Nessevliet heeft verkeersveiligheid hoog in vaandel Klikken mag Start schaakseizoen Muziek op schoot Dennis Jager dubbel clubkampioen Startactiviteit Eendragt HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 24 AUGUSTUS 2011 39 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Tennis Door Marianne Fortuin Oud Verlaat - De basisscholen in de regio Midden zijn maandag 15 augustus weer begonnen. Zoals gebruikelijk is in overleg met Veilig Verkeer Nederland (WN) op twee scholen extra aandacht besteed aan de verkeersveiligheid, door het houden van een ballonnenactie. Op woensdag 17 augustus was wet houder Arjen Flazelebach daarom op de Achtbaan in Moordrecht; wet houder Rinus Bosman ging naar de Nessevliet in Oud Verlaat, waar deze actie voor het eerst werd gehouden. De twee vrijwilligers van WN, Si mon Fijan en Piet Molenaar, hadden die ochtend de 95 ballonnen voor de leerlingen van de Nessevliet al opgeblazen. De kinderen mochten daarna het kaartje met hun naam aan de ballon bevestigen en zich op het schoolplein verzamelen. Sommi ge leerlingen gingen nog snel even met hun ballon op het klimrek of de schommel, totdat Bosman het woord nam: "Jongens en meisjes, vaders en moeders, hartelijk welkom. Zo met een gaan we allemaal de ballonnen oplaten, om te ondersteunen dat we van de week weer naar school ge gaan zijn. Zullen we met z'n allen even aftellen?" En bij 'één' gingen bijna alle ballonnen de lucht in. En kele kleuters konden maar moeilijk afscheid nemen van iets dat ze nog maar zo kort in handen hadden, maar na enig aansporen gingen ook hun ballonnen richting de wolken. Een aantal ballonnen werd door de wind direct in de naast het school plein staande bomen geblazen; de meerderheid had een vrije vlucht en verdween al snel uit het zicht. De kaartjes die aan de ballonnen zitten, kunnen worden opgestuurd naar de gemeente en het kind waarvan de ballon het verst is gekomen, krijgt een prijs. Directeur Riekelt Korf van de Nes sevliet over de verkeersveiligheid bij zijn school: "Dit is een kleine, lan delijke school in een stedelijke om geving. De kinderen kwamen tot nu toe uit drie plaatsen: Oud Verlaat, Ommoord en Zevenkamp. Sinds dit jaar hebben we ook zes kinderen uit Nesselande. Een aantal wordt met de auto gebracht, maar de meeste komen met de fiets. Omdat de weg in de spits is afgesloten voor auto's is het dan heel rustig, dat is prettig. Flelaas zijn er ouders, die hun auto voor de school zetten - wat niet mag - waardoor er soms onveilige situaties ontstaan. Ook rijden an dere automobilisten buiten de spits soms te hard, omdat men niet weet Drie, twee, één, los! dat hier een school is. Ouders kiezen voor onze school, omdat deze klein schalig is, en dat willen we ook zo houden." Moerkapelle - Schaakvereniging Moerkapelle begint vrijdag 2sep- tember aan het nieuwe schaaksei zoen. De eerste clubavond begint voor de volwassenen met de eerste ronde van de onderlinge competitie. Vanaf 20.00 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer geopend. Er wordt op verschillende niveaus ge schaakt, zowel beginners als gevor derden zijn van harte welkom. De jeugdafdeling begint een week later op 9 september om 18.45 uur, zaal open vanaf 18.30 uur. Er zal een nieuwe beginnersgroep gevormd worden waarvoor zich al nieuwe leden hebben aangemeld maar er is nog plaats voor jongens en meisjes vanaf zes jaar. Er wordt lesgegeven uit de stappenmethode van de KNSB. Voor meer informatie: www.svmoerkapelle.nl. Jonge kinderen houden van nieuwe klanken en maken zelf al allerlei geluiden wanneer ze uitademen. Zevenhuizen - Vrijdagochtend 19 augustus de uitzending van radio 4 ge mist? Margré van Gestel, specialist in muziekeducatie voor jonge kinderen, voorzitter van de stichting Muziek op Schoot en internationaal voorzitter van Early Childhood Music Education (ECME) vertelde het een en ander over muziekeducatie met jonge kinderen. Wilt u het toch nog eens beluisteren dan kan dat op www.radio4.nl/de ochtend van 4. Sinds 1989 zijn de Muzieklessen voor kinderen van 0-4 jaar een tra ditie in Zevenhuizen. Op de dins dagochtenden wordt er in dorpshuis Swanla gezongen, bewogen en met verschillend (muzikaal) materiaal gewerkt. Ook kinderen met handi cap houden van muziek en zijn vaak zeer getalenteerd op het muzikale vlak. Voor hen is altijd een plekje te vinden in een van de groepen. De lessen starten op dinsdag 20 september. Voor meer informatie: www.dezevenmuzen.nl. Zevenhuizen - Veel leerlingen van cbs de Eendragt deden dinsdag 16 augustus mee met de startactiviteit die in het teken stond van fotogra fie. De leerlingen konden allerlei opdrachten uitvoeren en verdien den daarmee foto's van medeleer lingen. Deze werden vervolgens op een groot bord geplakt. Zevenhuizen - Een nieuwe cursus 'Muziek leren maken', bestemd voor kinderen van groep 4 en 5 van de basisschool, gaat maandag 12 én woensdag 14 september van start bij de Zeven Muzen. schouwers op het puntje van de stoel. Alex van der Wilt pakte de eerste set met 7-5 en leek de partij in de tweede set te gaan winnen, tot Dennis Jager op matchpoint tegen met enkele prachtige slagen een derde set wist af te dwingen. Net als de tweede set moest hier een tie break de beslissing brengen. Dennis Jager won ook deze en viert zijn te rugkeer bij Love 70 met een dubbel clubkampioenschap. Moerkapelle - De finales van de clubkampioenschappen enkel en ge mengd dubbel van tennisvereniging Love 70 werden zaterdag 20 augus tus gespeeld. In de gemengd dub- belfinale leken Suzanne Boevée en Marco van der Loos de titel voor het grijpen te hebben, maar na de eerste set kantelde de wedstrijd en wisten Dennis Jager en Lien van Eeghem hen te verslaan. De heren B-finale ging tussen Flenny Both en Gerard Bac. Na een spannende tweede set was een derde set nodig en deze werd gewonnen door Gerard Bac. In de damesfinale wist Renate Rut- grink haar titel te prolongeren door Iris van der Brugge te verslaan. De heren A-finale hield alle toe- De finalisten in de bloemen gezet. .'t--

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 39