OP PAD MET DE VIJKAGERT D Voorstellingen jeugdmusical De Bokkenrijders Nieuw bestemmingsplan nog altijd niet in zicht Aanhoudingen voor openlijk geweld Drugs HART VAN HOLLAND ZUID PLAS 31 AUGUSTUS 2011 43 De wijkagenten Co van den Berg, Ron Jonker, Bas Rijfers en Tom Oostendorp laten de lezers van het Hart van Holland een stukje meelopen bij hun werkzaamheden in de gemeente Zuidpias. Deze week: Co van den Berg, wijkagent in Moordrecht, over de gevaren van drugs. Ik heb een hekel aan drugs. Dat weet iedereen. Van drugs word je gek in je hoofd en het is het begin van een hoop ellende. De mensen die stevig gebruikt hebben beamen dit. De meeste mensen denken dat drugsgebruikers eruitzien als magere zwervers. Maar geloof me, ook keurige mensen stoppen hun neus vol. Het schijnt dat er makkelijk aan te komen is. Beginnende drugsgebruikers en drugsdealers zijn naïef. Iedere beginnende gebruiker zegt tegen me: 'Ik heb het in de hand, ik gebruik alleen op een festival'. Totdat hun hart zegt, ik stop ermee, ik kan het niet meer aan en dan hg je aan de hartbewaking in het ziekenhuis. In het begin lijkt het allemaal leuk, voor 25 euro heb je een gram en ga je los. Maar na een tijdje is een gram niet meer genoeg en gaan we over naar twee gram. Een beetje gebruiker gebruikt drie gram per dag en dan zit je al gauw aan de 500 euro per week. Ja, en dan begint de ellende want je lichaam schreeuwt om die troep. Dan moetje gebruiken en dan is er geen geld. Kijkje krijgt die zooi best een keer op de pof, maar het is een groot verschil of je in het krijt staat bij de Boerenleenbank of bij een dealer. Een dealer stuurt geen aanmaning, die stuurt gewoon een paar grote jongens langs als je niet betaalt. Voor de dealer geldt hetzelfde, in het begin lijkt het allemaal leuk, grammetje hier, grammetje daar en het grote geld stroomt binnen. Maar geloof me als je eenmaal deel uitmaakt van dit wereldje kan je geen nacht rustig slapen. Hoe groter je business, hoe groter het gevaar. In dit wereldje geldt het recht van de sterkste. Er staat altijd iemand boven je en die heeft ook weer van die grote jongens die even op bezoek komen. Door het geld en de macht denk je er niet meer na over de manier waarop het brood op de plank komt. Je echte vrienden raak je kwijt. In dit wereldje vergeet je de essentie van het leven, namelijk liefde, geluk en eerlijkheid. JONGERENTH EATER. QUI JONGERENTHEATER QJJ 1NT.NL Sociale vaardigheidstraining basisscholen Zuidplas/regio - Een veertigtal jon geren in leeftijd variërend van 13 tot 23 jaar, heeft bij Stichting Jongeren- theater Quint de musical De Bok kenrijders ingestudeerd. De repeti ties hiervoor begonnen in mei van dit jaar. Aan de musical wordt onder andere meegedaan door Renske van Oosten en Anke Eikeienboom uit Ze venhuizen. Het verhaat is te volgen voor iedereen van vier jaar en ouder. in september worden in totaal der tien voorstellingen gegeven in een drietal theaters in de regio. In het Isala Theater in Capelle aan den IJs- sel is de musical te zien op vrijdag 9 en zaterdag 10 september om 19.00 uur en op zondag 11 september om 14.00 uur; in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen op vrijdag 16 septem ber om 13.30 en om 19.00 uur en in DeTuyter in Krimpen aan den IJssel op zaterdag 24 september om 15.00 en om 19.00 uur. Voor meer informatie en reserveren: www.jongerentheaterquint.nl. Op de foto Renske van Oosten uit Zevenhuizen. Isala Theater (Capelle aan den IJssel) 9 SEPTEMBER. 2011 19.00 UUR S ZATERDAG 10 SEPTEMBER 2011 19.00 UUR Zondag 11 september 2011 14.00 uur Vrijdag STADSGEHQORZAAL VLAArdingen.) Vrijdag 16 september 2011 19.00 uur Theater de Tuyter 'Krimpen aan den IJssel 1 Zaterdag 24 september 2011 15.00 uur Zaterdag 24 september 2011 19.00 uur Vanaf 4 jaar OOR MEER INFO OP Zuidpias - De belangenvereniging Glastuinbouw Rottepolders heeft de ge meente Zuidpias onlangs aansprakelijk gesteld voor de schade die ontstaat door het niet tijdig vaststellen van een nieuw bestemmingsplan voor de Tweemanspolder en polder de Wilde Veenen. De Raad van State heeft in juni vorig jaar al aangegeven dat de nijpende financiële situatie van enkele van de betrokken bedrijven aanleiding was om de gemeenteraad op te dragen voor 1 mei 2011 een nieuw bestem mingsplan vast te stellen. Het gaat in deze zaak om bestaande glastuin bouwbedrijven aan de Herenweg in Moerkapelle en de Molenweg