www.mastersteaandcoffee.nl Pas op voor de ganzenparade Oogstfeest in Zevenhuizen le zaterdag in september 10.00 tot 17.00 uur TEA Sc COFFEE Dorpsstraat 80 - 2761 AG Zevenhuizen (ZH) 06-43 76 27 68 of 0180-63 13 33 floor@mastersteaandcoffee.nl ganzen pagina 28 Oogstfeestkrant 31 augustus 2011 Op het Oogstfeest kunt u weer kennis maken met echte valkeniers. Dit jaar laat val kenier Marina Bliek wederom zien wat haar vogels allemaal kunnen. Valkerij heeft een grote rol gespeeld in de geschiedenis en heeft een rijke cultuur-historische waarde. Het is bovenal een eeuwenoude jachtme- thode. Het is jagen met een afgerich te roofvogel op natuurlijke prooien in de vrije natuur. Valkerij is dan ook de meest natuurlijke vorm van jacht, begeleid door de valkenier. De vogel jaagt, slaat prooi en de valkenier mag getuige zijn van dit fascinerende en natuurlijke gebeuren. Het is een perfecte samenwerking tussen mens en dier, tijdens de jacht ben je één met je vogel en de natuur. Alle zin tuigen staan op scherp en je ziet en ervaart de natuur in al zijn facetten. Het verschil met een wilde roofvogel is dat de vogel van de valkenier deze voor 100% vertrouwt. De vogel ac cepteert zijn of haar aanwezigheid. Voor een wilde roofvogel is de mens een natuurlijke bedreiging en het dier zal er bij het zien van mensen dan ook meteen vandoor gaan. Als valkenier ben je onderdeel van de natuur en dien je hier rekening mee te houden. Bovenal moet je respect hebben voor alles wat zich in die na tuur bevindt en daar ook naar han- Koffieband - muziek Tijdens het Oogstfeest, in de middag, speelt de Koffieband buiten op ons koffieterras. U drinkt dan Koffieb(l)and koffie: een unieke koffieblend van vers geroosterde koffiebonen uit Afrika, j '4J. Binnen kunt u thee en koffie proeven. Koffie kunt u zelf maken en zo de verschillende koffiemachines proberen. Deze apparatuur is geschikt voor huishoudelijk of klein zakelijk gebruik. Buiten kunt u tegen betaling van 1,50 een kopje koffie of thee kopen. Dit jaar extra feestelijk met een gratis handgemaakte pure bonbon. Met klem wordt verzocht geen honden (ook niet aangelijnd) mee te nemen naar de roof vogels. De dieren raken hier van in de stress en dat komt de dieren en de show niet ten goede!! Met tromgeroffel, gefluit en gegak trekken zij door de Dorpsstraat: de gan zenparade. Deze unieke en verbijsterende combinatie van mens, muziek en gans brengt groot en klein in verrukking als ze als echte parade voorbij mar cheren. Gebaseerd op de eeuwenoude traditie van het ganzenhoeden, bren gen "The Jolly Walkers" deze originele ganzenparade samen met rasechte Toulouser ganzen. De ganzenparade is een olijke, vrolijke en zeker ludieke noot op het Oogst feest. Zorg dat u deze parade niet mist! Wekelijks vers geroosterde koffiebonen uit eigen branderij en origine theesoorten Tot ziens op 3 september in Zevenhuizen! delen. Heeft u altijd al willen weten hoe roofvogels getraind worden? Of willen zien welke verschillende jacht technieken de vogels gebruiken? Zou u misschien graag het vliegen van roofvogels in de vrije vlucht willen meemaken, waarbij u en de aanwe zige kinderen als publiek betrokken wordt? Op het Oogstfeest kunt u dit allemaal meemaken! Zo kunt u na tuurlijk tijdens (en na afloop van) de shows al uw vragen stellen op het gebied van roofvogels en valkerij. U kunt de roofvogels vinden op het grasveld naast de Hervormde Kerk in het centrum van de Dorpsstraat. VERBODEN VOOR HONDEN Azië en midden Amerika. Vol en rijk van smaak! Unieke actie samen met BIJ111! Bij aankoop van 250 gram Koffieb(l)and, 5,50 per pakje, sponsort u de koffieband. U ontvangt ook 10% korting op de nieuwe wintercollectie van BIJ111 tegen inlevering van deze koffie verpakking. Thuis in je nieuwe stoere spijkerbroek genieten van een verse kop koffie!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 72