- - LEES scmai F! Dag van de vleermuis Quotum schrijven Mishandeling op Zuidplaslaan Bestelbus rijdt door na aanrijding Eerste Waddinxveens Beachvolleybal Toernooi Week van Alfabetisering Dieren Centrale Nederland HART VAN HOLLAND REGIO 24 AUGUSTUS 2011 43 Volleybal Regio - Natuurmonumenten orga niseert voor zaterdag 27 augustus, de dag van de vleermuis, een leu ke, informatieve dag voor kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar. Over dit spannende beestje, ook wel 'Meester van de nachte lijke hemel' genoemd, bestaan veel vooroordelen. Zo zouden ze zich in je haren vast vliegen, bloed zuigen en kunnen ze mensen bijten. Extra aandacht voor dit bijzondere dier tje is dus niet .overbodig, vandaar dat 2011 uitgeroepen is tot 'jaar van de vleermuis' In het bezoekerscentrum Nieuw koop verzorgt boswachter John Pietersen drie presentaties^ Van 12.30 tot 13.30 uur vertelt hij over de vleermuis voor kinderen van vier tot zes jaar; kinderen van zeven tot negen jaar kunnen zich 'Meester van de nachtelijke hemel'. (foto:Jos Marcelissen). inschrijven voor de 'batles' van 14.00 tot 15.00 uur en van 15.30 uur tot 16.30 uur richt John zich op kinderen van tien tot twaalf jaar. Vooraf aanmelden is gewenst; vol is vol. Voor meer informatie: www.natuurmonumenten.nl/ nieuwkoopseplassen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 17-jarige jongen uit Nieuwerkerk waarschuwde woensdag 17 augus tus rond 23.45 uur de politie nadat er een fles naar zijn hoofd was gegooid. De jongen werd geraakten raakte ge wond. De 17-jarige jongen fietste over de Zuidplaslaan. Vier jongens kwamen hem tegemoet lopen en de jongen wilde hen passeren. Twee probeerden hem de weg te blokkeren. De jongen fietste door, terwijl één jongen pro beerde tegen zijn fiets te schoppen. De andere jongen gooide een fles naar hem toe. De fles raakte het achter hoofd van de jongen, waarna hij ge wond raakte. De jongen waarschuw de de politie die in de omgeving naar de jongens zocht. Het slachtoffer zag de vier lopen bij het Kleinpolderplein en gaf dit door aan de politie. De po litie heeft de twee 16-jarige jongens aangehouden en van de twee andere jongens de gegevens genoteerd. De jongens zijn ingesloten en de politie maakt proces-verbaal tegen hen op. De 17-jarige jongen heeft aangifte gedaan. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 17-jarige jongen uit Nieuwerkerk aan den IJssel heeft aangifte ge daan nadat hij op donderdag 18 augustus rond 02.00 uur werd aan gereden op de Waterschapsweg. De jongen reed op zijn scooter over de weg richting horecagelegenheid Cartoons. Net voor de bocht zag hij dat een grijze bestelbus met groot licht hem tegemoet kwam rijden. De bestelbus kwam uit de bocht en schampte toen de linkerkant van de scooter. De scooter sloeg naar ach ter en de jongen viel met zijn hoofd op de grond. Hij had een hoofdwond en pijn aan zijn been. Zijn scooter was zwaar beschadigd. De bestel bus reed door. De jongen is naar het ziekenhuis gegaan en is daar behandeld aan zijn verwondingen. De politie vraagt getuigen of de be stuurder van de bestelbus contact op te nemen via 0900-8844. Zevenhuizen wordt de laatste tijd regelmatig geteisterd door de Poli tie Hollands Midden. Ze hebben een mooi plekje gevonden om, met maar liefst drie man sterk, hun quotum aan boetes te kunnen halen. 