Gratis hulp voor ouders met vragen over opvoeding Einde aan bekertoernooi Groeneweg Moerkapelle stelt teleur in beker Sleutels voor Onderweg 18HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 31 AUGUSTUS 2011 Voetbal Voetbal Swinging Sunday Music in La Baraque De Kleine Trompetter opent deuren ,v*«^ Zevenhuizen - Voor de tweede ach tereenvolgende keer slaagde het eerste elftal er niet in om een wed strijd met elf man te beëindigen. Was het verleden week tegen Flore- ant doelman Johan Hoogeveen die met twee maal geel moest vertrek ken nu ging in de bekerwedstrijd te gen Perkouw in de vijfde minuut van de tweede helft in Cor Buitenhuis met twee maal geel naar de kant. Tegen de fel spelende zaterdag derdeklasser waren de overgeble ven tien spelers niet in staat om een gelijkspel, laat staan een over winning in de wacht te slepen. In totaal vielen in deze wedstrijd negen gele kaarten, vijf voor Groe neweg en vier voor Perkouw en toch was er van een harde onsportieve wedstrijd geen sprake. De eerste helft ging gelijk op met voor beide doelen maar weinig ge vaarlijke momenten. De doelman nen hoefden nauwelijks handelend op te treden. Groeneweg was wat balvaardiger maar de gasten voet balden met een tomeloze inzet. In de tweede helft werd het spelbeeld anders. Na het wegsturen van Cor Buitenhuis ging Groeneweg, gek genoeg, beter spelen. Er werd veel meer bewogen, de bal werd snel ler rond gespeeld en er ontston den doelrijpe kansen voor Erwin Hof, Luuk Gritter en een kopbal door de ingevallen Sven d'Ancona. Toen het doelpunt niet viel ging de vermoeidheid parten spelen. Een kwartier voor tijd scoorden de bezoekers na een mooie aanval de 1-0. Voor Groeneweg komt hiermee een einde aan het bekertoernooi. Groeneweg start de competitie zon dag 4 september met de uitwed strijd tegen ASW. Moerkapelle - Na verliespartijen te gen Unio dat, enigszins geflatteerd, met 2-6 won en het nipte verlies, ondanks goed spel, dinsdag tegen Stolkwijk 2-1, stond er in de laat ste bekerwedstrijd voor Moerkapelle zaterdag 27 augustus thuis tegen ex-tweede-klasser V.V.O.R. weinig anders meer op het spel dan expe rimenteren als voorbereiding op de competitie. In de ycstaag vallende regen startten beide ploegen gelijk opgaand. De tegenstander keek de kat even uit de boom, maar na een kwartiertje was het raak en kwam V.V.O.R. op een 1-0 voorsprong- Met rust was het 3-0 voor V.V.O.R- Moerkapelle tapte de tweede helft uit een ander vaatje en kon er nog een schepje boven op doen. Met doelpunten van Harmen Verweij en Stefan Sa Hevelt kwam Moerkapelle terug tot 2-4. Het duel eindigde met de eindstand van 2-5. Zaterdag 3 september start Moerka pelle de competitie tegen Be Fair. Oud Verlaat - Ouders die wonen in Oud Verlaat en die met prangende vragen zitten over opvoeding of over hun kroost, kunnen voortaan iedere maand te recht bij opvoedconsulente Jennifer Gebraad. Zij bemant het maandelijkse inloopspreekuur van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) in basisschool De Nessevliet. Op dinsdag 6 september, wordt officieel de aftrap genomen, ledereen kan dan binnenlopen tussen 13.00 - 15.00 uur. Door Nicole Lamers Vanaf 1 januari 2012 moet iedere gemeente in Nederland beschikken over een CJG. Wethouder Verbeek legt uit waarom de gemeente Zuid- plas niet voor één overkoepelend centrum kiest. "We hebben wel een zogeheten front- en backoffice in Nieuwerkerk. Maar we hechten er ook aan dat ieder dorp in deze ge meente zijn eigen basisvoorziening houdt." Een CJG is bedoeld als vraagbaak voor ouders, opvoeders en jonge ren in de leeftijd van 0 tot 23 jaar. Medewerkers van verschillende or ganisaties werken er samen zoals een schoolarts, een maatschappelijk medewerker en het consultatiebu reau. Deze laatste heeft in veel ge vallen ook nog wel een eigen 'ont moetingspunt'. Opvoedconsulente Jennifer Ge braad is blij met haar debuut in De Nessevliet. "Daar is het makkelijk binnenstappen voor ouders." Ook in Moerkapelle is de kans groot dat binnen niet al te lange tijd een in loopspreekuur komt in een basis school. De wethouder geeft de naam van de school nog niet prijs. "We zijn hierover nog in gesprek". Jennifer Gebraad verwacht vooral veel vragen