Afslag 9 slaat erop los Charlotte Knop opent het Oogstfeest Voorwoord van de burgemeester Gratis bewaakte fietsenstalling tijdens Oogstfeest We Serve gemeente Tijdens de Night of Harmony zal ook Afslag 9 van zich laten horen! De groep bestaat inmiddels uit 10 jongens. Vanuit de slagwerk- kittzz komt ook steeds meer jong en lokaal talent de groep binnen. Hierdoor wordt het een gevarieerd gezelschap met een gemiddelde leeftijd van 17 jaar! Afslag 9 ken merkt zich door marsmuziek op te voeren in een eigen stijl. De mu ziek wordt door eigen muzikanten geschreven of door de muzikaal leider Hans van Gennip. Hierdoor wordt er altijd gericht geschreven voor de instrumenten die Afslag 9 bezit. De stukken die zij ten geho re zullen brengen zijn momenteel nog geheim, maar het zal wel weer spetteren! De Kleine Trompetter opleidingsorkest Het opleidingsorkest van De Kleine Trompetter zal na de officiële ope ning door burgemeester Kats het openingsconcert van het Oogst feest uitvoeren. Dit zal plaatsvin den van 10.15 tot 11.00 uur op het Dorpsplein in Zevenhuizen. Al jaren is het opleidingsorkest van de partij op het jaarlijkse Oogst feest. Dit jaar onder leiding van onze nieuwe dirigente Madeleine Brok. Sinds mei 2011 repeteren de leerlingen iedere maandag avond met Madeleine. Het eerste optreden hebben ze inmiddels ook al gehad tijdens het familieconcert op 25 juni jl. Ze zijn er dan ook helemaal klaar voor om tijdens het Oogstfeest verschillende muziek stukken ten gehore te brengen! Na het Oogstfeest gaan zij uiter aard weer verder met repeteren voor alle volgende optredens die op de planning staan. Ze beginnen maandag 5 september om 18.30 uur met een open repetitie in het dorpshuis Swanla. Iedereen die het leuk vindt om een kijkje te nemen, meer informatie over De Kleine Trompetter wil hebben, of zelf ver schillende muziekinstrumenten uit wil proberen is van harte welkom. Uiteraard kunt u ook vrijblijvend contact opnemen met onze secre taris, Linda van Dam (secretaris@ dekleinetrompetter. nl) Zaterdag 3 september om 10.00 uur vindt de officiële opening plaats van het 25® Oogstfeest. Een taak die nor maal gesproken is weggelegd voor de 'echte' burgemeester. Dit jaar moet de burgemeester een deel van deze verantwoor delijke taak delen met iemand anders, namelijk de kinderbur gemeester van de gemeente Zuidpias: Charlotte Knop. Charlotte Knop is 11 jaar, woon achtig te Zevenhuizen en zit in groep 8 van basisschool "De Een- dragt" bij juf Hanneke. Sinds 22 juni jl. is zij de tweede kinderburge meester van Zuidpias. Zij heeft het stokje, sorry we bedoelen natuur lijk de ketting, overgenomen van Dilian uit Moerkapelle, die zichzelf een jaar lang de eerste kinderbur gemeester heeft mogen noemen. In mei/juni mochten alle basis schoolleerlingen van de gemeente Zuidpias vrijwillig meedingen naar de titel "kinderburgemeester". De kinderen moesten een aantal punten opschrijven die zij belang rijk vinden en waarvan zij vinden dat deze in de gemeente moeten worden gerealiseerd. De kinderen moesten deze punten dan in hun Beste bezoekers van het Oogstfeest, beste inwoners van Zuidpias, Bijna is het weer zo ver! Het eerste weekend van september. Een evenement waar velen naar uitkijken: het Oogstfeest! Feest is het elk jaar, maar dit jaar viert het Oogstfeest haar 25s,e ver jaardag! Een groot compliment voor al die mensen die met hart en ziel aan de organisatie van het Oogstfeest werken is daarbij zeer op zijn plaats. Het Oogstfeest is een prachtig evenement dat inwoners van Zuidpias verbindt, maar ook belangstellenden van buiten de ge meentegrenzen aantrekt. Het lijkt dan ook al veel langer te bestaan dan 25 jaar. Het Oogstfeest is een 'begrip', een evenement voor jong en oud, met een grote variatie in het programma. Een hele prestatie om zo snel enorme bekendheid te geven aan het Oogstfeest. Het Oogstfeest maakt deel uit van de traditie van Zevenhuizen, maar groeit door samenwerking met andere inwoners uit tot een feest voor heel Zuidpias. Dat zo'n rpooi evenement blijft en uitgroeit en versterkt wordt met energie van velen, daar ben ik als burgemeester heel trots op. Het programma is ook dit jaar gevarieerd en met veel enthousiasme samengesteld. Ik ben er trots op dat ik met u samen het Oogstfeest mag openen. Ik dank de organisatie van het Oogstfeest voor haar inzet en het vele werk dat ook nu weer is verzet om dit feest tot een succes te maken. Ik wens u allen een mooie en gezellige dag toe, met natuurlijk