Zuidpias Opknapbeurt Groene Hartpark in volle gang I Werken aan de weg gemeente Spreekuur vari Rijdende Verzekerings winkel Zorg en Zekerheid vervalt Afsluiting Afrit Zevenhuizen (9) van de A12 Werkzaamheden fietspad Hennipkade VERVOLG BEKENDMAKINGEN HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS 24 AUGUSTUS 2011 Zevenhuizen Zevenhuizen Bekendmaking Wet milieubeheer Intrekking toezichts- en handhavingsbeleid van de voormalige gemeenten Wijziging mandaatregeling Ontwerp Bodemkwaliteitskaart en Nota Bodembeheer Midden-Holland en Zoetermeer Het Groene Hartpark in Nieuwerkerk aan den IJssel ondergaat vanaf het begin van het jaar een flinke opknapbeurt. De nieuwe invulling van het park krijgt steeds meer gestalte. Fase 1: nieuwe speeltuin en fietspad in het centrale deel De werkzaamheden concentreerden zich tot nu toe vooral in het centrale deel van het park. Op het speeleiland is de nieuwe speeltuin aangelegd. De gemeente heeft bij de inrichting gekozen voor natuurlijke materialen. Dit is volgens het principe van 'natuurlijk spelen'. Een natuurlijke speelplaats is een natuurrijke plek die uitdagend is voor kinderen om te spe len. Door deze inrichting vormt de speelplaats één geheel met de omgeving. We plaatsen op het eiland ook nog beplanting en boomstam men die bedoeld zijn als speelmateriaal. In het hekwerk van de speeltuin nabij het Uilendaal brengen we nog anti-hondenroos- ters aan. Beide speeltuinen moeten namelijk honden-vrij blijven. Bij het nieuwe fietspad in het centrale deel van het park plaatst de gemeente nog hekwerk. De hekken komen tussen het fietspad en het water en zijn voor de veiligheid van de fietsers. Fase 2: werkzaamheden buiten het centrale deel Vanaf 22 augustus vinden in het overige deel van het park weer volop activiteiten plaats. Vanuit het centrale deel richting de Ringvaartlaan plaatsen we beschoeiing. Aansluitend starten we met het grondwerk. De aanwezige grondbergen worden uitge reden over de gazons en plantvakken. Als deze werkzaamheden uitgevoerd zijn, legt de gemeente het fietspad en voetpad opnieuw aan. Vanaf oktober voeren we plantwerk uit in het park. Er komen meer bloeiende bomen en heesters. We starten vanuit het centrale deel richting de Ringvaartlaan. Het is de bedoeling alle werkzaamheden tussen het Margrietveld en de Ringvaartlaan eerst af te ronden, en daarna te starten met de herinrichting van het overige deel van het park. Per 1 oktober 2011 vervalt het maan delijkse spreekuur van de Rijdende Verzekeringswinkel van Zorg en Zekerheid Leiden. Inwoners van de gemeente Zuidpias die gebruik maken van de collectieve ziek tekostenregeling van de gemeente en een zorgverzekering hebben afgesloten bij Zorg en Zekerheid, konden met vragen op dit spreekuur terecht. Laatste spreekuur op 2 september Het maandelijkse spreekuur vindt nog één keer plaats, op vrijdag 2 september van 9.30 tot 10.30 uur. Het mobiele kantoor staat naast het gemeentehuis in Nieuwerkerk aan den IJssel. Na september neemt u voor vragen telefonisch contact op met Zorg en Zekerheid op het nummer 071-5825825. De afrit Zevenhuizen (9) van de A12 richting Utrecht wordt van zaterdag 3 september 2011 22.30 uur tot zondag 4 september 2011 09.00 uur tijdelijk voor alle verkeer afgesloten. De afsluiting is nodig voor herstelwerkzaamheden. Omleidingen Het verkeer uit de richting Den Haag gaande in de richting van Zevenhuizen wordt omge leid via de A12 af- en toerit Gouda [11). Meer informatie Voor vragen over deze afsluiting kunt u terecht bij Verkeersloket Zuid-Holland, telefoon 010-2080500 of e-mail: verkeerslo- ketzuidhollandiarws.nl. Recreatieschap Rottemeren start in september met de aanleg van een nieuw, verbreed fietspad aan op de Hennipkade in Zevenhuizen. Het huidige fietspad blijft tijdens de werk zaamheden goed bereikbaarvoorvoetgan- gers, fietsers en bromverkeer. Het huidige pad wordt namelijk steeds op de plaats van de werkzaamheden gedeeltelijk versmald. Uitsluitend tijdens het asfalteren van het pad, wordt het (fiets)verkeer omgeleid via de noordkant van de Hennipkade [voetpad naar Tweemanspolder). De werkzaamheden zullen ongeveer 3 maanden duren. Meldingen Burgemeester en wethouders hebben de volgende meldingen ontvangen: Meldingen op grond van artikel 8.AO van de Wot milieubeheer Voor grote groepen gelijksoortige bedrijven gelden algemene regels die zijn vastgelegd in de Algemene Maatregelen van Bestuur. Een milieuvergunning is dan niet nodig. Het bedrijf kan volstaan met een melding van de activiteiten. ^esluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Alliander, Rottekade 17, 2761 DZ Zevenhuizen, voor het veranderen en in werking hebben van een installatie voor het reduceren van aardgasdruk, meten en regelen van aardgashoeveelheid en aardgaskwaliteit. Tegen een melding op grond van artikel 8.40 van de Wet milieubeheer kunt u geen bezwaar indienen of beroep instellen. De stukken lig gen niet ter inzage. Deze bekendmaking staat ook op de website van de Milieudienst Midden- Holland, www.milieudienstmiddenholland.nl. ZUIDPLAS Het college heeft de volgende beleidsstukken ingetrokken: Handhavingsnotitie 2002, gemeente Moordrecht; Nota Toezicht- en handhavingsbeleid bouwen en ruimtelijke grdening. Grip op handhaving, gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel [2008); Nota handhavingsbeleid Nieuwerkerk aan den IJssel (2003); Nota Handhavingsbeleid gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle (2009); Alle bij voornoemde nota's behorende uitvoeringsprogramma's. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias maakt bekend dat zij op 16 augustus 2011 de mandaatregeling heeft gewijzigd, met betrekking tot het aan gaan van overeenkomsten. Dit besluit treedt in werking op de 1e dag na deze publicatie. Het besluit ligt ter inzage in het raadhuis van de gemeente Zuidpias, raad huisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Een afschrift van het besluit is tegen betaling van leges te verkrijgen. Tevens is het besluit te raadplegen op de website van de gemeente Zuidpias. Burgemeester en wethouders hebben inge stemd met de Bodemkwaliteitskaart en Nota bodembeheer Midden-Holland en Zoetermeer. De nota regelt het hergebruiken van grond en bagger in de regio waarvoor de bodemkwali teitskaart is vastgesteld. Dit ontwerp besluit en de daarbij behorende stukken kunt u vanaf 25 augustus tot en met 6 oktober 2011 inzien op www.zuidplas.nl/ bekendmakingen of in het gemeentehuis van Zuidpias, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel tijdens de openingstijden Op grond van de bepalingen van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht kun nen belanghebbenden tegen het ontwerp besluit binnen zes weken na de dag waarop dit is bekendgemaakt mondeling of schrif telijk zienswijzen indienen bij het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Zuidpias, afdeling VROM, Postbus 100, 2910AC Nieuwerkerk aan den IJssel.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7