Zuidpias Werken aan de weg Geheimhouding van uw persoonlijke gegevens regelen CJG Irilooppunt Oud Verlaat 6 september vari start Herbestrating J.A. Beijerinkstraat Afsluiting westelijk deel viaduct over A12 gemeente WEEK Wegafsluitingen Noordeinde en Molenweg centrum voor ^4 jeugd en gezin HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS] 31 AUGUSTUS 2011 Nieuwerkerk a/d IJssel Zevenhuizen/Moerkapelle Zevenhuizen Vanaf begin september tot 23 september wordt de J.A. Beijerinkstraat opgehoogd en herbestraat. In verband met de werkzaamheden is de weg I afgesloten voor het verkeer. Met bebording wordt de omleiding aangegeven. Wij vragen u begrip voor de mogelijke overlast. Voor informatie of vragen kunt u contact 1 opnemen met dhr. Gravekamp van Openbare Werken via telnr: (0180) 330 300. Het westelijk deel van het viaduct over de A12 in Zevenhuizen is afgesloten van vrijdag 2 september 20.00 uur tot zondag A septem- ber 2011 08.00 uur. De afsluiting is nodig voor herstelwerkzaamheden. Gevolgen voor het verkeer Voor verkeer op de A12 vanuit Utrecht is afslag 9 (Zevenhuizen) afgesloten. Het ver keer richting Zevenhuizen wordt omgeleid via de A20. Verkeer vanaf de N453 vanuit Waddinxveen kan niet over het viaduct over de A12 naar Zevenhuizen en wordt omgeleid via Bredeweg -> Noordeinde -> Swanlaweg. Meer informatie Voor vragen over deze afsluiting kunt u terecht bij Verkeersloket Zuid-Holland, telefoon 010-2080500 of e-mail: verkeersloketzuidholland0rws.nl. Laatste fase bouw onderdoorgang Swanlaweg Het einde van het project 'Onderdoorgang Swanlaweg Zevenhuizen' komt in zicht. Nu de bouw van de tunnelconstructie bijna gereed is, worden binnenkort de weg- en fietspad aansluitingen aangelegd en geasfalteerd. Het Noordeinde zal een aaneengesloten periode worden afgesloten voor zowel fiets- als wegverkeer, van vrijdag 28 oktober 23.00 uur tot maandag 21 november 05.00 uur. Het oude asfalt wordt verwijderd, nieuwe aansluitingen worden gemaakt en nieuw asfalt wordt aangebracht. Het werk vindt zowel overdag als 's nachts plaats. U kunt daar geluidsoverlast van ondervinden, evenals van bouwlampen. Fietsers kunnen tijdens deze afsluiting blijven rijden via de Julianaweg en Swanlaweg. Alleen het weg verkeer wordt omgeleid. De Molenweg zal op verschillende tijdstip pen voor fiets- en wegverkeer worden afgesloten: 1. Het weekend van vrijdag 28 oktober 20.00 uur tot maandagochtend 31 oktober 07.00 uur; 2. De nacht van maandag 14 november op dinsdag 15 november, van 20.00 uur tot 07:00 uur; 3. De nacht van dinsdag 15 november op woensdag 16 november, van 20.00 uur tot 07:00 uur. Het hoogteverschil tussen de kruising Molenweg/Noordeinde en de nieuwe onder doorgang wordt opgeheven. Er komt een nieuwe funderingsconstructie en er wordt geasfalteerd. Ook hier kan overlast ontstaan in de vorm van geluid en licht. Uiteraard wordt de eventuele overlast tot een minimum beperkt. Het personeel is hierover geïnstrueerd; zij passen geluidsbe- perkende maatregelen toe. In verband met de afsluitingen en de daaruit voortvloeiende omleidingen heeft Prorail nauwe afspraken gemaakt met de Gemeente Zuidpias, de hulpdiensten en met Connexxion. De omleidingsroutes staan met borden aangegeven. Omwonenden zijn door Prorail uitgenodigd eventuele vragen stellen en een persoonlijke toelichting te krijgen op het werk tijdens een inloopavond op donderdag 1 September, van 19.00 uur tot 20.30 uur in de bouwkeet bij de tunnel. Wilt u ook hierbij aanwezig zijn? Neemt u dan contact op met Prorail via