klikken Startsein gegeven voor uitbreiding Groot Swanla Onderlinge wedstrijd Moerveen afgelast Rommelmarkt op Oogstfeest Tendragt zichtbaar op stap HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 31 AUGUSTUS 2011 17 Sluiting bibliotheek tijdens Oogstfeest ledereen verdient een morgen Dierenambulance op Oogstfeest Hervormde Kerk open tijdens Oogstfeest Themamorgen Christenvrouw Oogstfeest Zevenhuizenaar aangetroffen in drugspand Zevenhuizen - Op feestelijke wijze is dinsdag 23 augustus de aftrap genomen van de derde fase van het bouwproject Groot Swanla. Wet houder Bosman sloeg, onder toe ziend oog van een medewerker van aannemer Knaap Maatwoningen, de eerste paal in de grond. Groot Swanla is een nieuwe wijk in Zevenhuizen en bestaat inmid dels uit 148 woningen. Die zijn in de afgelopen 2,5 jaar gebouwd. In de komende periode komen er nog tientallen woningen bij; 34 eenge zinswoningen, 10 twee-onder-één- kapwoningen en 11 geschakelde villa's. Alle twee-onder-één kapwo- ningen zijn inmiddels verkocht, van de andere types zijn nog enkele wo ningen beschikbaar. Projectontwikkelaar Synchroon heeft voor de uitvoering van het woningbouwproject Knaap Maat woningen de opdracht gegund. De eerste woningen worden naar ver wachting eind 2011 /begin 2012 opgeleverd. Onder toeziend oog van de projectontwikkelaar werd met enkele bewoners nog een koopcon tract ondertekend tijdens de feeste lijkheden. Wethouder Bosman slaat bij de derde fase van bouwproject Groot Swanla de eerste paal mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zevenhuizen - In verband met het Oogstfeest is de plaatse lijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen op zaterdag 3 september gesloten. Moerkapelle - De jaarlijkse col lecte van de KWF Kankerbestrij ding vindt plaats in de week van maandag 5 tot en met 10 sep tember. Thema dit jaar is 'leder een verdient een morgen'. Zevenhuizen - Dierenambulance Gouda en Omstreken, DAGO, is tijdens het Oogstfeest op za terdag 3 september te vinden in de Dorpsstaat. Naast algemene informatie kan men tevens ge- informeerd worden over de mogelijkheden om vrijwilliger te worden. Ook worden diverse artikelen te koop aangeboden waarvan de opbrengst ten goede komt aan de dierenambulance. Voor de kinderen is er een prijs vraag met als thema 'Wie zijn poep is dit?'. Voor meer informatie: www.dierenambulancegouda.nl. Zevenhuizen - Het is mogelijk om tijdens het Oogstfeest op za terdag 3 september een bezoek te brengen aan de Hervormde Kerk. De kerk is open van 10.00 tot 16.00 uur. Verschillende or ganisten verzorgen de muziek. Om 13.00 uur geven zangeres Anne Veldhuijzen en pianiste Ja- nine Zuidbroek een miniconcert. Gastheren en -vrouwen zijn aan wezig voor het geven van rond leidingen en voor de kinderen is er een speciale fotopuzzeltocht. Moerkapelle - 'De Christen vrouw' organiseert voor dins dag 6 september om 9.3 uur een themamorgen in Dorpshuis Op Moer, waar dominee H.G. de Graaff spreekt over 'Wat hebben de zieken in de gemeente ons te zeggen'. Deur open vanaf 9.00 uur; iedereen is welkom. Haalt de boer de oogst binnen Dan kan de braderie beginnen. Met de live muziek op het plein Dan wil u er toch ook weer zijn?. Harry de jong Moerkapelle - Rijvereniging Moerveen had voor zaterdag 27 augustus een onderlinge wedstrijd op het programma staan, maar in verband met de slechte weersomstandigheden is deze niet doorgegaan. De wedstrijd is nu verplaatst naar zaterdag 10 september. Dan vindt aan de Herenweg 44 de derde on derlinge wedstrijd plaats; de spraak makendste van het jaar. (Opnieuw) aanmelden voor de wedstrijd, die op grasland wordt gehouden kan nog, er wordt gestreden om het dagkam pioenschap. Er zijn twee dressuur- proeven die worden gejureerd, een mini cross waarbij over strobalen, boomstammen enzovoorts gespron gen moet worden en er kan een kür op muziek gereden worden. Verder een loterij waarbij leuke prijzen zijn te winnen en een kleine rom melmarkt met tweedehands paar denspulletjes. Om 12.30 uur wordt een westerndemonstratie gegeven. De dag wordt afgesloten met een Parade waarna de prijsuitreiking te paard volgt en de clubkampioen be kend wordt gemaakt. Voor meer informatie en de startlijst www.moerveen.nl. Rotterdam - Het Swibusteam, team voor het bestrijden van drugsover last, heeft dinsdag 23 augustus sa men met de Regionale Interventie Eenheid een actie gehouden gericht op de lokale handel in harddrugs vanuit een woning aan de Passie bloem in Rotterdam. Op basis van binnengekomen informatie werd een onderzoek naar de woning in gesteld. Verschillende agenten hiel den de woning in de gaten. Al snel werd duidelijk dat er vanuit de wo ning verdovende middelen werden verkocht. Hierop zijn de agenten het pand binnengevallen. De 35-jarige bewoner werd aan gehouden, werd overgebracht naar een politiebureau en werd vervol gens ingesloten. Ook een 25-jarige man uit Zevenhuizen werd aange houden. Bij onderzoek in de wo ning troffen de agenten verdovende middelen aan. Zevenhuizen - In verband met het Oogstfeest, op zaterdag 3 septem ber, is de bekende Rommelmarkt van Zevenhuizen deze dag ver plaatst naar het grote kerkplein van de Hervormde Kerk in de Dorps straat. Als gevolg van de verhui zing van een aantal plaatsgenoten is het aanbod groter dan anders. Er zijn kramen met boeken, spellen en speelgoed, glaswerk, huishoudelijke spullen, snuisterijen, elektrische apparaten, antiek enz. Veel belang stelling zal er ongetwijfeld zijn voor een oude prent van Gouda uit 1585. Bij het hek aan de Dorpsstraat vindt men een planten- en bloemenhoek en op het terras zijn van 9.00 tot 17.00 uur diverse consumpties ver krijgbaar. Zevenhuizen - Leerlingen van cbs De Eendragt zijn vanaf nu duidelijk herkenbaar bij uitstapjes en schoolreisjes. Voor alle leerlingen is een veiligheidshesje aanwezig met het logo van de school erop.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17