's morgens om 9.00 uur, het uitge storven dorpje Zevenhuizen want iedereen is immers op vakantie en jawel hoor, daar staan ze weer. Het is een slimme fuik, direct na de bocht bij de Wethouder Kreftlaan. Met zo weinig verkeer moet je wél ergens gaan staan waar je er zeker van kunt zijn dat je die argeloze sukkel die daar aan komt rijden kan pakken. De Burgemeester Klinkha- merweg is bovendien afgesloten wegens werkzaamheden dus kan je er zeker van zijn dat het verkeer dat er rijdt hier langs komt. Handig toch? En natuurlijk rijd ik recht de fuik in. "U heeft geen gordel om! Gut me vrouw, nu brengt u toch het drukke verkeer wel erg in gevaar! U weet toch wel dat die gordel verplicht is? Wij gaan u hiervoor beboeten, want dat kan echt niet." Vervolgens word je op de bon geslingerd en krijgt een boete van maar liefst 100 euro! Na mij kwam er nog een slachtoffer die bovendien zijn papieren ook niet bij zich had. Hij woonde op nog geen vijf minuten van de 'plaats van de lict' en vroeg of hij z'n papieren dan niet even mocht halen. Niet dus. Gewoon nog een boete erboven op. Ja, ja, de politie is je vriend! Schrijnend steekt het volgende ver haal hierbij af. Mijn vriendin wordt bij de Opril par does van haar fiets gereden door een automobilist die gewoon door rijdt. Terwijl ze op de grond belandt heeft ze nog de tegenwoordigheid van geest om het nummerbord van de hard wegrijdende auto in haar hoofd te prenten. Blauwe plekken, een kapotte fiets, maar gelukkig voor haar geen ernstige verwon dingen. Omstanders snellen toe, helpen haar overeind en zij noteert het nummerbord van de dader. Een maal thuis belt ze onmiddellijk de politie. Haar werd meegedeeld dat ze op het moment geen tijd hadden. Of ze morgen maar even langs wilde komen om aangifte te doen. Haar verbijstering was groot, dat zult u begrijpen. Enfin, de volgende dag naar politie Midden Holland. Haar echtgenoot heeft gelukkig een auto om haar naar Nieuwerkerk te brengen want fietsen kan ze niet, met haar blauwe plekken, zere spie ren en kapotte fiets. Het resultaat zij kreeg de naam van de automobi list die bij het nummerbord paste en moest zelf contact met hem opne men om verhaal te halen. Daar kon de politie immers niet aan beginnen. Daar hebben ze écht geen tijd voor hoor! Gelukkig bleek de desbetreffende automobilist een vriendelijke man, die zei echt niet gemerkt te heb ben dat hij haar had aangereden en die netjes de schade aan haar fiets heeft vergoed. Het heeft wél meer dan een week geduurd voordat zij weer hersteld was van de verwon dingen die zij door deze aanrijding had opgelopen. Ik bedoel maar de politie moet wel prioriteiten stellen! Trix van Rossum (door de redactie ingekort) Waddinxveen - Onder een stralend zonnetje werd zondag 21 augustus het nieuw aangelegde beachvolley- balveld van volleybalvereniging Ti- mios gebruikt voor een klein beach- volleybaltoernooi. Spelers van deTimios uitzowei Bos koop als Waddinxveen gingen vanaf 10.00 uur met elkaar de strijd aan in het mulle zand. Beheerder Jeroen Baars van Tenniscentrum Waddinx veen, waarnaast het veld is gelegen, had gezorgd voor een professionele afscherming van het veld waardoor optimaal gebruik gemaakt kon wor den van de voorziening. Het beachvolleybal wordt gespeeld op een iets kleiner veld dan in bij het zaalvolleybal. Wedstrijden kun nen twee tegen twee gespeeld wor den maar ook drie tegen drie of vier tegen vier. Naast heren- en dames teams zijn ook mixteams mogelijk. In totaal zeven herenkoppels voer den zondag onderling een serieuze strijd. De vier aanwezige dames speelden in wisselende samenstel ling meerdere sets. Het herenkoppel Johan Veldhuis/ Peter Bruggenkamp bleek het beste op elkaar ingespeeld en ging met de winst naar huis. In een spannende finale versloegen zij het koppel Gijs Sluiter/Eric Jan de Keizer. Het beachvolleybalveld naast het Ten niscentrum