Nieuw cursusjaar Muziekschool Zonnebloem vaart door de grachten Koekenbakkers zoeken hulp Rommelmarkt in Ontmoe tingscentrum ANBO-activiteiten september Beginnerscursus Internet HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 31 AUGUSTUS 2011 9 -* Mishandeling op Eendendaal Meisje mishandeld op Westringdijk Leeskring zoekt mannen Nieuwerkerk aan den IJssel - Op de Nieuwerkerkse Muziekschool zijn maandag 22 augustus de lessen van start gegaan. Nieuwe leerlingen starten vanaf 1 september. In de eerste week van september gaan ook de cursussen AMV, algemene muzikale vorming, weer beginnen. Hierin leren kin deren in de leeftijd van zeven en acht jaar de basisbegrippen van de muziek en ze leren eenvoudige liedjes te spelen op de blokfluit. Meer informatie en aanmelden: www.muziekschoolnieuwerkerk.nl. Eerst blokfluit leren spelen, dan dwarsfluit. Alles voorbij zien gaan, kijken en kletsen, onder het genot van allerlei lekkers. Nieuwerkerk aan den IJssel - Tij dens het noodweer, vrijdagochtend 26 augustus, stonden vijfenveertig gasten en zes vrijwilligers van de Zonnebloem klaar om met de bus naar Amsterdam te gaan. Varen met de eigen Zonnebloemboot door de grachten stond op het programma. Het werd een gezellige dag. De Zon nebloem rondvaartboot vaart zo'n zes keer per week; er is altijd ge noeg animo uit het hele land. Zaterdag 27 augustus verkochten vrijwilligers zo'n 400 zonnebloem- loten in winkelcentrum Reigerhof. De trekking vindt plaats op 24 ok tober. Registreer uw lot op www. zonnebloem.nl/loterij, dan komt er vanzelf bericht als er een prijs op gevallen is. Samen met zeven andere cursisten wordt een kennismakingstocht ge maakt over het World Wide Web en zet de cursist in drie ochtenden de eerste stappen op de digitale snel weg, waarna woorden als zoekma chines, downloaden en apestaartje geen geheim meer vormen. Ook 'eert men een email te verzenden en te ontvangen. Om deel te kunnen nemen aan de cursus is het nood zakelijk dat men wel enige ervaring heeft in het hanteren van de com putermuis en het bedienen van het toetsenbord. De cursus vindt plaats op woensdag 14, 21 en 28 september van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten bedragen 17,50 euro voor leden en 20,- euro voor niet-leden van de bibliotheek. Voor meer informatie en aanmel den: 0180-316201 of activiteiten biblïotheeknieuwer kerkaandenijssel.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Elke derde woensdagmiddag van de maand (behalve in de vakantie) or ganiseert Stichting Vedj een koeken bakkersmiddag voor kinderen van vier tot twaalf jaar in Con Musica, tweede gebouw op de velden van w Nieuwerkerk. Kinderen vinden het geweldig om voor banketbakker te spelen, maar de club heeft voor deze groep nu net te weinig handjes en ideeën en zoekt hulp van moeders of oma's die het leuk vinden om hun eigen idee te laten horen. Voor meer informatie of aanmelden: 06-34625311 of cisca.vedj@gmail. com. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Ontmoetingscentrum aan de Bos polderstraat 10 vindt op zaterdag 17 september van 9.00 tot 16.00 uur voor de drieëntwintigste keer de rommelmarkt plaats. Naast een gro te verscheidenheid aan kraampjes met spullen, is er ook weer het rad van avontuur met mooie prijzen. Wilt u spullen kwijt die anderen wellicht nog kunnen gebruiken? Fietsen, (kleine) meubelen, boeken, platen, CD's, keukengerei, curiosa, elektrische apparatuur, speelgoed en schone en hele kinderkleding (2- 10 jaar) kunnen op donderdag 15 en vrijdag 16 september tussen 9.00 en 20.00 uur in het Ontmoetingscen trum worden gebracht. Nieuwerkerk aan den IJssel - Had u deze zomer ook graag zelfde buien radar willen raadplegenIn de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein raakt u in drie ochtenden vertrouwd met internet. De buienradar en tal van andere interessante sites vindt u vervolgens in een handomdraai. Nieuwerkerk