a Breakdance en hip-hop voor kids Muntenactie Dierenambulance Orgelconcert Marco den Toom OM eist vier jaar voor steekpartij Modelwoning Ambonwijk officieel geopend HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 24 AUGUSTUS 2011 33 Moordrecht - Bij Fit Et Fun Sports gaan diverse losse cursussen van start op het gebied van hardcore, hip-hop en breakdance. Op de woensdagmiddag komen er speciale hip hop groepen voor zowel jongens als meisjes in de leeftijd van acht tot en met elf jaar. Gemengde groepen van twaalf jaar en ouder kunnen op woensdag lessen volgen om 18.00 uur. Wie nog een stapje verder wil en ook nog acrobatiek wil gebruiken kan terecht bij de break- dancelessen. De lessen voor kin deren van acht tot en met elf jaar beginnen om 17.00 uur; de oudere kinderen kunnen om 18.00 uur star ten. De diverse cursussen omvatten tien lessen, die afgesloten worden met een voorstelling voor de ouders. Tevens ontvangen de kinderen een diploma. Voor meer informatie: www.fitenfunsports.nl en 0182-376177. Moordrecht - Dierenambulance Gouda eo, DAGO, doet weer mee met de muntenspaaractie van Su per de Boer in Moordrecht. Dat de inwoners van Moordrecht de Die renambulance een warm hart toe dragen bleek wel uit het feit dat de DAGO vorig jaar een cheque in ontvangst mocht nemen van maar liefst 362 euro; het hoogst uitge keerde bedrag. Ook dit jaar hoopt de DAGO hoog te eindigen. Het werk station van de dierenopvang voor de registratie van zieke en gewonde dieren is aan vervanging toe. Met de opbrengst van dit jaar zou een mooi begin gemaakt kunnen worden met de vervanging hiervan. De munten actie loopt van 2 september tot en met 15 oktober. Moordrecht - De Stichting Orgel concerten Moordrecht vervolgt de concertserie voor dit jaar met een concert op zaterdag 3 september in de Nederlands Flervormde Dorpskerk, waar Marco den Toom plaats neemt achter het historische orgel dat in 1773 gebouwd is door de Vlaming Louis del Haye. Het concert begint om 20.00 uur. Marco den Toom (1978) maakte op twaalfjarige leeftijd zijn openbare debuut voor de EO-televisie in het programma 'Jong Geleerd'. Den Toom studeerde af aan het Utrechts Con servatorium, volgde diverse master- classes en bekwaamde zich verder bij Klaas Jan Mulder en Jacques van Oortmerssen. Naast het concerteren werkt hij tegenwoordig onder meer als be geleider en solist mee aan radio-, televisie-, dvd-producties en cd- opnamen. Als vaste koororganist is hij onder meer verbonden aan de Hervormde Zangvereniging 'Vox Jubilans' uit Waddinxveen. Op het programma staan werken van componisten als Penfield, Le- mare, Ketelby, Guilmant en Ce- Marco den Toom speelt zaterdag 3 september op het historische orgel in de Nederlands Hervormde Dorpskerk. sar Franck. Daarnaast nog enkele koraalbewerkingen van Klaas Jan Mulder en van Den Toom zelf. De toegang voor volwassenen bedraagt 6,- euro; kinderen en CJP-houders betalen 4,- euro. Moordrecht - Burgemeester Gert-Jan Kats en wethouder Rinus Bosman openden zaterdag 20 augustus, in aanwezigheid van een aantal wijkbewo ners, de modelwoning aan de Prinses Margrietstraat. Diezelfde middag was er een inloopbijeenkomst in hetJohan Willem Frisogebouw over de renovatie van de 140 woningen. MBp igtsm Wethouder Rinus Bosman hanteerde de schaar en knipte de modelwoning open. Moordrecht - De officier van jus titie heeft woensdag 17 augustus vier jaar gevangenisstraf waarvan één jaar voorwaardelijk geëist te gen een 21-jarige man uit Rotter dam. Hij wordt ervan verdacht op 17 februari 2011 in Moordrecht een man te hebben neergestoken. De verdachte zat achter op de fiets bij het slachtoffer toen hij hem neer stak. De politie kreeg die dag een mel ding dat er een man in Moordrecht was neergestoken. Bij aankomst was de verdachte verdwenen en werd het gewonde slachtoffer aan getroffen. Tussen de mannen was onenigheid ontstaan over het feit dat het slachtoffer met het nichtje van de verdachte naar bed zou zijn geweest. Toen het nichtje het ver moeden had in verwachting te zijn, heeft zij haar moeder verteld te zijn verkracht door het latere slachtof fer. Volgens de officier van justitie heeft de verdachte vervolgens con tact opgenomen met het slachtof fer om met hem te praten over het voorval. Hierop spraken de mannen af elkaar buiten te ontmoeten. Na deze ontmoeting vertrokken de mannen per fiets. Tijdens deze rit vond het steekincident plaats. Vol gens het OM stak de