I. Stichting Vedj nogmaals naar Auschwitz legen drukt stempel op middaqproqramma Peace 8t Joy Wegen en bruggen Een- dragtspolder vernoemd naar hoogtepunten in de roeisport Ir WARAVENfW »N DEN HAM Terug in normale ritme HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 31 AUGUSTUS 2011 11 mm Fotowedstrijd 'Me and my family' Muziek Beeldende kunst info@scnz.nl 'J Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. Hoe heerlijk vakantie ook is, het is ook weer fijn als het 'norma le' leven zijn eigen ritme weer krijgt. Het kost wel even moeite om weer de kinderen in het ga reel te krijgen want ongemerkt worden slaaptijden wel verlegd in de vakantie, 's Morgens op tijd naar school is ook nog niet altijd makkelijk maar dat heeft volgens mij maar weinig met vakantie te maken... Nu iedereen weer in het ritme zit, lijkt de vakantie al ver weg maar de accu is wel hele maal opgeladen! Omdat het reces nog tot 5 september duurt, is het strakke ritme van de Kamerdagen nog niet leidend voor de planning van activiteiten. Een uitgelezen kans dus om veel werkbezoe ken te doen en veel gesprekken te voeren. Ik vind het niet alleen buitengewoon leerzaam en inte ressant maar zeker ook hartstikke leuk. Met de trein tour ik door het land voor een bezoek aan een zorgboerderij in Vriezenveen. Ook fiets ik een dag mee met de thuiszorgmedewerkers van Thuiszorg Rotterdam in het Oude Noorden. Praat ik een dag met allerlei deskundigen op het zorgkantoor van een grote ver zekeraar in Noord-Brabant. Af en toe kom ik op kantoor om daar ook gesprekken te voeren met innovatieve zorgondernemers, maar ik ga ook thuis op bezoek bij mensen die afhankelijk zijn van de zorg en zich zorgen ma ken over de maatregelen die we moeten nemen om de zorg ook op de lange termijn beschikbaar te houden. Ik loop een dag stage bij een wethouder en bezoek WMO projecten, en kijk in de keuken van een organisatie voor mensen met een verstandelijke beperking. Al deze bezoeken en gesprekken geven een beeld waar mensen mee bezig zijn. Hoe het beleid dat vanuit Den Haag wordt uitgezet in de praktijk werkt. Veel regels, veel bureaucratie, vaak opgelegd door de overheid maar zeker ook heel vaak opgelegd door de organisa ties zelf. En overal: de mensen die met hart en ziel zich inzetten voor zorg. Verande ringen in de zorg zijn nodig, want als we niets doen betalen we over een aantal jaar bijna een derde van ons inkomen aan premie. Dat is niet op te brengen, dus er moet wat veranderen. We hebben zo veel dichtgeregeld met elkaar, het hele systeem hangt aan elkaar van gestold wantrouwen. De werkbe zoeken en gesprekken laten zien dat het ook anders kan. Minder regels, betekent meer ruimte voor de menselijke maat. Er is nog een lange weg te gaan want de eerste reflex als er iets mis gaat, is vaak juist om méér regels te maken. Re gels schrappen, dingen weglaten, lijkt misschien op het verliezen van controle, maar volgens mij is er juist een wereld te winnen. Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl Zuidpias - Ter ere van de lance ring van het digitaal jongerenloket JIZU (Jong In ZUidplas) werd in de zomervakantie een fotowedstrijd uitgeschreven. Het thema van de wedstrijd was 'Me and my family'. De winnares van deze wedstrijd is Jenny Kwast uit Nieuwerkerk aan den IJssel. Ze wordt beloond met een mooie digitale camera. Kijk op www.jizu.nl voor de winnende foto. Doorlees van voorpagina. Zuidpias - Voor de excursie van Stichting Vedj naar kamp Auschwitz, volgend jaar van 16 tot 19 mei, zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor 2010 en 2011 werden door Vedj verschil lende excursies georganiseerd die in het teken stonden van de Tweede Wereldoorlog. Hier was zoveel ani mo voor, dat men bij Vedj besloten heeft nogmaals een excursie naar Auschwitz te organiseren. Aanmelden kan via info.vedj@ gmail.com of 06-14606126. Let op: men staat pas ingeschreven nadat het ingevulde en ondertekende in schrijfformulier door Vedj is ontvan gen. Voor meer informatie: www.vedj.info. Veel animo was er voor de dansworkshops. Helaas voor de bezoekers en organi satie van het evenement Peace Et Joy zijn de weergoden niet de hele dag in een vredige en vreugdevolle bui. In de middag begint het te regenen en dat drukt nog wel een stempel op het verdere verloop van de dag. Toch mag de organisatie tevreden zijn over deze Zevenhuizen/Nesselande - Nieuwe kades, wegen en bruggen