in Ze venhuizen. De gestelde termijn is in middels ruimschoot verstreken en het ziet er niet naar uit dat er op korte termijn een nieuw bestemmingsplan komt. De belangenvereniging vindt dat zij er alles aan heeft gedaan om een nieuw bestemmingsplan moge lijk te maken en vindt het niet rede lijk dat de tuinders er de dupe van worden dat in de gemeenteraadsver- Al jarenlang ijveren de vroegere gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle en later Zuidpias voor een open polder 'Wilde Veenen', zonder glastuinbouw, zoals vastgesteld in het provinciale structuurplan. In 2006 startte de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle gesprekken met de tuinders over de ruimte voor-ruimte regeling. Ondertussen werd in 2008 het bestemmingsplan vastgesteld waarbij de bedrijven een kleine uitbreidingsmogelijk heid kregen van 2,5 hectare maar daarna ging alles 'op slot'. De tuin ders tekenden bij de Raad van State bezwaar aan en kregen in 2010 ge lijk. De gemeente Zuidpias moest voor mei 2011 het bestemmingplan aanpassen en de tuinders toe komstperspectief bieden en 'enige uitbreiding' toestaan. Met advies van het LTO werd een bestemmingsplan opgesteld waar bij een uitbreiding van 9,8 ha mo- gadering van 31 mei is besloten een second opinion te vragen over het nieuwe bestemmingsplan. Omdat de bedrijven niet weten waar ze aan toe zijn, kunnen ze geen plan nen maken, niet investeren en alleen korte-termijn afspraken maken. Als voorbeeld noemt de belangenvereni ging de opsporingsvergunning voor aardwarmte die is toegekend aan één van de tuinders. De vergunning dreigt te verlopen. De bedrijfssituatie is nu te onzeker om proefboringen te doen. De belangenvereniging schat dat het gaat om een schadepost van minimaal 400.000 euro, maar vraagt de gemeente op korte termijn opdracht te geven aan een onafhan kelijke partij om de schade vast te stellen. gelijk werd gemaakt. Dit schoot de PvdA, WD, GBZ, D66, SP en TON in het verkeerde keelgat. Afspraak is afspraak, een groene polder is een groene polder, meenden zij. Bij de behandeling van dit onder werp tijdens de raadsvergadering op 31 mei dienden zij een motie in die de uitbreiding in het gebied inperkt. Dit tegen de zin van de christelijke fracties en wethouder Rinus Bosman. Er werd geschorst, druk onderhandeld, heropend en weer geschorst. Bosman doorbrak uiteindelijk de impasse door voor te stellen om middels een second opinion helder te krijgen hoeveel 'enige uitbreiding' nu precies is. De gemeente is op dit moment bezig met het opstellen van een offerte- aanvraag voor een second opinion. Zodra deze 'onderzoeksvraag' is goedgekeurd door de raadcommis- sie Ruimte wordt bij drie bedrijven een offerte aangevraagd. Zevenhuizen - Op de locatie Eendragt/'t Reigerbos gaat bin nenkort een sociale vaardigheids training van start. De training is bestemd voor kinderen uit de mid den- en de bovenbouw. Op een speelse manier leren de kinderen om beter met zichzelf en met anderen om te gaan. Iedere week staat een ander thema op het programma, zo als bijvoorbeeld boos of bang zijn of pesten. De kinderen leren zich veilig en sterk te voelen en grenzen aan te geven. Tegelijkertijd leren ze zich open te stellen voor vriendschap pen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De politie heeft op vrijdag 26 en zaterdag 27 augustus drie Nieuwerkerkers van 17, 20 en 22 jaar uit aangehouden; ze worden verdacht van het plegen van openlijk geweld tegen meerdere perso nen in het weekend van 16 en 17 juli van dit jaar. Zaterdagavond 16 juli is in een horeca gelegenheid onenigheid ontstaan tussen een 18-jarige jon gen uit Nieuwerkerk en de eerder genoemde 17 en 20-jarige jongen. Buiten, in de Kerklaan, zette de ru zie zich voort en werd de 18-jarige jongen geslagen. Zijn vrienden die iets verderop waren, kwamen terug om hem te helpen. Onder hen was een 17-jarige jongen, die ook meer dere keren geschopt en geslagen is. Op een gegeven moment zag deze 17-jarige jongen kans om weg te komen en zich aan te sluiten bij zijn vrienden die al een stukje verderop stonden. Even later voelde hij 'iets' op zijn rug en bleek hij met een scherp voorwerp gestoken te zijn. De jongen is eerst naar huis gegaan en later naar de huisartsenpost, waar de wond werd gehecht. Na het weekend heeft de jongen aangifte gedaan bij de politie.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 43