te krijgen over hoe zorg ik ervoor dat mijn kind blijft doen wat ik graag wil. "Het wordt over het algemeen best als lastig er varen dat er regels zijn waar we ons aan hebben te houden. En natuurlijk houdt 'weerbaarheid' van een kind ook veel ouders bezig." Directeur Korf van basisschool De Nessevliet benadrukt dat hij het niet erg vindt om eens per maand een ruimte voor een paar uur af te staan aan de opvoedconsulente. "Daar zijn onze eigen ouders en leerkrachten ook bij gebaat." v.l.n.r Opvoedconsulente Jennifer Gebraad, schooldirecteur Korf en wethouder Verbeek bekijken de folders van het CJG waarop het inloopspreekuur in Oud Verlaat wordt aangekondigd. Naast het beantwoorden van vragen en het contact leggen met de juiste instantie, wil Jennifer Gebraad ook workshops gaan geven. "Dat kan gaan over zeer uiteenlopende the ma's." Online kunnen de inwoners van Zuidpias ook met hun vragen en problemen terecht op www.cjgzuid- plas.nl. De opvoedconsulente is op andere dagen en andere tijdstippen ook benaderbaar op andere locaties in de gemeente Zuidpias. Zevenhuizen - Psychotherapeut Cor van der Mee sloot onlangs zijn Praktijk voor Psychotherapie en Cognitieve gedragstherapie. Gedurende meer dan dertig jaar stond hij klaar om mensen met psychische- en psychosociale klachten uit de gemeente Zuidpias, Waddinxveen en van ver daarbuiten op deskundige wijze te helpen. Op basis van de vele problemen en levensvragen waar hij in zijn prak tijk mee te maken kreeg besloot hij een boek te schrijven. Eind juni verscheen 'Sleutels voor onderweg'. In het boek bespreekt Van der Mee op heldere en begrijpelijke wijze een reeks praktische probleemsi tuaties waar velen van ons in het leven mee te maken kunnen krijgen en hoe die situaties dan het meest effectief aangepakt kunnen wor den. Enkele voorbeelden: Heb jezelf lief, maar hoe doe je dat als je onzeker bent of vol zelfkritiek zit? Welke in vloed heeft de stem van mijn 'grote' en 'kleine ik' in mijn dagelijkse le ven? Een verborgen geheim: Accep teren wat is en veranderen wat kan! Bewust of onbewust leven? 'Ouwe koeien' uit de sloot halen? Gebruik ik mijn gedachten of gebruiken ge dachten mij? Ik weet dat het tussen mijn oren zit, maar hoe word ik weer baas in eigen hoofd? Succesvol kri tiek geven in je (huwelijks)relatie, aan je kinderen of aan collega's op de werkvloer zonder iemand tegen je in het harnas te jagen, hoe doe je dat in de praktijk? Nieuwsgierig geworden? Het boek, met ISBN nummer97890202004742 is verkrijgbaar in de plaatselijke boekwinkel of via www.bol.com en www.ankh-hermes.nl. Zevenhuizen - In partycentrum La Baraque gaan met ingang van zon dag 4 september de 'Sunday Music middagen' weer van start. De optre dens starten telkens om 15.30 uur en duren tot 19.00 uur. De toegang is vrij en er is voldoende parkeergele genheid aanwezig. Op zondag 4 sep tember verzorgt Blood Sweat Et Kiers een optreden. Met gitaar, drums, basgitaar en drie vocalen, maar voor al met de tenorsax van Wouter Kiers, klinkt Blood Sweat Et Kiers als een muzikale snelkookpan van diverse stijlen. Blood Sweat Et Kiers bestaat verder uit Chris Clemens, gitaar en zang, bassist Ab Hansen en Maarten Kruijswijk op drums. La Baraque is gevestigd aan deZuidplaslaan 12-14. Voor meer informatie: 06-51665584, swingingsundaymusic@kpnmail.nl www.labaraque.nl. Psychotherapeut Cor van der Mee schreef 'Sleutels voor onderweg een praktisch boek met als subtitel: 'Alleen wie zichzelf kent kan deuren openen'. Zevenhuizen - Muziekvereniging De Kleine Trompetter opent maan dag 5 september de deuren voor belangstellenden. In de theaterzaal van dorpshuis Swanla gaat men om 18.30 uur van start met een, gratis, hapje en drankje. Vervol gens brengt het Opleidingsorkest, onder leiding van de nieuwe diri- gente Madeleine Brok, een aantal muziekstukken ten gehore en ook de Slagwerkkittzz vertonen onder leiding van Hans van Gennip hun kunsten. Tussendoor wordt infor matie gegeven over de vereniging. Na afloop kan men verschillende instrumenten uitproberen, zowel koperen- als houten blaasinstru menten en slagwerkinstrumenten. Voor meer informatie: www.dekleinetrompetter.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 18