prachtig weer! Gert-Jan Kats Burgemeester eigen klas vertellen en uit de kandi daten koos de klas dan een klasse winnaar. Op dat moment zat Char lotte nog in groep 7 bij juf Eelke. Uiteindelijk leverde deze voorron de 18 klasse-winnaars op binnen de kernen van de gemeente. Op 22 juni 's middags kwamen deze 18 kinderen samen in het gemeentehuis te Nieuwerkerk om de punten nogmaals, maar dan in de raadszaal, voor te lezen. "Ik was helemaal niet zenuwachtig," vertelt Charlotte, "want ik wist ei genlijk niet wat er ging gebeuren. Ik had al mijn punten netjes op de computer in een PowerPoint-pre- sentatie gezet en in de raadszaal voorgelezen." Nadat alle kinderen hun standpunten hadden voorge dragen werden de kandidaten door de burgemeester, de eerste kinder burgemeester en de kinderraad beoordeeld. Na het tellen van de verdiende punten kwam Charlotte als winnares uit de bus. Zij mocht zich daarna de nieuwe "kinderbur gemeester" noemen. De 17 over gebleven kandidaten, we noemen ze hier geen verliezers, vormden automatisch de nieuwe kinder raad. Net als bij de 'echte' burgemees ter wordt Charlotte nu uitgeno digd om allerlei officiële taken te verrichten. Niet alleen de opening van het Oogstfeest staat ik haar agenda, ook de vlootschouw op 17 september in Nieuwerkerk en de eerste vergadering van de kin derraad en de gewone gemeente raad op 27 september a.s. Charlotte is trots op haar 'bijbaan' en glundert bij iedere vraag die wij haar stellen. Vanaf deze plaats wensen wij haar heel veel plezier met deze verantwoordelijke taak en zien wij haar graag bij de ope ning op 3 september op het Dorps plein van Zevenhuizen. Wij hopen dat ze dan wel haar ambtsketting om heeft, want tijdens het maken van de foto lag deze nog in het ge meentehuis te Nieuwerkerk. Vermijd parkeerproblemen en kom op zaterdag 3 september per jiets naar het Oogstfeest. Bij de loswal aan de Noor delijke Dwarsweg bij de Hotel Vos-brug bevindt zich de GRATIS fietsenstalling die consciëntieus bewaakt wordt door leden van Lions Club Zevenhuizen. De fietsenstalling zal bewaakt zijn van 9.30 tot 17.00 uur. Lions Club Zevenhuizen is blij iets terug te kunnen doen voor de middenstand en het bedrijfsleven van Zevenhuizen, want zij steunen al jarenlang de goede doelen die steeds vaker ten goede komen aan de lokale gemeenschap. Het zal duidelijk zijn dat ondanks de gedegen bewaking de fiets wel voor eigen risico gestald wordt. Lions Club Zevenhuizen maakt deel uit van de grootste serviceclub ter wereld met 1,3 miljoen leden in 205 landen. In Nederland zijn meer dan 400 clubs actief onder het motto 'We Serve/Wij dienen'. De Lions Organisatie werd door de Verenigde Naties uitgeroepen tot de beste 'Niet Gouvernementele Organisatie' (NGO) ter wereld. Een van de belangrijkste doelstel lingen is het tonen van een actieve belangstelling voor het maatschap pelijk, cultureel, sociaal en moreel welzijn van de samenleving, met als oogmerk hieraan materieel dan wel immaterieel een positieve bij drage te leveren. In Zevenhuizen/Moerkapelle is Lions Club Zevenhuizen al bijna 25 jaar actief en werden reeds meer dan 55 verschillende goede doelen ondersteund en/of gefi nancierd. Als het om de financi ële ondersteuning gaat werd reeds een bedrag van circa 150.000 bijgedragen aan vooral maatschap pelijk en sociaal welzijn. Bij de in stanties/verenigingen etc. die een bedrag ontvangen vindt een gede gen controle plaats, zowel vooraf als achteraf, want de club zelf kent nagenoeg geen organisatiekosten: 100% van de verworven gelden komt dan ook ten goede aan de gekozen doelen! Naast materiële ondersteuning kan ook immateriële support van grote waarde zijn. Dit varieert van hulp bij het voeren van oefen-sollicita tiegesprekken voor eindexamen kandidaten tot en met het bewa ken van een gratis fietsenstalling. Door het organiseren van allerlei activiteiten verwerft Lions Club Ze venhuizen de nodige fondsen. Be kende voorbeelden hiervan zijn de Lions-Rottemerenloop, het Lions- Voorjaarsconcert, de geranium- markt etc. De tot nu toe bereikte resultaten vormen voor de leden van Lions Club Zevenhuizen een aansporing om vooral op de in geslagen weg door te gaan. www. lionsnl/zevenhuizen Zoals gezegd is de fietsenstalling gratis, maar de leden van de Lions- club stellen het zeer op prijs als u een vrijwillige bijdrage wilt doneren voor één van de goede doelen. Oogstfeestkrant 31 augustus 2011 pagina 5 Zuidpias

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 49