Bed Breakfast "Zuidpias Nieuw! nen ids voor All you need is love AUTOMOBIELBEDRIJF 'T CENTRUM www.landwind.nl VAN DEN AKKER ACCOUNTANTS B.V. Primeur tijdens het Oogstfeest in Zevenhuizen LANDWIND CV-9 de betaalbare MPVf 4.495,- Moerkapelle (inter)nationaal op de kaart Verkrijgbaar in Flexfuel/LPG 1.6 liter motor Westringdijk 7 - 2841 LV Moordrecht - Tel. 0182 372499 Studentenwerk bij Van den Akker Accountants in Zevenhuizen! Denken... Ben jij HBO- of universitair student met een economische studie richting, heb ,e meer hersens dan financiële middelen, en ben je enthousiast, ambitieus en flexibel? Doen! Naast goede verdiensten is he, minstens zo belangrijk om re levante werkervaring op ,e doen. Je verdiensten zullen waar schijnlijk opgaan als sneeuw voor de zon, maar die ervaring, die pakken ze je nooit meer af! Van den Akker Accountants bied, jou een job die nie, alleen leuk betaalt, maar „aarbij je ook nog aan je toekomst bouwt en jij op zoek naar studentenwerk? Solliciteer dan nu bij Van den Akker Accountants! Van den Akker Accountants T.a.v. W.H.G. van den Akker Noordeinde 23 2761 BN Zevenhuizen Email: w.vd.akker@akkeraccountants.nl pagina 20 Oogstfeestkrant 31 augustus 2011 "Wat hebben mensen nu in Moerkapelle te zoeken?", was de vraag die An- net van Wensveen en Marco Hoogendoorn regelmatig te horen kregen als ze vertelden dat ze in hun nieuwe woning, net buiten de bebouwde kom van Moerkapelle een Bed Breakfast (B&B) gingen starten. Het idee om een B&B te starten hadden ze al langere tijd, daarom werd de complete 2' verdieping hiervoor gereserveerd. Twee ruime kamers met beide een eigen badkamer konden gemakkelijk worden gerealiseerd. Iedere kamer een eigen badkamer vonden ze een belangrijke vereiste, omdat de hedendaagse gast niet meer zit te wachten op een gezamenlijke badkamer. Op de begane grond werd een aparte ontbijtruimte ingericht en begin mei 2011 was alles klaar om de eerste gasten uit Itahe te ontvangen. De eerste gasten Vanaf november 2010 draaide de web site en ook het lidmaatschap van Bed Breakfast Nederland genereerde in het vroege voorjaar al de eerste aanvragen met de daaruit voortvloeiende reserve ringen. Deze eerste reserveringen wa ren meteen een stok achter de deur om te zorgen dat alles op tijd klaar was. Bij toeval ontdekten ze dat ze zich ook aan konden melden bij de internationale boe kingswebsite "booking.com" en dat was een schot in de roos. Moerkapelle blijkt internationaal erg gewild te zijn als uit valsbasis naar het westen van Nederland en de grote en historische steden om het Groene Hart heen. Vele toeristen heeft het' echtpaar de afgelopen maanden als gast mogen ontvangen, o.a. uit de Russi sche Federatie, IJsland, Roemenië, Canada, Spanje, Portugal, de Baltische staten en de rest van de EU.Vooral de traditionele trekpleisters als Gouda, Delft, Leiden, Kin derdijk, de bol lenstreek en steden als Rot terdam en Den Haag blijken erg in trek bij de buitenlandse toeristen. Maar ook onze eigen woonom geving met de polders.de Rottemeren en de molenviergang zijn voor buitenlanders interessanter dan wij ons zelf vaak rea liseren. Daarnaast weten ook de Nederlanders de B&B inmiddels te vinden. Gasten uit het noorden, oosten of zuiden van het land die in onze buurt een feestje, acti viteit, afspraak of cursus hebben, boeken een kamer en komen vervolgens uitge rust aan of gaan de volgende ochtend weer fris naar huis. Sauna- en wellness- centrum "Elysium" in Bleiswijk blijkt een grote aantrekkingskracht in deze regio te hebben en het evenement Plantarium in Boskoop trok vorige week zelfs zakelijk georiënteerde gasten uit Nieuw Zeeland en Hongarije aan. Voor hen heeft B&B Zuidpias zelfs het transport van en naar Schiphol en van Moerka- naar het