L GENDIJK Buurtvereniging in beeld bij gemeente Achtjarigen halen geld op met zelfgemaakte kalender HALF VRIJSTAAND WONEN MET VRIJ UITZICHT FINSESTRAAT 13, NIEUWERKERK A/D IJSSEL - 419.000,-- K.K. HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL I 24 AUGUSTUS 2011 Afronding werkzaamheden Groenendijk en 60-jarig bestaan buurtvereniging gevierd Wat is het mooiste veulen? WH i) ||||N Kerklaan 53b Nieuwerkerk a/d IJssel Telefoon (0180) 32 31 24 www.makelQarlaaendiik.nl IEUW IN VERKOOP Prachtig plekje in Dorrestein Royale zonnige tuin met veel pr'va y Leuke indeling, ruime slaapkam Nieuwerkerk aan den IJssel - Buurtvereniging Belang Ver-Hitland verzocht de gemeente in 2010 verkeersmaatregelen te treffen op de Groenendijk en zaterdag 20 augustus ging wethouder Arjen Hazelebach langs om het glas te heffen op de afronding van de werkzaamheden. Ook feliciteerde hij de vereniging met haar 60-jarig bestaan dat die dag gevierd werd op het veld naast Steenoven De Olifant. Hij overhandigde het bestuur een cheque van 250 euro. Door Marianne Fortuin Ger Jacobs, bestuurslid, vertelt over de noodzaak van de verkeersmaat regelen: "Je mag op de dijk 30 km per uur rijden, maar soms reed men er 100. De wethouder heeft zich hier een jaar geleden gemeld en binnen een jaar is er verkeerssignalering aangebracht, zoals stippellijnen en In totaal hebben de twee meiden van groep 6 van de Elimschool ruim 150 euro opgehaald voor het goede doel. Lisa vertelt hoe ze op het idee kwamen: "We zaten op mijn ka mer en wisten niets te doen. Toen bedachten we dat we wel eens een club op konden richten. Een club die iedereen helpt." Vervolgens kroop het tweetal achter de computer waar het idee voor het maken van een kalender werd bedacht na wat speurwerk op google. Julia: "We zijn brieven gaan schrij- groene vluchtheuvels, ledereen weet hoe hard men hier mag rijden, de voorzieningen zijn er en nu gaat het om het gedrag. De wethouder stond ook stil bij het 60-jarig bestaan. Het is een leuke buurtschap, met 75 hui zen en de Werkhaven, en iedereen is lid van de buurtvereniging." Buurtbewoner Dirk Vonk woont al zijn hele leven in deze buurtschap en ven naar klasgenoten en hebben gevraagd om tekeningen. Voor elke maand hebben wij er één uitge kozen. Toen zijn we samen met de mama van Lisa naar een drukker gegaan en die hebben 50 kalen ders gemaakt." Voor iedere kalen der hebben we drie euro gevraagd. "Maar heel veel mensen gaven ons wel vier euro", aldus Lisa. Apetrots zijn ze als ze even later, in de klas, naar voren worden geroe pen door juf Annemarie en de en velop met geld mogen overhandigen vult Jacobs aan: "Christelijk en niet christelijk gaan hier heel goed sa men door de bocht. Ik vind het heel fijn dat dit met elkaar lukt." Hij wijst op de landelijke omgeving op slechts enkele kilometers van stedelijke be bouwing. "Je hebt hier vleermuizen. En verderop is het pontje over de IJssel naar Ouderkerk. Vroeger werd dat heel veel door scholieren ge bruikt en het voer de hele dag. Mijn vader heeft zich ervoor ingezet dat dit pontje behouden blijft. André van Mullem heeft de veerdienst omge vormd voor recreatieve doeleinden; het veerman zijn zit al generaties in de Van Mullems." De bouwplannen voor woningen en een appartemen- De band The Generations tencomplex zitten Jacobs hoog. "We weten dat er gebouwd gaat worden. Er komen 26 lage huizen - dat is geen probleem - maar zo'n gebouw van drie verdiepingen, dat hoort hier niet aan de dijk. Daar maken we be zwaar tegen." Na de toespraak van de voorzitter van de buurtvereniging, Ahja Sip- kema, en een terugblik op de afgelo pen 60 jaar door Dirk Vonk, speelde de band The Generations, een 50-er, 60-er en 70-er jaren coverband uit Lekkerkerk. Er was een barbecue, de kinderen konden op hun eigen hout vuurtje aan de slag en er was een groot springkussen gehuurd. Geschiedenis buurtvereniging Buurtvereniging Belang Ver-Hit land werd opgericht op 21 janu ari 1951 om water en licht op de Groenendijk te krijgen. In 1951 moest men het nog doen met wa ter uit de regenton of uit de IJssel en er kwam één keer per week een tankauto. De buurtvereniging was succesvol want ongeveer een jaar later werd er elektra aangelegd. De vereniging bleef daarna actief. De toenmalige burgemeester wilde Hitland weg hebben en op elk huis dat leeg kwam werd een bordje 'onbewoonbaar verklaard' gespij kerd. Het bordje werd er door de bewoners weer afgehaald en de woningen werden weer opgeknapt. Dat de dijkwoningen weg moesten had ook te maken met de waters noodramp van 1953, de dijk moest verstevigd worden en de huizen stonden in de weg. De dijk werd verstevigd en verhard en Hitland werd uit zijn isolement gehaald door het glad maken van het Ou- derkerkse laantje dat bestond uit twee karrensporen. Dit kon uitge voerd doordat de buurtvereniging sutóidie had aangevraagd bij de gemeente Nieuwerkerk. De veerpont over de IJssel is al heel .oud, tussen 1618 en 1949 werd het veer met een roeiboot onderhou den. Op een gegeven moment werd het veer gesloten, maar de buurt vereniging heeft ervoor gezorgd dat het veer weer werd geopend. Ook tegenwoordig is de buurtver eniging actief. Zo is gestreden om de prijs van het persriool omlaag krijgen, het buurthuis te behouden en wordt gezamenlijk gereageerd naar de politiek over hoe de buurt denkt over het nieuwbouwproject De Zelling en de toename van het verkeer. Nieuwerkerk aan den IJssel - In stal Parkzicht aan de Hoofdweg-Zuid 46 worden op zaterdag 27 augus tus veulens gekeurd. Het gaat om spring- en dressuurveulens die af komstig zijn van fokkers. De eige naar van het mooiste veulen mag de Treurniet Bokaal in ontvangst nemen. Deze prijs is vernoemd naar het gelijknamig mengvoederbedrijf. De keuring begint om 10.00 uur; in de jury zitten Jacques Verkerk en Lauw van Vliet. Links Ahja Sipkema, daarnaast Dirk Vonk en rechts wethouder Hazelebach. Nieuwerkerk - De 8-jarige Lisa Hoitink en leeftijdgenoot Julia de Man heb ben dinsdag 23 augustus een envelop met 80 euro overhandigd aan een vrijwilliger van No Kidding. Het geld hadden ze bijeen gesprokkeld met de verkoop van een zelfbedachte kalender. Naast No Kidding, wordt ook nog een geldbedrag overgemaakt aan de Dierenbescherming. aan een vrijwilliger van No Kidding. Waarom dit goede doel: "Zielige kinderen en dieren moeten gehol pen worden", vindt Lisa. Lisa Hoitink (links) en Julia de Man bedachten samen het idee voor een kalender. Verkoop ervan heeft ruim 150 euro opgeleverd. NWWI WÊÈÈÊÊÊ

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9