is enkele weken geleden aangelegd. Omdat binnenkort de zaalvolleybalcompetitie weer gaat beginnen is het seizoen nu zo goed als afgelopen, toch is er al intensief gebruik van gemaakt. Voorzitter van Timios Michael van Maaren: "Ik ben er van overtuigd dat de voorziening in een enorme behoefte voorziet en dat het volgend zomerseizoen een echte hit gaat worden onder zowel Het nieuwe beachvolleybalveld van Timios. recreatie:, jeugd- en wedstrijdspe lers. Nu is het nog een bak waarin één veld past en het is voor het toernooi nu eigenlijk al te klein, we gaan ons echt inspannen om hier minimaal twee beachvolleybalvel- den te realiseren en met een klein beetje hulp van de gemeente gaat dat ook lukken." Waddinxveen/regio - Voor de ze vende keer vindt de Week van de Alfabetisering plaats. Van maandag 5 tot en met zondag 11 september wordt dan extra aandacht besteed aan het belang van kunnen lezen en schrijven. In Nederland hebben anderhalf mil joen mensen grote moeite met le zen en schrijven, waardoor zij in het dagelijks leven of op het werk vaak niet voldoende kunnen functione ren. Zij hebben bijvoorbeeld moeite om een treinkaartje te kopen, hun (klein)kind voor te lezen, bijsluiters van medicijnen en straatborden te lezen, formulieren in te vullen etc. Van deze anderhalf miljoen mensen hebben één miljoen mensen een Nederlandse achtergrond. Een half miljoen heeft een niet-Nederlandse achtergrond. Omdat er over laag- en ongeletterdheid nauwelijks wordt gesproken, denken veel mensen dat zij de enigen zijn met het probleem. Dit werkt gevoelens van schaamte in de hand. Hierdoor verbergen veel mensen deze achterstand. Dit draagt bij aan het in standhouden van het probleem. Verhalenvertelster in bibliotheek Op woensdag 7 september neemt verhalenvertelster Gerda Hoog- endijk haar publiek mcc naar een ander land, een andere tijd, een ander leven. Kom luisteren en be leef het mee! Tussen 15.00 en 15.30 uur worden twee verhalen verteld voor volwassenen; kin deren zijn echter ook welkom. Lees en Schrijf in andere vestigingen Bibliotheek De Groene Venen heeft een collectie materialen speciaal voor mensen die moeite hebben met lezen en schrijven. In de ves tigingen in Moordrecht, Waddinx veen en Zevenhuizen is een 'Lees en Schrijf' punt voor volwassenen; in Waddinxveen tevens voor jongeren. Heeft u zelf moeite met lezen, of kent u iemand die daar moeite mee heeft? Kom dan eens langs! Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Vermist Kater, siamees, bruin, donker van kleur, zonder wit, is gechipt, vlooi enband zwart; Broekhuizen, Wad dinxveen. Poes, cypers, witte buik, poten, schouders, op rug zwarte vlek, rode vlak bij staartaanzet, cyperse staart, 1 rood oor, zwart vlekje tus sen oren, jong; Eksterdreef, Wad dinxveen. Kater, zwart, zonder wit, halflang- harig; W. de Rijkelaan, Waddinx veen. Gevonden Kater, zwart, witte poten, buik, borst en snuit doorlopend over neus tussen ogen; VIietkade, Ze venhuizen. Kater, witte kin, voeten voor, sok ken achter en vlek op buik; Burg. Trooststraat, Waddinxveen. Poes, zwart, dikke staart; Middel weg, Moordrecht. Kat, zwart, witte voeten, buik en snuit; Overtoom, Waddinxveen. Kat, cypers, witte kin, halsband blauw bel; Weidezoom, Moor drecht. Kat, zwart, met witte aftekeningen, twee stuks, kittens; Groenendijk Nieuwerkerk aan den IJssel. Poes, cypers, halsband rood met kattenkopjes; Laan van Avant Gar de, Nesselande. Valkparkiet, geel-grijs, rode wan gen; Bredeweg, Moerkapelle. Voor gratis registratie en meer in formatie: 0186-601199 of

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 43