emailadres: joost.vanvlietraprorail.nl. Onfheffing Bewoners en bedrijven aan de Molenweg en Molenviergang kunnen een ontheffing aan vragen om met hun auto gebruik te maken van de fietspaden aan de Rotte. Zij kun nen de onfheffing aanvragen bij Prorail via emailadres: joost.vanvlietraprorail.nl. Voor telefonische vragen, opmerkingen of eventuele klachten over de werkzaamhe den, belt u op werkdagen tussen 09:00 uur en 17:00 uur kosteloos met Prorail, afdeling Publiekscontacten: 0800-prorail (776 72 45). U kunt ook reageren door het contactformulier in te vullen op de website: www.prorail.nl/contact. Zuidpias Na de schoolvakantie gaat in Basisschool De Nessevliet te Oud Verlaat een CJG inlooppunt van start. Het gaat hier om een inloop spreekuur op iedere eerste dinsdag van de maand. Tussen 13.00 en 5.00 uur is het inlooppunt geopend. Tijdens schoolvakanties is het inlooppunt gesloten. ud Verlaat is het tweede dorp in Zuidpias waar een inlooppunt is gevestigd. In 't Blok te Nieuwerkerk aan den IJssel bevindt zich een -JG jongeren inlooppunt. Git jaar gaan nog meer CJG inlooppunten van start in de dorpen van de gemeente Zuidpias. JG staat voor Centrum voor Jeugd en Gezin. Ouders/verzorgers van ónderen tussen 0 en 23 jaar kunnen in het CJG terecht met kleine en grote vragen over opvoeden en opgroeien. Niet alleen de ouders/ver zorgers zijn welkom, maar ook de jongeren zelf! Op cjgzuidplas.nl is 'eel informatie te vinden. Telefonisch informatie inwinnen kan ook via tel. 088-9004000. In de gemeentelijke basisadministratie persoonsgege vens staan gegevens van elke inwoner van de gemeente. Het gaat om uw adresgegevens, gegevens over een eventueel huwelijk of geregistreerd partnerschap, uw nationaliteit, ouders en kinderen. De gemeente is verplicht om deze gegevens te verstrekken aan diverse overheidsinstellingen en enkele bijzondere maatschap pelijke instellingen, zoals pensioenfondsen, als dat noodzakelijk is voor hun wettelijke taken. Geheimhouding Ook andere instanties vragen gegevens uit de basisad ministratie op. Bijvoorbeeld advocaten die uw gegevens nodig hebben om uw echtscheiding, uw verzoek om alimentatie of de omgangsregeling met uw kinderen wettelijk te kunnen regelen, of de stichting interkerke lijke ledenadministratie die voor alle kerkgenootschap pen in Nederland de ledenadministratie bijhoudt. Dit zijn verplichte derden. Ook niet commerciële instellingen vragen gegevens op, zoals sport- en muziekvereniging. Dit noemen we vrije derden. In sommige van deze geval len kunt u geheimhouding van uw gegevens vragen. Hoe regelt u geheimhouding? Bij de gemeente kunt u een schriftelijk verzoek indienen om uw gegevens niet aan de verplichte en vrije derden te verstrekken. Hiervoor zijn speciale formulieren die u kunt opvragen bij de afdeling Publiekszaken. Ook kunt u uw aanvraag online indienen via de webwinkel onder Digitaal loket op de gemeentelijke website. Weten aan wie uw gegevens zijn verstrekt? Wilt u weten aan wie uw gegevens uit de basisadmi nistratie in het afgelopen jaar zijn verstrekt? U kunt daarvan schriftelijk, samen met een kopie van uw geldige legitimatiebewijs, een overzicht opvragen bij Publiekszaken. Binnen vier weken krijgt u het overzicht thuisgestuurd. Het is van groot belang dat de over u in de basisad ministratie opgenomen gegevens juist en actueel zijn. Twijfelt u daaraan? Neem dan contact op met de gemeente. Kijk op www.zuidplas.nl of bel met de afde ling Publiekszaken via (0180) 330 300.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 5