aan den IJssel - In de maand september is er bridgen voor alle ouderen, al dan niet lid van een ouderenbond, op dinsdag 6, 13, 20 en 27 september om 13.30 uur in de Batavier aan de Batavierlaan. Inschrijfgeld 2,00 euro, voor meer informatie: 0180-313093. Op 7, 14, 21 en 28 september zijn er fitness-lessen in het Comenius- College aan het Fresiaveld 20. Komt eens kijken na een afspraak, 0180- 313093. Pergamano vindt plaats in de inloop ruimte van de Batavier op 15, 22 en 29 september 14.00-16.00 uur. Voor meer informatie: 06-24276371. Yogalessen worden gegeven in de Dorpsstraat 32a, op de dinsdag 6, 13, 20 en 27 van 9.30 tot 10.30 en van 10.45 tot 11.45 uur en op don derdag 8, 15, 22 en 29 september vanaf 10.30 uur. Een gratis proefles is mogelijk in overleg, ook heren zijn van harte welkom. Voor meer infor matie: 0180-313093. In september is er op woensdag 7 en 21 september een dart-middag in de Tap aan de Dorpsstraat. Aan vang 15.00 uur. Iedere dinsdag september wordt in ANBO-verband geklaverjast. Dus op 6, 13, 20 en 27 september in de restauratiezaal van de Me ander, aanvang 14.00 uur. Kosten 1,00 euro, voor meer informatie 06- 51623750. Op dinsdag 13 en 27 september om is er om 14.00 uur in de Meander gelegenheid om deel te nemen aan een cursus bloemschikken. Voor meer informatie Jan de Geus 0180- 441500. In de maand september zijn er kooklessen op dinsdag 6 en 13 om 10.30 uur. Voor meer informatie of opgeven: 0182-373161. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 23-jarige Nieuwerkerker is zon dag 27 augustus rond 3.00 uur mishandeld. De man liep met een vriend op de Eendendaal toen hij een stuk of acht men sen op het fietspad zag staan. Twee daarvan kwamen op hem af en wilden zijn jas. Toen hij die niet gaf werd hij geschopt en geslagen. Na enige tijd wis ten de twee te ontkomen. De politie wist op basis van het sig nalement op het Raadhuisplein twee mannen aan te houden. Tegen hen wordt proces verbaal opgemaakt. Moordrecht - De Politie Hollands Midden is op zoek naar getuigen van de mishandeling van een 14-jarig meisje uit Moordrecht. Het meisje fietste op vrijdag 26 augustus rond 16.45 uur met een vriend en een vriendin op het fietspad langs de Westring dijk. Op een gegeven moment reed zij aan de verkeerde kant van de weg en riep de jongen dat zij aan de goede kant moest komen fietsen. Even later kwam er een man op een scooter aan rijden, waarna de jongen achter de meisjes ging fietsen. Toen de man het 14-jarige meisje pas seerde gaf hij haar een klap in haar gezicht en riep dat zij moest uitkijken. Het meisje werd hierna duizelig en reed de bosjes in. Zij heeft uiteindelijk aangifte van mishandeling gedaan. De politie vraagt getuigen contact op te nemen via 0900-8844. De man reed op een zilverkleurige scooter van het merk Peugeot. Hij had een fors postuur en was tussen de 40 en 50 jaar. Nieuwerkerk aan den IJssel - In Nieuwerkerk bestaat sinds enke lejaren een gemengde leeskring van liefhebbers van het literaire boek. Een interessante ontwik keling, want leeskringen waren in de voorbije jaren toch voorna melijk een vrouwenaangelegen heid. Onderzoek heeft uitgewe zen dat zeventig procent van de literaire boeken door vrouwen wordt gelezen. Mannen lezen wel, maar hun voorkeur gaat meestal niet uit naar literatuur. In de bestaande gemengde lees kring, die een keer in de maand op een dinsdagavond bij elkaar komt, is plaats voor enthousias te mannen die met andere man nen en vrouwen over de inhoud van het gelezen boek van ge dachten willen wisselen. Zowel Nederlandse als buitenlandse li teratuur komt aan de orde. Ook nieuwe vrouwelijke leden zijn welkom. Er zijn nog slechts en kele plaatsen beschikbaar, want de groep moet niet te groot worden, omdat iedereen zijn of haar zegje moet kunnen doen. Voor meer informatie: 0180-314818.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 9