Vier dagen op de tweewieler Wachtlijst voor kraam op boekenmarkt Reigerhof KWF collecteweek Slot Zomeravondcompetitie Repeteren met Vrouwenkoor? Beginners cursus bridge Openstelling Oudheidkamer HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 31 AUGUSTUS 2011 7 Kidsdisco in 't Blok BRAINWave zoekt jongenstalent Dromenvanger knutselen Bridge Koffieochtend Vrouwen van Nu Door Bart Jansen Nieuwerkerk aan den IJssel - De wandelaars van Nieuwerkerk aan den IJssel worden altijd voordat de zomer begint al op hun wenken be diend met de jaarlijkse avondvier daagse. Voor de fietsliefhebbers is het na de zomer altijd het moment om op de tweewieler te stappen. Maandag 29 augustus gingen 56 fietsers van start tijdens de fiets vierdaagse van Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Twee keer per jaar vindt in winkelcentrum Reigerhof een boekenmarkt plaats. Op zaterdag 8 oktober kan het win kelend publiek weer volop genieten van het enorme aanbod aan boeken op velerlei gebied, te vinden in een groot aantal kramen welke verspreid door het winkelcentrum staan opge steld. Alle beschikbare kramen zijn inmiddels verhuurd; er is zelfs een wachtlijst ontstaan. Wie thuis nog overtollige boeken heeft kan deze ter verkoop afstaan. Zoals gebruike lijk is (een deel van) de opbrengst bestemd voor een goed doel. Voor meer informatie: 0180-314818. Vier dagen lang zullen de fietsers tijdens een ongeveer 20 kilometer lange tocht 'kennismaken' met de nabije omgeving van Nieuwerkerk. Iedere dag wordt er een nieuwe route gereden die een ander deel van de 'Zuidpias' laat zien. Op maandag werd afgetrapt met een route richting Nesselande. Een tocht die voor de deelnemers toch nog voor wat problemen zorgde. Bij de stempelpost, die stond op gesteld op de Siciliëboulevard in Nesselande, bleef het erg rustig. Rond 19.00 uur kwam het eerste tweetal langs voor een stempel. "Zijn wij de eersten?", luidde de vraag. "Jullie zijn de eersten!", antwoordde Patrick van Stichting Evenement. "Oh, raar! We zijn een paar keer ingehaald namelijk", zei de vrouw. Vijf minuten later ar riveerde het volgende tweetal. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het was een gezellige en drukke boel op de kidsdisco vrijdag 26 augus tus. Voor iedereen die het gemist heeft of het nog eens over wil doen, vrijdag 9 september van 19.00 tot 22.00 uur is de volgende Kidsdisco in 't Blok. Goede muziek, leuke spel letjes, een mooie zaal en natuurlijk een hele gezellige sfeer zorgen er voor dat het ook deze avond weer feest wordt. Er is frisdrank verkrijg baar (geen energydrank) en het vaste vrijwilligersteam is aanwezig om een oogje in het zeil te houden.'t Blok ligt aan het IJsermanpad 1 in Nieuwerkerk. Nieuwerkerk aan den IJssel - Eind september gaat jeugdtheatergroep BRAINWave onder leiding van theaterdocentes Karin Bol en Lida Hoebeke met een nieuwe produc tie van start in de theaterzaal van 't Blok. Jongeren in de leeftijd van tien tot veertien jaar kunnen zich aanmelden voor dit nieuwe seizoen. Er wordt niet gewerkt met audities en er zijn geen hoofdrollen, alle jongeren krijgen ongeveer even veel speeltijd op het podium. De pro ductie wordt zelf geschreven. Voor een mooie verdeling zou het leuk zijn als zich nog een paar jongens aanmelden. Voor meer informatie en aanmelden www.jeugdwerkzuidplas.nl (onder kopje activiteiten/cursussen in 't Blok), anton@jeugdwerkzuidplas.nl of 0180-315381. