Actie! Nu de eerste 4 maanden rentevrij wonen Rabobank Actie! Nu de eerste 4 maanden rentevrij* wonen. Rabobank Gouwestreek steunt: ónze manier van winst uitkeren 2 HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DE ZUIDPLAS I 31 AUGUSTUS 2011 Kopers van hun eerste woning een nog betere start geven. Dat is het idee. Het Coöperatief Dividend Fonds: ónze manier van winst uitkeren E I De huizenmarkt kan vandaag de dag wel een impuls gebruiken. Om kopers extra te stimuleren heeft de overheid de overdrachtsbelasting tijdelijk ver laagd van 6% naar 2%. De Rabobank biedt daar boven op nu vier maanden rentevrij wonen bij het afsluiten van een hypotheek voor je eerste koop woning. Dit maakt het kopen van een woning een stuk aantrekkelijker. Om een inzicht te geven in de voordelen die u kunt hebben stelden wij vijf ac tuele vragen aan hypotheekadviseur Karin van Veen van de Rabobank. - De huizenprijzen dalen. Adviseert u om nu te kopen of te huren? "Dat ligt aan de persoonlijke situatie van de klant. Er moet daarbij goed gekeken worden of het een aanschaf voor de lan gere termijn is. Stel je komt nu een huis tegen waarvan je helemaal weg bent en je weet zeker datje daar lang wilt blijven wonen, dan is het nu natuurlijk wel een goede tijd om te kopen. Je krijgt name lijk te maken met vele besparingen die in jouw voordeel werken. Mocht je echter iets zoeken voor pakweg een jaar dan is het goed om na te gaan of dit een goede investering is. De huizenprijzen dalen op dit moment, dus de kans is groot dat je huis tegen die tijd minder waard is." - De overheid probeert huizenkopers te stimuleren. Hoe proberen zij dit te doen? "De overheid heeft de overdrachtsbelas ting tijdelijk verlaagd van 6% naar 2%. Dit zorgt er voor dat kopers bij aanschaf van hun huis met lagere kosten te maken krij gen, waardoor het aantrekkelijker is om te kopen" - Jullie hebben zelf ook nog een hy- pothekenactie lopen. Wat doen jullie om de huizenmarkt te stimuleren? "Wij hebben aansluitend op het besluit van de overheid een startersactie lopen. Deze actie houdt in dat, naast de eerder genoemde verlaging van de overdrachts belasting, wij ook nog eens gedurende de eerste vier maanden van je hypotheek geen rente in rekening brengen. Mocht je daarnaast ook nog een schadever zekering afsluiten dan hoeft de premie voor deze verzekering ook de eerste vier maanden niet betaald te worden." - Stel ik koop een woning van 200.000 k.k. en je hebt een hypo theek nodig van 180.000. Wat zou op dit moment mijn financiële voor deel zijn? "Om te beginnen met de overdrachts belasting. Dat is een voordeel van 4% en over een koopprijs van 200.000 k.k. is dat al 8.000. Gevolg hiervan is datje hy potheek ook met 8.000 gekort kan wor den. Dit zorgt er tevens voor dat je, met de huidige rente, zo'n drie tientjes bruto per maand bespaart op je maandlasten. Er van uitgaande dat een hypotheek 30 jaar loopt is het toch veel geld datje be spaart. En met onze startersactie kan het voordeel in dit voorbeeld nog oplopen tot 3.200 bovenop de andere besparin gen." - Hoe zit dat met die 50% aflossing bij een nieuwe hypotheek? "Maximaal 50% van de marktwaarde van een woning mag aflossingsvrij zijn. Stel je koopt een woning met een waarde van 200.000 en je hebt een hypotheek no dig van 180.000. Dan mag je maximaal 100.000 aflossingsvrij afsluiten en de rest moet dan afgelost worden in de loop der jaren. De achterliggende gedachte hierbij is dat mensen achteraf gezien niet met een te hoge restantschuld achter blijven. Vaak als mensen met pensioen gaan dan zie je dat de inkomsten dalen en dan is het beter als ze niet met al te hoge las ten worden geconfronteerd. Daarbij is de woning dan ook een stukje opbouw van vermogen." Rabobank. Een bank met ideeën. Rabobank. Een bank met ideeën. Meer informatie over het aanbod en de actievoorwaarden vind je op rabobank.nl/eerstehuis. (0182) 69 51 20 hypotheken@gouwestreek.rabobank.nl Rabobank www.rabobank.nl/gouwestreek Rabobank Nu de overheid de overdrachtsbelasting verlaagt met 4%, de huizenprijzen zijn gedaald en de rente ook nog eens relatief laag is, is het kopen van een eerste huis wel héél aantrekkelijk. En de Rabobank doet hier nog een schepje bovenop. Wanneer je nu als koper van je eerste woning bij ons een hypotheek afsluit, betaal je de eerste 4 maanden geen hypotheekrente én krijg je deze maanden de woonverzekeringen gratis. Neem direct contact met ons op, wij vertellen je graag meer! Kan uw vereniging of stichting voor een project in 2011 een financiële bijdrage goed gebruiken? Kijk op www.rabobank.nl/gouwestreek bij Rabobank steunt of uw project in aanmerking komt vooreen uitkering uit het Coöperatief Dividend Fonds. Uw project laten groeien met steun vanuit het Coöperatief Dividend Fonds: onze manier van verbeteren van de samenleving.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 2