in de Eendrag- tspolder worden vernoemd naar Olympische steden waar Nederlanders goud wonnen met roeien zoals Seoul, Atlanta en Beijing. Ook de nieuwe wegen houden straks, qua naam, verband met de roeiwereld. De burgemeester en wethouders van de gemeente Zuidpias hebben zich bij het bedenken van een straatnaamvoorstel duidelijk laten inspireren door de komst van de interna tionale roeibaan in de Eendragtspolder. Een speciaal comité met een afge vaardigde van de Koninklijke Ne derlandse Roeibond, een adviseur van de Groenservice Zuid-Holland, een adviseur van de gemeente Rot terdam en een adviseur van de ge meente Zuidpias heeft de namen voorgesteld. De adviescommissie straatnaamgeving heeft daarop de voorstellen nader bekeken en de na men voor de nieuwe kades, wegen straten en bruggen aan het college van Zuidpias voorgesteld. Onlangs stelde het college de volgende na men vast: Slingerkade, Van Oudheusdenweg, Schiniaskade, Todakade, Camera- weg, Nely Gambonplein, Plein Hol land Acht, Dirk Smitskade, Hennip- slootkade, Seoulbrug, Atlantabrug en Beijingbrug. Oorsprong en betekenis De naamgeving van de kades, we gen en bruggen vindt zijn oorsprong in de internationale roeiwereld, de historie van het gebied en de functie van een bepaalde weg. Zo dankt de Cameraweg zijn naam aan het feit dat op deze weg de roeiwedstrijden gefilmd gaan worden. De Slinger kade vanwege de wijze waarop deze kade zich door het gebied slingert. Twee kades ontlenen hun naam aan internationale roeibanen in de we reld: Schinias (Griekenland) en Toda (Japan). De naam Plein Holland Acht is ge kozen vanwege de gouden medaille van de Holland Acht bij de Olym pische Spelen in Atlanta (1996). Nely Gambon was in het verleden wereldwijd een belangrijke voor vechtster voor het vrouwenroeien. Ook was zij erelid van de Koninklijke Nederlandse Roeibond (KNRB) en bestuurslid van de FISA. Ook haar naam komt terug in een plein. De bruggen zijn vernoemd naar roei banen in plaatsen waar Nederlan ders goud wonnen op de Olympische Spelen. Twee historische figuren die terugkomen in de naamgeving en verbonden zijn aan de polder en het gebied, zijn Hendrik van Oud- heusden en Dirk Smits. Hendrik van Oudheusden vroeg in 1742 als am bachtsheer van Zevenhuizen octrooi aan de Staten van Holland tot bedij king van een deel van de Eendrag tspolder en een jaar later werd een plan ontworpen tot droogmaking van de polder. Dirk Smits was een dichter die in 1750 een historisch dichtwerk heeft geschreven over de Rotte en zijn omgeving. Namen fietspaden Het voorstel voor de Xochimilco- brug sneuvelde op de lastige uit spraak van de naam. Het oproepen van hulpdiensten voor deze locatie zou dat kunnen bemoeilijken. Voor deze brug buigt het college zich deze week over een nieuw naam- voorstel te weten de Sydneybrug. Ook voor de nieuwe fietspaden in de Eendragtspolder zijn namen voor gesteld: Kalmoeslaantje, Lisdod delaantje, Kattenstaartlaantje en Egelskoplaantje. Ook daar doet het college deze week uitspraak over. Herinrichting Eendragtspolder De herinrichting van de Eendragts- poldertoteen nieuw recreatiegebied met een internationale roeibaan in de waterberging is inmiddels in vol le gang. In het noordelijk deel van de Eendragtspolder komt een plas en pias-dras gebied met ieder een eigen peilniveau. In het hele gebied komen recreatieve en avontuurlijke routes voor fietsers, wandelaars en watersporters (roeien, kanoën). eerste editie. Eerder gaven zij al aan dat als dit evenement goed verlopen is, een vervolg niet wordt uitgesloten. Dus wie weet tot volgend jaar. Donderdag 1 september 19.45 uur Open repetitie koor Intermezzo in de Jenaplanschool de Terp aan de Schoolstraat 6 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor meer informatie: www.projectkoorintermezzo.nl. Zaterdag 3 september 20.00 uur Orgelconcert met Marco den Toom in de Ned. Herv. Dorpskerk te Moordrecht. De toegang bedraagt 6,- euro voor volwassenen; 4 euro voor kinderen en CJP-houders. Maandag 5 september 18.30 uur De Kleine Trompetter 'opent de deuren' in Dorpshuis Swanla in Zevenhuizen. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.dekleinetrompetter.nl. Woensdag 7 september 13.30 uur 'Kennis maken met Kunst' in De Zespunt Moordrecht; de toegang bedraagt 7,50 euro. Voor meer informatie: www.kunst- les.nl. Voor meer informatie: www.scnz.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11