Plantariumge- bouw in Bos koop geregeld. Voor novem- a.s. heb ben ze naast de reguliere reserveringen al weer een reservering staan uit Rio de Janeiro, Brazilië. Meer gasten dan verwacht "We wisten vooraf niet hoeveel gasten we moesten verwachten. Een paar in de maand leek ons al leuk, maar dat we bijna iedere nacht beide kamers verhuurd zou den hebben, dat hadden we zeker niet verwacht", aldus een lachende Annet. "Blijkbaar voorzien wij toch in een be hoefte.Wij willen dat de gasten tevreden op hun verblijf bij ons kunnen terugkijken en daarom bieden wij een goede service voor een redelijke en duidelijke prijs. De kamerprijs is inclusief ontbijt, gratis par keren en gratis draadloos internet. Wij hebben gemerkt dat gasten niet zitten te wachten op allerlei toeslagen en bij komende kosten. Daarnaast merken we dat men de persoonlijke aandacht en het kleinschalige karakter prettig vindt in ver gelijking met de traditionele 'standaard'- hotels. Iedere vraag of wens proberen we te vervullen om het onze gasten zoveel mogelijk naar hun zin te maken. In de hal op de eerste verdieping hebben we een informatietafel met folders van toeristi sche attracties en van de restaurants in de nabije omgeving." Fraaie schone kamers De beide kamers zijn van alle hedendaag se gemakken voorzien en zijn sfeervol ingericht met een prachtig uitzicht over de Tweemanspolder. Daarnaast wordt veel aandacht besteed aan de hygiëne en properheid van de kamers. "Wij willen dat onze gasten in een schone en nette kamer aankomen en geen sporen vinden van de vorige gasten. Dat vereist een stukje discipline van onze kant, maar dat zien wij als een 'must'. Zelf houden we ook niet van vieze badkamers of stoffig en muf ruikende hotelkamers, dus doe je het zeker je eigen gasten niet aan", legt Annet uit. De reacties die te lezen zijn in het gastenboek en de beoordelingen op booking.com tonen aan dat bovenstaande punten door de gasten als buitengewoon goed worden gewaardeerd. Ook voor eigen gemeente B&B Zuidpias is er natuurlijk niet alleen voor toeristen. Krijgt u familie op bezoek voor wie u geen slaapplaats in huis heeft, dan is de B&B een prima alternatief. Uw gasten hebben dan toch hun eigen privé- kamer badkamer, terwijl ze op een steenworp afstand van u in een huise lijke omgeving kunnen verblijven. Ook bedrijven kunnen gebruik maken van de diensten: monteurs die meerdere dagen werkzaam zijn in de regio, maar niet even terug naar huis kunnen, vinden bij de B&B een prima slaapplaats. Met nadruk wijst Annet erop dat de B&B zich uitsluitend richt op gasten met een kortdurend verblijf. "Wij willen beslist geen onderkomen zijn voor mensen die hier in de buurt langdurig moeten verblij ven voor hun werk of tijdelijke woon ruimte zoeken." Voor meer informatie of reserveringen: www.bb-zuidplas.nl Onverwacht kunt u hem tegenko men in de Dorpsstraat: de ballon- nenman. Letterlijk in een hand omdraai maakt hij van ballonnen de mooiste creaties: een hondje, een zwaard, een zwaan, noem het maar op. Leuk om te zien en leuk voor de kinderen om te hebben. U ziet het: het Oogstfeest is voor iedereen. De zondag na het Oogstfeest, zondag 4 september, is er ook wat te beleven op het dorp! Deze zondagmiddag be gint om 16.00 uur de podiumdienst. Deze dienst vindt buiten plaats op het dorpsplein in Zevenhuizen. Er zal mu ziek worden gemaakt door de band Choice uit Nieuwerkerk aan den IJs- sel. Spreker deze middag is ds. van Dolder, hij zal uitleggen waarom de zin 'All you need is love' waarheid is. Iedereen is van harte welkom! (Stichting Oogstfeest Zevenhuizen stelt alleen het podium ter beschikking, maar draagt verder geen verantwoording t.a.v. de podiumdienst, red.) Easy as 1-2-3

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 64