Salsafeest bikkels en spotlights Kunst aan de Kade van Nesselande Kids Mega Party toch een feestje Geen baby spreekuur klik dus snel naar onze website www.hartvanholland-oniine.nl HART VAN HOLLAND NESSELANDE 31 AUGUSTUS 2011 35 Alle kinderen mogen het podium op om gezellig met Jeff en Mia een feestje te bouwen. Nesselande - Even lijkt het er zondag op dat het grote kinderfeest op de Bou levard van Nesselande, de Kids Mega Party, in het water zal vallen. Op het plein tussen de winkels doet een grote witte vrachtwagen dienst als podium. Een jongen in een fel groen t-shirt draait het ene plaatje na het andere in de hoop zoveel mogelijk kinderen aan het springen en dansen te krijgen. De rea liteit is echter dat het winkelend publiek, dat de regen trotseert, veilig onder de overkapping van het winkelcentrum blijft lopen. Niet zo gek ook, want het regent echt hard en het plein ligt vol met plassen water. Door Bart Jansen De jongen in het groene shirt, Jeff is zijn naam, laat weten dat hij het jammer vindt dat het plein leeg is: "We kunnen er op zich weinig aan doen, het weer werkt gewoon niet mee. Ik hoop stiekem op een zonnetje later op de dag", zegt hij terwijl hij zijn hoofd uit de vracht wagen steekt en naar de lucht kijkt die boven de Zevenhuizerplas Op vrijdag 9 september geeft Mehmet Kileci van het Roumi Kunst Instituut een workshop Islamitische kalligrafie en turks papier-marme ren (www.kileci.net). Prikkels is ook bij het gevelconcert op het Ambachtsplein in Zevenkamp. hangt. "Kijk daar klaart het al op!" En het klaart inderdaad eventjes op. Een vader staat met zijn dochter tje geduldig te wachten totdat het programma om half twee echt be gint. Vlak voor het zover is, begint het toch nog te regenen. Maar het tweetal blijft gedwee staan. Nadat Jeff de mensen heeft opgeroepen toch 'even gezellig te komen kij ken', komt zijn vriendin Mia het podium op. Zij roept: "Wij gaan er Op zondag 18 september verzorgt viool- en djembédocent Olaf Bors- boom een workshop in Nesselande. In deze workshop staat de Ierse en Keltische muziek centraal. Hij neemt een aantal violen en een hoop slag werk mee en brengt in korte tijd een een gezellige middag van maken! Jammer dat het regent, maar ge lukkig weten we daar wel wat op!" Alle kinderen mogen het podium betreden om gezellig met Jeff en Mia een feestje te bouwen. De ou ders staan in de regen toe te kijken of klimmen zelf ook het podium op. Er wordt gedanst, er wordt gespron gen maar het allerbelangrijkste is de zwemles die de kinderen aan Jeff geven. Jeff heeft zijn zwemdiploma namelijk nog niet. Gezamenlijk gaan ze watertrappelen, borstcrawlen en doen ze de schoolslag. Erg toepas selijk bij het weer, maar de kinderen blijven allemaal droog. Na afloop krijgen ze een leuke CD uitgereikt. Zo is het toch nog een gezellig feestje geworden. paar swingende Ierse folknummers ten gehore (www.olafborsboom.nl). Voor meer informatie: www.prikkels.nu. Zevenkamp - In LCC Zevenkamp aan het Ambachtsplein 141 wordt voor zaterdag 3 september een Sal safeest georganiseerd. In samen werking met Salsadansgroep Jawa Latino is het deze avond voor ie dereen mogelijk een salsadansje te maken. Van 20.00 tot 21.00 uur uur staat er namelijk een workshop Sal sa op het programma. De toegang bedraagt 4,- euro. Voor meer informatie: 010-4563993, www.uitindewijk.nl of www.rotterdam.nl. klikken mag Nesselande - Met 'Prikkels' wordt traditiegetrouw het cultureel seizoen in deelgemeente Prins Alexander geopend. Prikkels bezoekt tussen vrijdag 9 en zondag 18 september alle wijken van de deelgemeente om te vertellen wat er allemaal te doen is op cultureel gebied. In iedere wijk staat een artiest of organisatie in de spotlight. Nesselande - De kinderfysiothera peuten van gezondheidscentrum Nesselande gevestigd in de Kristal, Cypruslaan 402, hebben zaterdag 3 september geen baby spreekuur. Op zaterdag 1 oktober bent u weer van harte welkom met uw baby. Voor meer informatie: 010-2229746, 010-2229742 of www.fysiothera- pieinnesselande.nl. Het is toch altijd maar afwachten wie je in je huis laat... Nesselande - "Wij betrokken ons huis hier in Nesselande en niet kort daarna kwam het idee boven drijven om hier exposities te gaan houden", vertelt Mo nique Bleeker. Zij is initiatiefneemster van Kunst aan de Kade. Het evenement vond zaterdag 27 en zondag 28 augustus voor de tweede keer plaats. Door hun huis een heel weekend open te stellen voor kunstliefhebbers willen Arjo en Monique Bleeker meer mensen in contact brengen met uiteenlopende kunstuitingen. "Het huis en de tuin lenen zich prima voor het exposeren van kunst", vertelt Bleeker. En gelijk heeft ze, het werk van de exposanten staat er zeer mooi bij, ondanks de regen. Door Bart Jansen "Op de eerste dag zijn er zo'n 50 bezoekers geweest", vertelt Bleeker. "Vandaag is het nog niet zo druk ge weest, maar dat ligt vast en zeker aan het weer", vult de kunstenares aan terwijl de regen buiten met bakken tegelijk uit de hemel komt zetten. Zonde, want ook buiten in de tuin staat voldoende kunst om te bezichtigen. Zoals het werk van Liesbeth Kool. "Gelukkig is al het werk dat buiten staat ook gemaakt om buiten te staan", vertelt Kool. Binnen staan ook enkele beelden van haar, maar die zijn minder ge schikt voor buitengebruik. "Kleibeel- den voor buiten worden veel harder gebakken", legt de kunstenares uit. Naast het werk van de vrouw des huizes en Kool staan binnen ook enkele vitrines met het werk van edelsmid Bert Verkleij. "Ik houd erg van blauw zoals je ziet", vertelt Ver kleij terwijl hij uitleg geeft over zijn werk. In de vitrine liggen veel siera den uitgestald waaronder kettingen en ringen, maar ook de materialen waarmee hij werkt. "Ik werk nu veel met titanium, daar kan je ge woon heel veel mee", legt hij uit. Er hangt een gezellige sfeer in huize Bleeker. "Het is toch altijd maar af wachten wie je in je huis laat" ver telt Arjo Bleeker. "Dat ene weekend in het jaar staat hij het toe dat er wildvreemden over de vloer komen", vult zijn vrouw hem aan. "Volgend jaar hopelijk weer, als het goed is", voegt ze er nog aan toe. "Wel met andere kunstenaars, want het moet verfrissend blijven."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 35