Achter de kraam, achter de schermen Graag staan wij voor U klaar om uw persoonlijke wensen te bespreken. GROOT in O Sinds de oprichting staat Marlo Expeditie BV voor een klantge richt expeditie bedrijf, welke zich in de loop der jaren be wezen heeft als een zeer be trouwbare partner in het weg vervoer. Naast onze uitstekende service en flexibele mogelijkheden, durven wij te zeggen dat wij zeker in de huidige markt een partner van kwaliteit zijn. Marlo Expeditie verzorgt al uw wegtransporten door geheel Euro pa met als specialisatie de Benelux, Duitsland, Engeland en Ierland. Op al deze landen verzorgen wij al uw complete, maar ook uw groupage verladingen. Expeditie B.V. Wij kunnen uw gehele logistiek pro ces uit handen nemen en uiteraard uitvoeren op de meest efficiente manier. Marlo Expeditie BV is juist daarom de ideale partner voor be drijven die zich willen focussen op de "core business" en de logistieke diensten uit willen besteden. Het belangrijkste is werken met goed getrainde mensen, het juiste materiaal, een betrouwbare service en concurrerende tarieven. Wij zijn ervan overtuigd de juiste combinatie van dit te bezitten het geen Marlo Expeditie BV de juiste partner maakt voor U. Dorpsstraat 202a 2761 AJ Zevenhuizen The Netherlands E-maii 0180 632230 0180 634015 info@marlo.nl pagina 10 Oogstfeestkrant 31 augustus 2011 1 i 1 Vijfentwintig jaar Oogstfeest betekent ook vijfentwintig jaar vele tientallen marktkraamhou dersen standhouders in de Zevenhuizense Dorpsstraat. Ieder jaar ontvangt het Oogstfeest comité meer inschrijfformulieren dan er plaatsen beschikbaar zijn. Rond de 200 kramen en stands zijn op het Oogstfeest te vinden, waaronder ook de oude ambachten en de informatie stands. Alle standhouders van het voorgaande jaar ontvangen in februari van het volgende J"arf.en.uïtn°d'?m3,+.inschrijfformulier voor het komende Oogstfeest. Daarna mogen nieuwe kandidaten het inschrijfformulier van de website downloaden en zo proberen een plaatsje te bemachtigen op het Oogstfeest. Wat opvalt is dat heel veel stands al vele jaren trouw naar Zevenhuizen komen. Waarom? Wat is hun motivatie en wat vinden deze trouwe standhouders van ons Oogstfeest. Na 25 jaar vond het comité het wel eens tijd om ook deze categorie van Oogstfeest-deelnemers aan het woord te laten. Al 10 jaar naar Zevenhuizen Als eerste hebben wij een gesprek met Noud van Asten van het bedrijf "Innuendo"Zijn handel is portemon nees en zijn stand is vast te vinden op het parkeerterrein van de C1000 tegen de vestiging van Gall&Gall. "Ten eerste vind ik alles in Zevenhui zen gewoon goed geregeld", begint Noud te vertellen. "Ik weet ondertus sen wel waar m'n plekkie is, maar als je als nieuwe marktkoopman voor het eerst in Zevenhuizen op het Oogstfeest arriveert word je keurig naar je plaats begeleidt en hoef je niet zelf te gaan zoeken. Helaas ma ken we het vaak anders mee en laat de organisatie je maar aan je lot over. Daarnaast hebben ze in Zevenhuizen van alles maar 1 kraam. Dat is bijna uniek. Dus geen vijf dezelfde kramen op de braderie. Je weet gewoon dat je de enige bent met die handel en als je dan niets verkoopt, dan ligt het niet aan de braderie maar aan de handel. Ook voor het publiek is het dan aantrekkelijk en zien ze een hele gevarieerde markt." Noud staat dit jaar voor de 10e keer op het Oogstfeest en heeft via col lega s jaren terug de tip gekregen om eens in Zevenhuizen te gaan staan en met succes, want hij komt graag terug. "Het Oogstfeest is volgens mij een begrip in de regio. Als ik zie hoeveel publiek er jaarlijks komt, on geacht wat voor weer het is, dan kan ik alleen maar concluderen dat het allemaal goed geregeld is. Ook over mijn omzet, ik sta hier tenslotte om iets te verdienen, hoef ik me geen zorgen te maken: Zevenhuizen is voor mij gewoon een goede markt, ieder jaar opnieuw. En daarnaast niet alleen financiëel, ook het publiek is vriendelijk, gemakkelijk en de sfeer is altijd goed. Sommige markten ver mijd ik tegenwoordig omdat het aan het eind van de dag altijd op ellende uitdraait door dronken mensen en daar zit