HAMMEN VAN DER Waddinxveners en Gouwenaren moeten omrijden voor oogstfeest Bestuurder graafmachine overleden na ongeval Fokkers tonen mooiste veulens tijdens keuring Stichting Dier Retour Niet lekker in je vel? deHaij van der\^/ende advocaten HART VAN HOLLAND REG/O 31 AUGUSTUS 2011 Holistisch Therapeut Ingrid Olieman www.JeHara.nl Raadpleeg JeHara! Publiek geniet van schitterende presentatie Ook wij zijn aanwezig op het oogstfeest v.d. Mee Jansen hoveniers Voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud fewi? kijkookoponzewebsitewww.droom-tuin.nl WwBÊÊÊÊtË plant en bestel Thuis in de regio. 3 Jeff ar a Herstel via bewustwording verzekering wordt vergoed Doorlees van de voorpagina Op de provinciale site worden de werkzaamheden in eerste instan tie niet aangekondigd. Het kost de woordvoerster dan ook enige moeite de feiten boven tafel te krijgen maar aan het eind van de middag is alles helder. Het gaat om herstelwerk zaamheden op het viaduct over de A12 door spoorvorming. In opdracht van Rijkswaterstaat. "Normaliter overleggen de verschillende over heidsinstanties uiteraard met elkaar als er wegwerkzaamheden worden uitgevoerd. In dit geval gaat het om reparatie en dat wordt gewoon ge pland. Het is ondoenlijk om dat ook allemaal op elkaar af te stemmen", aldus de woordvoerster van de pro vincie. De werkzaamheden komende weekend hebben alleen gevolgen voor het verkeer uit Waddinxveen en Gouda. Waddinxveners die via de N219 naar Zevenhuizen willen komen, moeten omrijden in de rich ting van Moerkapelle. Inwoners van Gouda worden middels borden om geleid via de A20. rustiger en doen ze precies wat de fokker van hen verlangt. De dieren beginnen eerst met dra ven en gaan daarna over in galop peren. Zo kan de jury exact zien hoe de veulens bewegen en zich gedra gen. "In twee minuten tijd moet de jury bepalen van welke kwaliteit de veulens zijn", aldus Van Heijst. De keuring is in twee groepen ver deeld. Springgericht gefokte veu lens en dressuurgerichte gefokte veulens. De jury wijst dus uiteinde lijk twee winnaars aan. "We heb ben een speciale geldprijs voor de beste veulen per groep. De prijs is meer bedoeld als stimulans, want De jury beoordeelt de veulens. het gaat er uiteindelijk om welke fokker het beste en het mooiste paard kan fokken en dat de fokkers na het zien van de andere veu lens gestimuleerd worden hun ei gen fokproces te verbeteren", zegt Van Heijst. De uiteindelijke winnaars worden direct na de presentatie bekend ge maakt. In de springgerichte groep is het vier maanden oude veulen tje Grandia's Kakilly, van fokker S.L. Grandia uit Bleiswijk, de bes te. Gin Val die anderhalve maand oud is en hoort bij Stal Kramer uit Oud-Beijerland, ging er met de prijs voor 'best dressuurgerichte gefokte veulen' vandoor. Door Johanna van Waardenberg Nieuwerkerk aan den IJssel - Fok- vereniglng VWF hield zaterdag 27 augustus in Pensionstal Parkzicht een veulenkeuring. Tijdens dit jaar lijks terugkerende evenement to nen fokkers uit heel Nederland hun veulens en wordt door een onaf hankelijke jury bepaald welk veulen de winnaar is van het jaar. "Deze keuring geeft fokkers de kans hun producten te tonen, maar ook om eigen veulens te vergelij ken met anderen om zo hun fokke rij verder te ontwikkelen. In totaal doen er vandaag tien deelnemers mee", vertelt VWF voorzitter Gerrit van Heijst. De jury bekijkt tijdens de keuring elk veulen en beoor deelt of het dier over de gewenste kwaliteiten beschikt. Zo kijken ze naar de bouw van het veulen en naar de bewegingen van het dier. "Niet alleen uiterlijke kenmerken zijn belangrijk, ook het innerlijk is essentieel. Paardensport is toch een soort teamsport. Paard en rui ter doen samen mee aan wedstrij den. Het is daarom belangrijk dat een paard bijvoorbeeld meewer kend is", legt Van Heijst uit. Tijdens de keuring lopen de fokkers met paard en veulen een rondje door de bak langs de jury. Eerst gaan alle deelnemende veulens in de bak en vervolgens individueel. De dieren worden stilstaand gepre senteerd en daarna gaat het veu len met paard lopen. Aangezien de veulens jong zijn en dus afhankelijk van hun moeder, worden de veu lens met merrie getoond. Met hun moeder erbij zijn de jonge paarden Vermist Een gecastreerde halflangharige ge heel zwarte kater, 7 jaar oud, bin- nenkat. Willem de Rijkelaan, Wad dinxveen. Gevonden Een zwart kitten, witte voorkant, poten, buik, neus, in snoet, circa 8 weken oud. Wilhelminakade, Wad dinxveen. Een cyperse poes? Witte onderkant, poten, buik, bef, driehoek in gezicht, jonge kat, loopt ca. anderhalve week rond. Omgeving Meerkoethof, Moordrecht. Een cyperse kat. Middelweg, Moor drecht. Een zwart/witte kat, beigeachtig tussen ogen en oren, witte buik en rug, grijze kont, cyperse poten, don- NOTARISKANTOOR kere voeten, donkerbruine oren en gezicht. Zuidelijke Dwarsweg, Wad dinxveen. Een zwarte kat, witte voetjes, bef, buik, snoet. Overtoom, Waddinx veen. Een cyperse poes, witte kin, blauw bandje en bel. Weidezoom, Moor drecht. Een zwart kitten, witte voeten voor, sokken achter, bef, buik, neus. Coenecoop, Waddinxveen. Een ongecastreerde rode kater, witte poten. Staringlaan, Waddinxveen. Een cyperse kater, witte achterpo ten, achterkant voorpoten wit, witte neus, band in nek, buik, forse kat. Hoofdweg Zuid, Nieuwerkerk aan den IJssel. Voor informatie en aanmeldingen: 0184-661509 en www.dierretour.nl De gelukkige winnaar van de springgericht gefokte veulens: Grandia's Kakilly. Nadat het slachtoffer was afgevoerd naar het ziekenhuis, kon de graafmachine uit het water gehesen worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een graafmachine van de firma Reijm is woensdag 24 augustus rond 12.00 uur bij werkzaamheden aan de Sin gel bij de lersestraat omgevallen en in het water terecht gekomen. De cabine kwam hierbij onder water te liggen. De hulpdiensten rukten massaal uit en een duiker wist de machinist, een 44-jarige man uit Nieuwerkerk, te bevrijden. Hij werd gereanimeerd en in kritieke toe stand naar het ziekenhuis gebracht waar hij later alsnog is overleden. De arbeidsinspectie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval. Politie Hollands Midden doet in sa menwerking met Politie Haaglanden onderzoek naar de kraanwagen. Dorpsstraat 100, 2761 .AH Zevenhuizen. Tel.: 0180 - 63 16 11 Ovems Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en gr oenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Webshop voor het makkelijk uitzoeken en bestellen van beplanting. Dorpsetraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 0180-633390 of 06-51610498 Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 3