m D Kom naar het 'aaiplein Het Takkenwijf Zevenhuizen, Groningen vraagt uw steun OMA BOVAG trekhaken.nl Als hoofdattractie heeft het Oogstfeestcomité dit jaar gekozen voor de Houthakkersroadshow. Een uniek en spectaculaire show waarin de houthakkers het onmoge lijke presteren met een normale motorkettingzaag. Een houtsnijwerkje maken is al een kunst op zich, maar met een kettingzaag.... Een show die u beslist niet mag mis sen. De Houthakkersroadshow is uniek in de wereld met vele optredens in binnen en buitenland. Dat de houthak kers een spectaculaire en gewilde show hebben, is reeds bekend in binnen- en buitenland. Ze hebben opgetreden in vele Europese landen waaronder Nederland, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, België, Frankrijk en Denemarken. Dat de houthakkers daarnaast ook prachtige sculpturen maken, blijkt wel uit het feit dat de Houthakkersroadshow Nederland zelfs vertegenwoordigd heeft in een Chainsaw Carving wedstrijd in Amerika. nen en in de tussentijd maken de stoere mannen in een ongelooflijk hoog tempo unieke kunstwerkjes. Alles draait tijdens de Houthak kersroadshow om de weergaloze beheersing van de kettingzaag. In de handen van de kettingzaagar tiesten is het een precisie-instru- ment. Letterlijk alles maken ze, van Formule 1-auto's tot het oer degelijke vogelhuisje-uit-een-stuk. Niet voor niets bestaat de Hout hakkersroadshow inmiddels tien jaar en hebben de meeste dagbla den en tv-zenders deze artiesten al eens voor het voetlicht gehaald. Tien jaar Houthakkersroadshow Tien jaar is de Houthakkersroad show inmiddels onderweg. Een jubileumjaar dat niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De twee hoofdket- tingzaagartiesten Eric Jonkman en Marco Mollink komen dit jaar met een vernieuwd programma. Nog meer snelheid, nog meer humor, overal een schepje bovenop. Leuk om te weten dat deze twee hout hakkers vroeger dagelijks in de va- Alle elementen voor een daverend feestje zitten in de show verpakt. Het is een prachtig kijkspel voor jong en oud en de Houthakkers roadshow zorgt gegarandeerd voor verbazing en een gulle lach bij de mensen. Bij houthakkersspelletjes kan het publiek leuke prijsjes win- Het boerenerf is in de loop der jaren een vast onderdeel van het Oogst feest geworden. De opzet van het erf wordt echter steeds breder en daardoor zeker interessanter voor ouders met hun kinderen. We noe men het boerenerf daarom steeds vaker het "aaiplein", aangevuld met een leuke draaimolen en andere voor kleine kinderen interessante objecten. De leden van de vereni ging KDS/DW of wel de Klein Dierensport Vereniging "Door Ver edeling Verbetering" zorgen ervoor dat een groot aantal Nederlandse hoenderrassen en raskonijnen te bewonderen is. In vroegere eeuwen betekende het bezit van bijzondere hoenderrassen status en daardoor ook een kostbaar bezit voor de ei genaar. De huidige fokkers zijn er in geslaagd om deze prachtige uiter lijke eigenschappen in kleur en de trotse uitstraling van de dieren vast te houden en zelfs te verbeteren. Van de hoenderrassen zijn o.a. de Braha's, Barnevelders (groot en dwerg), Lakenvelders, Noord-Hol landse Blauwe en de Hollandse kriel te bewonderen. De raskonijnen vormen een internationaal gezel schap met o.a. de Duitse hangoor, de Hollander, de Pool, de Russen, de Lotharingen en het Nederlandse hangoorkonijn. Tijdens het Oogstfeest kunt u op het boerenerf meedoen aan een leuke prijsvraag, met de mogelijk heid om een leuk prijsje te winnen. Op het boerenerf wordt ook aan dacht besteed aan het werk van de provinciale rattenbestrijding, met name de bestrijding van de muskus rat. Ook het wildbeheer krijgt ruime aandacht op het erf. Een imker uit de polder vertelt de bezoekers al les over hoe hij zijn bijenvolken het hele jaar door verzorgt. Kortom, een bijzonder ingericht boerenerf. U vindt het erf op het plein naast de Gereformeerde Kerk aan de