verdachte het slachtoffer twee keer in zijn rug. Het slachtoffer werd zwaar ge wond naar het ziekenhuis vervoerd en wilde in eerste instantie geen aangifte doen. De verdachte heeft zich op 21 februari bij de politie in Gouda gemeld. Daarop besloot het slachtoffer alsnog aangifte te doen. De verdachte bekende de steekpartij uiteindelijk aan de rechter-commissaris. De rechter doet over 14 dagen uitspraak. Door Marianne Fortuin Kats sprak in het JWF-gebouw de in groten getale aanwezige bewoners toe: "Voordat ik hier burgemeester werd, heb ik het al over u gehad, met oud-burgemeester Bandell. Ei gen woningbezit als gemeente, dat is heel bijzonder. Er waren plannen, maar dan heb je geld nodig. De ge meenteraad heeft gezegd: dit pro ject gaat door. Bijzonder dat we hier samen zijn om de aftrap te nemen. Ik stel het op prijs u weer te ont moeten." Daarna kwam Bosman aan het woord: "We zijn blij dat we van middag de openingshandeling kun nen verrichten. U bent hier heel veel bij betrokken geweest, het is in hoofdlijnen door u samengesteld. Het werk wordt in delen uitgevoerd, terwijl u er woont, want 'tijdens de verbouwing blijft de winkel gewoon open.' We proberen de overlast zo veel mogelijk te beperken." Daarop vertrok de eerste groep be woners met burgemeester en wet houder naar de modelwoning, waar Bosman de schaar hanteerde om het lint door te knippen. Eenmaal binnen kon men de nieuwe keuken, badkamer, ramen en dakpannen be wonderen. In het JWF-gebouw werd informatie' verstrekt over de planning van de werkzaamheden en waren er mon sters te zien van materialen en kleu ren voor keukenkasten, aanrechten en tegels. De bewoners kunnen hier uit een keuze maken. Tevens kunnen ze aanvullingen kiezen op het ba sispakket, dat bestaat uit renova tie van keuken, toilet en badkamer, plaatsing van nieuwe ramen en dak pannen, buitenschilderwerk en waar nodig voorzetwanden in de aanbouw in verband met geluidsoverlast. Bij woningen die recentelijk zijn aange pakt zal minder tot geen renovatie werk worden uitgevoerd, maar dat is slechts bij een klein deel van de 140 woningen. Kiest men voor het ba sispakket, dan volgt geen huurver hoging. Extra aanpassingen kunnen direct betaald worden of worden via een kleine huurverhoging maande lijks verrekend. Bert Zijlema, architect-adviseur van Bouwhulpgroep B.V., was aan-, wezig in de modelwoning. Zijlema: "In 2007 zijn we ingeschakeld door de gemeente om te bekijken wat er moest gebeuren. Je begint dan met een onderzoek naar de technische staat. Er is steeds overleg geweest met de gemeente en de bewoners werkgroep. Begin dit jaar heeft de firma BAM Woningbouw Rotterdam via een aanbesteding de opdracht gekregen. Het was goed om eerst deze modelwoning aan te pakken, want zo kwamen we dingen tegen die voor het hele project van belang zijn. We begeleiden de uitvoering en kijken of alles wordt gerealiseerd zoals afgesproken, binnen de gestel de termijn. Op 17 oktober start de renovatie en de verwachting is dat het project rond de bouwvakvakan tie volgend jaar is afgerond." Romy Lainsamputty, Ineke Lain- samputty en Max Parera zijn vanaf het begin in april 2008 actief in de Werkgroep Renovatie Woningen, nu Werkgroep Verbetering Ambonwijk geheten. Okkie Joseph is er later bij gekomen. De Werkgroep is over het algemeen tevreden over de gang van zaken. Mevrouw Joseph: "De informatieverstrekking van de ge meente is heel goed verlopen en het basispakket ziet er prima uit." Wel vindt men het heel jammer dat de gemeente Zuidpias de woonomge ving niet gaat aanpakken. Parera: "Anderhalve maand geleden kregen we bericht, dat dit vanwege de lan delijke bezuinigingen niet gaat ge beuren." Minpuntje vindt de werk groep dat de kleur van de voordeur niet wordt zoals gehoopt. Joseph: "De kleuren van de Molukse vlag zouden hierin terug komen. Nu kan je kiezen uit drie tinten blauw, dat vind ik helemaal niet mooi." Desgevraagd reageerde Trevor James, extern projectleider van Vannimwegen en tevens actief als voorzitter van de overleggen van de bewonerswerkgroep: "Destijds was de discussie wie. er zou beslis sen over de kleur van de voordeur. De bewonerswerkgroep zei 'laat de gemeente maar een voorstel doen'. De architect heeft in feite deze kleur voorgesteld. Omdat een kleur er in print anders uitziet dan in het echt op een deur, hebben we hier drie verschillende tinten van deze kleur."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 33