T| boetiek 150 00 I J First Class Digitale Fotoprints www.skrmoerkapelle.nl Ocna Sibiului. Met uw steun hopen wij in november aan 836 gezinnen een levensmiddelenpakket persoonlijk af te kunnen leveren! bezoek ook eens onze website: 15 Een bijlage van Stichting Kinderhulp Roemenië - Moerkapeile. September 2011 - pagina 3 De SKR bedankt de adverteerders voor sponsoring van een groep kinderen of het plaatsen van een advertentie! In onze nieuwsbrief 76 schreven we al over Ocna. In deze nieuwsbrief maakten we be kend dat we de 62 gezinnen die daar leven als "holbewoners", dit jaar als extra project hopen te helpen. Mede i.v.m. het brengen van hulpgoederen aan deze gezinnen zijn we de situatie uitgebreid gaan bekijken en inventariseren. Waar gaan we in november de vrachtwagen plaatsen voor het afleveren van de goederen? Het exacte aantal gezin nen en kinderen... kortom... eerst orde op zaken! Tijdens de opbouwweek van het vakantiekamp zijn op maandag 4 juli Teus Versloot, Rien Lindhout en Bram Noordam naar de hulpprojecten geweest. Op de heen reis eerst naar Ocna Sibiului om daar pools hoogte te nemen. Ocna is een vrij grote gemeente met ca. 8500 inwoners. Ons bezoek betrof hoofdzakelijk de gezinnen die buiten de gemeente leven in zelfgemaakte woningen: uitgeholde ruimten in een berg wand. Sorin was onze begeleider samen met de dochter van de predikant uit Ocna. In een schamel huisje troffen we een moeder aan in bed. Vier kinderen zaten aan een tafeltje en kauwden aan een stengeltje...? We vroegen of de moeder ziek was..! Met dat antwoord zijn we naar buiten gegaan. Het regende niet, maar er waren toch 3 mannen met natte ogen. Zo hebben we nog 2 gezinnen bezocht, weliswaar gelukkig geen medische proble men meer wel met dezelfde kommer en kwel..! Vervolgens naar de "holwoningen". En daar word je, zelfs na 20 jaar Roemenie, niet vrolijk van! Alhoewel het er binnen best "netjes" uitzag is het toch te gek voor woor den dat er anno 2011 in een EU-land zulke leefomstandigheden voorkomen. Haar knieschijf is kapot en ze moet naar het ziekenhuis. Mijn vraag: waarom gaat ze dan niet, ze is toch verzekerd..? Ja, maar het vervoer naar het ziekenhuis kost 60 Lei (ca. 15 euro) en dat heeft ze niet. Mijn volgende vraag: hebben deze kinderen eigenlijk wel iets te eten? Nee! Na dit bezoek even bijkomen! Oké mannen terug naar de realiteit. De moeder met haar kapotte knieschijf, kindertjes zonder eten... Wat gaan wij hier nu aan doen? Laten we voor elk van de drie bezochte gezinnen wat levensmiddelen kopen. En., we betalen de 60 lei voor vervoer naar Sibiu! Dat doen we dan wel privé want als SKR helpen we gezin nen niet individueel. Volmondig accoord! We zijn terug gereden naar Ocna en hebben in een supermarktje drie tassen met levens middelen gekocht. Brood, margarine, fles olie, zak suiker, een soort vleessalade en nog het een en ander. Terug naar de drie gezinnen. We vertelden de moeder met de kapotte knieschijf dat het vervoer wordt betaald. Ze barstte in tranen uit! Toen hebben we de tas met levensmiddelen gegeven. En daar waren de kinderen dol gelukkig mee! Ook de andere twee gezin nen konden hun tranen niet bedwingen! Bram Noordam traat 28 Moerkapeile De gezinnen die wij hulp brengen leven van een uitkering van ca. 135.- euro p. maand. Wij hebben een pakket samengesteld, waar ze dringend behoefte aan hebben: Voor slechts 10.00 euro zorgen wii voor een pakket incl. feestelijke doos! Maak uw gewaardeerde bijdrage over naar: Rabobank: 3750.74.600 t.n.v.: SKR - Moerkapeile. Wilt u s.v.p. vermelden: levensmiddelenpakket Wij en de gezinnen wachten in spanning af! Wij hebben nu voldoende hulpgoederen! Vanaf zaterdag 19 november a.s. bent u weer welkom met hulpgoederen voor 2012! Wij halen geen goederen op. Ons magazijn - Herenweg 51 - Moerkapeile is geopend' Op zaterdagen van 09.00-12.00 u. en op maandagen van 19.00-21.00 u. Geldig t/m 22 september 2011 6x 1 kilo patenbloem 2x 1 pond spaghetti ca. 20 stuks conserven 4x 1 kilo macaroni goede staat en... slopen (geen glazen!) Kleding schoon! Schoenen, in goede staat en per paar gebonden. Dekens, slaapzakken, en Hand- en theedoeken, washandjes Lappen stof, naaigerei en naaimachines Eetborden, kop en schotels Bestek (mes, vork en lepel) Pannen Kinder- wandelwagens, buggy's Kinderbadjes- stoelen- en boxen ^speelgoed en knuffels (geen ^^^Bpeelgoed! Eenpersoonsledikanten Kinderledikanten/bedjes met matras! met matras! Voor onze vakantiekampen: Stukjes zeep het liefst in een doosje Tandpasta en tandenborstels

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15