak vormgegeven sieraden van goud, zilver, titanium en rvs met toevoeging van diverse andere materialen waaronder zelfgeslepen edelstenen en mineralen: 'Scandi navisch design uit Nederland!'; zie www.edelsmidonline.nl. Seat Ibiza III HB 3 drs. 2» Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 f <5* Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 Citroen C4 HB 5 drs Bwj. juni 2004 CD Ford Focus II HB 5 drs. CD* Bwj. sep. 2004 j*- VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Jaap Eindhoven Noordeinde 2$a^ J Zevenhuizen Nesselande

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31