Dorpsstraat-Zuid. derlandse bossen te vinden waren. Bomen kappen was hun dagelijkse bezigheid. Behalve als het regende, want dan verveelden het duo zich en maakten ze voor de lol vogel huisjes. Omdat de vogelhuisjes niet aan te slepen waren, ontstond het idee om de adembenemende tech niek met de kettingzaag eens op een braderie te showen. Dat bleek een doorslaand succes en de Hout hakkersroadshow was geboren. Inmiddels, tien jaar verder, hebben ze opgetreden in zo'n beetje alle Europese landen en zelfs Amerika. Een absoluut garantiebewijs van hoog niveau. Snelheid, humor en interactie met het publiek zijn de steekwoorden. Uiteraard wordt in deze act volop gezaagd en ziet het publiek hoe knotsen van houtstammen in een handomdraai worden omgetoverd tot ware kunstwerkjes. De bezoe kers worden uitgenodigd om aan houthakkersspelletjes mee te doen. Altijd goed voor lachende gezich ten. Bijvoorbeeld bij de wedstrijd jes met de trekzaag. Door de jaren heen bleek de show een schot in de roos bij een breed publiek. Moe ders met kinderen, stoere bikers of kantoormensen, ze laten zich al lemaal graag entertainen door de houthakkers. Dit jaar het absolute hoogtepunt van het Oogstfeest in Zevenhuizen. Niet schrikken, niet afhaken. Carolien fonkman is Het Takkenwijf. Wat? Het .Takkenwijf!!! Deze praktiserend spiri- :ueel therapeute heeft een bijzondere :xtra gedaante. Takkenwijf Carolien lestookt u niet met narigheid maar houdt haar gehoor een denkbeeldige spiegel voor. Ze zal u verrassen. Bij Boer Zoekt Vrouw boekte ze achter de schermen onlangs prachtige re sultaten. Het liefste Takkenwijf van Nederland heeft ontegenzeggelijk (voorspellende gaven. Ook op za kelijk gebied. Probeer het maar eens uit, stem op haar golflengte laf en ervaar haar speelse en prik- kelende manier van 'waarzeggen'. Takkenwijf Carolien is tevens een onderdeel van de Houthakkersroad show. Voor meer informatie: www.takkenwijf.nl (van de inwoners van uw "zusterdorp") In het noorden van Nederland ligt ook een dorp "Zevenhui zen" dat volop in de race is om het leukste dorp van Gro ningen te worden. Het is een verkiezing via internet. Win naar is het dorp dat de meeste stemmen weet te verzame len. Daarom het verzoek aan de inwoners van Zevenhuizen Zuid-Hollandom ook uw stem uit te brengen. Stemmen kan via www.stemopzevenhuizen.nl Het Groningse Zevenhuizen is een erg hecht dorp met een zeer rijk verenigingsleven. Het dorp telt 24 buurtverenigingen en talloze andere verenigingen en stichtingen. Het is daarom niet echt een verrassing dat ze als eerste eindigden bij de voorronden van de verkiezing als leukste dorp. Het dorp heeft daarnaast een actieve wandelclub, waarvan een aantal le den mee doet aan de klompenloop tijdens het Oogstfeest. Tevens is het dorp met een groep mensen ver tegenwoordigt tijdens het Oogstfeest. Mocht u de kleuren rood, wit en zwart ergens zien opduiken dan is dat de dorpsvlag van Zevenhui zen (Gr.) Het zwart symboliseert de veenbrand die het dorp in 1833 verwoestte, het wit zijn de kanalen en rood staat voor het vuur. De zeven sterren slaan op de naam "zeven" van Zevenhuizen. Veel meer over het dorp is te lezen op www.7huizen.nl. Mocht u nog informatie willen dan kan dat via info@7huizen.nl Maar natuurlijk kunt u op het Oogstfeest ook één van de mensen aan spreken. Zij staan u graag te woord. Ze doen tevens een beroep op de inwoners van het zusterdorp om te stemmen via www.stemopzevenhui- zen.nl. Want wie weet, is er volgend jaar een verkiezing van het leukste dorp van Zuid-Holland en dan zijn zij graag tot een wederdienst bereid. APK-keuring Airco service Accu's Schadeherstel service Uitlaten (Sport) velgen (Winter) banden Voorruit reparatie Bearlock beveiligingen Oogstfeestkrant 31 augustus 2011 pagina 17 w f¥. De goedkoopste trekhaken van Nederland! S het adres voor al uw auto wensen V V

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 61