ik niet op te wachten", aldus Noud. Helemaal uit Friesland In de buurt van Innuendo staat al zo'n 10 a 15 jaar zijn collega Martin den Heijer. Ook hij is in het verleden getipt door een collega-koopman. "Ja, goede mark ten geven wij aan elkaar door, maar zeker de slechte waar je maar beter niet kunt komen", legt hij lachend uit. "Veel markten wor den georganiseerd door organisatie- bureau's die maar één doel hebben en dat is zoveel moge lijk geld opstrijken van de markt kraamhouders. Of we wat verkopen interesseert ze helemaal niets. Ook het aanbod van de waren vinden ze helemaal niet belangrijk, dat is uniek in Zevenhui zen. In Zevenhuizen staan niet alleen verkoopkramen, maar ook oude am bachten, leuke activiteiten, er is ge woon voor elk wat wils. Hierdoor is het Oogstfeest voor het grote publiek leuk en uiteindelijk ook voor ons als marktkraamhouder", legt Martin uit. Martin komt elk jaar de avond voor het Oogstfeest helemaal uit Friesland gereden en slaapt 's nachts in zijn auto en staat 's ochtends vroeg als één van de eer sten zijn handel uit te pakken en zijn kraam in te richten. Zijn waar is Fries suiker brood en Drentse bollen. Ieder jaar erg gewild onder het publiek, want 's avonds heeft hij een lege bus als hij weer naar het noorden van Ne derland rijdt. Drie keer verdienen Na twee heren laten we een dame aan het woord. We heb ben een gesprek met Manny. Haar achternaam mogen we niet weten, want dat vindt ze helemaal niet in teressant. "Het gaat niet om mij, het gaat om hetgeen we met elkaar doen," vertelt ze met een zeer uit gesproken mening. Ook haar leeftijd mogen we niet weten, alleen dat ze geboren is in 1943... Manny is de organisatrice achter de oude ambachten. Zelf is zij de beur- zenbreidster en samen met haar man van 75 (de mosterdmaker) ko men ze dit jaar voor de 7e keer met een aantal collega s die ook een oud ambacht uitoefenen naar Zevenhui zen. Alle oude ambachten zijn te vin den op het parkeerterrein tussen de C1000 en de Fixet. Naast genoemde twee oude ambachten brengt ze o.a. mee: een pottenbakker, een garen spinster, een stro-vlechter, een pit fire keramiek-maakster (een speciale en exclusievere manier van potten bakken), boeren-schilderkunst, een jam-maker en een compleet melk- museum waar alle attributen tentoon worden gesteld die vroeger bij het koeien melken werden gebruikt. Te vens is voor de kinderen een kunst koe aanwezig waarmee het hand- melken kan worden beoefend. Manny vertelt verder: "Ik doe het niet voor het geld, maar puur als hobby. Natuurlijk vind ik het leuk om spullen te verkopen, dan kan ik weer nieuwe materialen terugkopen en zodoende mijn hobby in stand hou den. Ik voel me de rijkste vrouw van de wereld, maar dan niet in geld. Ik vind dat ik met mijn hobby wel drie keer verdien: als ik 's avonds aan het voorbereiden ben, als ik overdag met mijn activiteiten bezig ben en als ik uiteindelijk ook nog iets verkoop. Dan voel ik mijzelf drie keer geluk kig en daar gaat het toch om in het leven." Manny is blij met de ruime plaats op het parkeerterrein. Ze staan lek ker allemaal bij elkaar, hebben vol doende ruimte om hun spullen uit te stallen en dicht bij hun bus. "Vroeger stonden we verspreid door de Dorps straat. Die is best wel smal en dan moesten we vaak teruglopen naar onze bus om spullen te halen en de mosterd van mijn man is erg zwaar en we zijn ook de jongsten niet meer. Zolang onze gezondheid het toelaat en we het nog leuk blijven vinden gaan we er mee door!", garandeert ons een enthousiaste dame. Het Oogstfeestcomité is blij met enthousiaste marktkooplui, stand houders en deelnemers van oude ambachten. Al vele jaren zijn zij een peiler onder het Oogstfeest. Niet alleen financieel, maar ook als in teressante, artistieke en educatieve aanvulling van het Oogstfeest. Het Oogstfeest is tenslotte voor iedereen en door iedereen. Samen maken we het Oogstfeest tot wat het in 25 jaar geworden is: uniek in onze regio en daar mogen we met z'n allen best een beetje trots op zijn... EXPEDITEUR IN HIT u T

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 54