VOORDELIG WWW. ABBRI i r PEUGEOT IG.COM Rl JDEP Sh waboadvies _i Kan uw sloot al dat water kwijt? J 2^ ws Dé adviseurs voor het verkrijgen van een omgevingsvergunning! i: 26 HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS\ 31 AUGUSTUS 2011 Uw adviseur voor o.a. Meer info? week 35, nr. 93 'V v Bekendmakingen Inzet dijkleger zeer gewaardeerd Bezoek het hoogheemraadschap tijdens de Wereldhavendagen Vergunningen - (bouw)tekeningen t.b.v. aanvraag/aannemer - constructieberekeningen en -tekeningen - brandveilig gebruik/adviezen brandpreventie - legalisatie van bouwwerken - ontheffingsprocedures - bezonningsstudies - bouwbesluitrapportages - hulp bij bezwaarschriften - ontwerpen van aanbouw, uitbouw, bijgebouw, dakkapel, etc., etc. www.sh-waboadvies.nl info@sh-waboadvies.nl Anna van Burenstraat 56 3136 CH Vlaardingen Tel: 010 4603232 Wagenmaker 59 2761 MB Zevenhuizen Tel: 0180 631240 Bouw Milieu RO APV «SÉ»» De zomer is voorbij en een nieuw seizoen met mogelijk nog meer regen staat voor de deur. Dan is het van belang dat watergangen het water kunnen bergen en goed kunnen aan- en afvoeren. Overmatige planten groei kan deze functie belemmeren. Daarom is onderhoud aan de watergangen noodzakelijk. De onderhoudsplicht voor watergangen is geregeld in de Keur van Schieland en de Krimpenerwaard. Het hoogheemraadschap onderhoudt zelf de voor aan- en afvoer belangrijkste watergangen. Eigenaren en huurders van grond grenzend aan de overige watergangen zijn zelf verantwoordelijk voor het onderhoud. Dat betekent dat planten in het water en langs oevers gemaaid moeten worden, maar niet meer dan noodzakelijk. Voor een goede waterkwaliteit zijn waterplanten erg belangrijk. Daarom hanteert Schieland en de Krimpenerwaard het ecologisch maai- en schouwbeleid: de ecokleurenkoers. Hoe en wat onderhouden? Het jaarlijkse onderhoud van een watergang bestaat uit: - Het verwijderen van overmatige plantengroei in de watergang en langs de oever; - Het snoeien van houtachtige gewassen die over de watergang hangen; - Het verwijderen van materiaal dat niet in de watergang hoort. Als de watergang breder is dan 6 meter (de groene watergang) dient een strook van 3 meter breed over de hele lengte vrij te zijn van waterplanten. De overige begroeiing mag blijven staan. Watergangen smaller dan 6 meter (zogenaamde blauwe watergangen) moeten tijdens de schouwperiode volledig vrij zijn van vegetatie. Watergang met overmatige begroeiing Beschermen leefomgeving Bij het uitvoeren van onderhoud is de Flora- en Faunawet van toepassing. Deze wet bepaalt dat bij het uitvoeren van onderhoud de voorkomende planten, dieren en hun leefomgeving zoveel mogelijk beschermd worden. Schouw Jaarlijks controleert het hoogheemraadschap tussen15 oktober en 15 november in de zogenaamde schouw of watergangen voldoende zijn onderhouden. Als tijdens de schouw blijkt dat een watergang onvoldoende onderhouden is, start het hoogheemraadschap een handhavingsprocedure. Meer weten? Kijk voor meer informatie over de Keur, onderhoudseisen watergangen, de ecokleurenkoers, de gedragscode Flora- en Faunawet voor waterschappen en de schouw op www.hhsk.nl/loket/Onderhoud watergangen en www.hhsk.nl/loket/Vergunningen. Afgelopen voorjaar hebben we voor het eerst een beroep gedaan op de leden van het dijkleger. Deze vrijwilligers hebben in de periode van droogte met veel inzet en Tijdens de Wereldhavendagen op 2, 3 en 4 september is het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpener waard aanwezig. Het hoogheemraadschap staat met een stand op de Wilhelminapier en er is in het Drijvend Paviljoen in de Rijnhaven een doorlopende digitale tentoonstelling over het werk van het waterschap. Ga voor meer informatie naar www.drijvendpaviljoen.nl en www.wereldhavendagen.nl. Het hoogheemraadschap zorgt voor het goed en veilig functioneren van waterkeringen, wegen en watergangen. Ook het gezond houden van het oppervlaktewater hoort daarbij. Om aan deze taken te voldoen verleent het hoogheemraadschap watervergunningen, ontheffingen Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (RVV) en stelt maatwerkvoorschriften op. Moordrecht - (K.11.471,24 augustus 2011) hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard, plaatsen van fuiken en vangconstructies, gemaal Hillekade in Ouderkerk aan den IJssel, gemaal Kralingse Plas in Rotterdam, gemaal Abraham Kroes en de Snelle Sluis in Moordrecht. Nieuwerkerk aan den IJssel - (K.11.247,24 augustus 2011) Mts. Hoogendijk-de Braber, dempen en graven van watergangen, Groenendijk 231; - (K.11.445,23 augustus 2011) Stedin Netbeheer B.V., leggen van een kabel, Doortocht 8a; - (K.11.395,24 augustus 2011) HD Projectrealisatie B.V., verwijderen van een dam en het aanbrengen van drie bruggen, Rijskade 13,14 en 15. Zevenhuizen - (K.11.427,23 augustus 2011) Prorail B.V., aanleggen van een onderdoorgang onder de spoorbaan, Zuidelijke Dwarsweg 23. De vergunningen en de ontheffingen liggen ter inzage bij het hoogheemraadschap. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen, tel. nr. 010 45 37 335. Tegen de vergunningen/ontheffingen kunt u schriftelijk tot 6 weken na de bij de vergunningen genoemde besluit- datum bezwaar indienen bij het hoogheemraadschap. Voor meer informatie over één van de bovenstaande artikelen kunt u contact opnemen met onze klanteninformatie, telefoonnummer 010 45 37 356 of kijken op onze website www.hhsk.nl. Maasboulevard 123,3063 GK Rotterdam. toewijding de veenkaden in het gebied geïnspecteerd. We waarderen hun inzet zeer en bedanken hen hiervoor. Mede dankzij hun inzet zijn we de droogteperiode veilig en goed doorgekomen. Het dijkleger bestaat uit ongeveer 120 leden. We kunnen nog steeds nieuwe leden gebruiken. Wilt u lid worden van het dijkleger? Kijk dan op www.hhsk.nl. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 26