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de Vrouwen van Nu, afdeling Nieuwerkerk, staat donderdag 8 september de eerste koffieoch tend van het seizoen op het pro gramma. Men is welkom om 10.00 uur in dorpshuis De Batavier. De toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kin deren tot en met twaalf jaar kun nen op woensdag 7 september van 14.00 tot 16.00 uur een dromen vanger maken bij de Vedj Knutsel club. De kinderen zijn welkom in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. Vooraf aanmelden is verplicht in verband met de inkoop van materialen. De kosten bedragen 2,50 euro; dit is inclusief consumptie. Het dragen van kleding die vuil mag worden wordt aangeraden. Ouders of ver zorgers die de kinderen brengen worden verzocht niet te blijven in verband met de beperkte ruimte. Voor meer informatie en aanmel den: cisca.vedj@gmail.com of 06- 34625311. Een blik van bovenaf op de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht' met de nieuwe gebouwen van de zorgboerderij. (foto: in opdracht van HVN gemaakte vliegerfoto) Nieuwerkerk aan den IJssel - De Oudheidkamer van de Historische Vereniging Nieuwerkerk aan den IJssel, HVN, opent op zaterdag 3 september van 14.00 tot 17.00 uur haar deuren voor belangstellenden. Er zijn weer diverse nieuwe aanwin sten te bezichtigen. De Oudheidka mer is gevestigd in de monumentale boerderij 'Nooit Gedacht', welke te vinden is aan de 's-Gravenweg 6a nabij de Capelse grens. De toegang is vrij. Voor groepsbezoeken op een ander moment kan een afspraak gemaakt worden via 0180-312228. De volgende open middag is op 10 september, Open Monumentendag. Dan is een nieuwe tentoonstelling over 200 jaar Burgerlijke Stand te bezichtigen. Zij wisten de juiste stempelpost op de Siciliëboulevard wel te vinden. "Wij zijn zeker de laatste?", werd er gekscherend gevraagd. "Nee, nummer twee!", klonk het ant woord. Even later, toen de tiende deelnemer arriveerde werd duide lijk waar de fout zat. De meeste mensen namen de verkeerde af slag. "Als je weet waar de Sici liëboulevard is, dan is het mak kelijk te vinden. Anders is het te begrijpen dat je verkeerd gaat", aldus een mannelijke deelnemer. Achteraf gezien heeft ruim één derde van de deelnemers de stem pelpost gemist. Zij kregen dus geen stempeltje onderweg en liepen ook hun appel of banaan mis. Maarecht rouwig waren ze er niet om. Bij aankomst in de Batavier kregen ze alsnog hun stempel. Daarbij draait het bij de fietsvierdaagse om het fietsplezier en aan de reacties van de mensen te zien, leek niemand met tegenzin op de fiets te zitten. Nieuwerkerk aan den IJssel - Met de jaarlijkse collecte gehouden voor als thema "Geef voor kankeronder- KWF Kankerbestrijding. Elke collec- zoek, want iedereen verdient een tant kan zich legitimeren. Voor meer morgen" wordt van maandag 5 informatie www.kankerbestrijding. tot en met zaterdag 10 september nl of 0900-2020041. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij BC IJsselbridge werd maandag 22 au gustus de dertiende, tevens laatste, avond gespeeld van de Zomeravond competitie. De avond eindigde in de A-lijn in een overwinning voor Liesbeth Smit en Jacqueline Voerman met een percentage van 66,67. Tweede werden Herman Holleboom en Jaap Zeedijk met 58,63 en op de derde plaats eindigden Ciska Bohm en Karl Nieuwerkerk aan den IJssel - De repetities van het Nieuwerkerks Vrouwenkoor gaan donderdag 1 september weer van start. Wie mee wil doen is welkom in het Ontmoe tingscentrum aan de Bospolder straat 10. Men start om 20.00 uur. Voor meer informatie: www.nieuwerkerksvrouwenkoor.nl. Husmeijer met 56,85. In de B-lijn werd gewonnen door Jan Klück en Nel Vente met een percentage van 69,21. Tweede werden hier Berthy van Lieshout en Karei Hartlieb met 60,65 en op de derde plaats eindig den Riet Scheele en Ruud Pel met 58,56. De Zomeravondcompetitie is gewonnen door Gonnie Sterk met een percentage van 60,88. Leo de Hoog werd tweede met 59,74 en de derde plaats was voor Herman Hol- ieboom met 57,43. Regio - Denkt u wel eens "bridgen, dat is niets voor mij, daar ben ik te oud, te jong of misschien niet slim genoeg voor ledereen kan het leren, 14 september om 19.30 uur start een beginnerscursus in Wijk centrum Schollevaar in Capelle aan den IJssel. Info of aanmelden: 010- 4515955 of r.sterk2@wanadoo.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 7