Horen en luisteren Lions Zuidpias Rally: puzzelen in mooie auto's Volleybalvereniging Nesselande in financiële problemen BROEM-dag HART VAN HOLLAND ZUIDPIAS 14 SEPTEMBER 2011 11 Diversen Muziek 1 s Dans info@scnz.nl Tweede Kamerlid en oud-wethouder van Zuidpias Tamara Venrooy deelt haar belevenissen als volksvertegenwoordiger in politiek Den Haag met de lezers van Hart van Holland. De kop is er weer af! De Tweede Kamer is terug van zomerreces en de hectiek in de Haagse gangen doet weer vertrouwd aan. Veel collega's heb ik lang niet gezien want tijdens het reces besteden we allemaal veel tijd aan werk bezoeken. Ongelooflijk wat heb ik daar een inspiratie uit gehaald. Dat gaat goed van pas komen bij de vele debatten die de komende maanden gaan plaatsvinden. Ook op het Ministerie is hard gewerkt. Dat is te merken aan de brieven en wetsvoorstellen die er liggen. Mijn commissie start op 14 sep tember met een algemeen overleg (zo wordt een debat genoemd dat in een andere zaal dan de plenaire zaal plaatsvindt). We spreken dan over wat vaak wordt genoemd het Fokuswonen, genoemd naar een van de organisaties die deze zorg leveren. Het gaat om mensen met een zware lichamelijke beperking die (zoals dat heet) sociaal zeer redzaam zijn. Bijvoorbeeld men sen met een progressieve spier ziekte of een dwarslaesie. Her en der in het land zijn er clusters van woningen waar deze mensen zelf een woning huren. Daarnaast kunnen ze 24 uur per dag zorg op afroep krijgen. Daardoor kun nen ze zelf hun dag indelen (zoals ieder ander), werken, vrijwilliger zijn of op een andere manier zelf hun leven inrichten. Een prachtig voorbeeld van hoe we de zorg ei genlijk willen. Voor de zomer lag er een brief van de regering die voor deze mensen slecht nieuws inhield. Hun manier van leven stond ernstig op de tocht. Om dat ik samen met mijn collega's van PvdA en PW een motie had ingediend, hebben we dit debat aangevraagd. En nu ligt er een vervolgbrief van de staatssecreta ris waarin zij op een veel betere wijze de toekomst voor deze men sen veilig stelt. Die komt na een periode waarin heel veel mensen de politiek hebben geïnformeerd over hun leven en hun zorg. Ook ik heb vele gesprekken gevoerd en ben bij mensen thuis geweest. Dus voor iedereen die denkt dat politiek onbereikbaar is en dat 'ze' in Den Haag toch niet luisteren; het kan ook anders. Er komt ook nog een ander belangrijk debat aan over het PGB. U begrijpt dat ik nu heel erg benieuwd ben naar de brief van de staatssecretaris die ze voor Prinsjesdag gaat stu ren. Voor de zomer is de motie die ik mede namens CDA en PW heb ingediend, door de hele Kamer aangenomen. We vragen daarin om een uitwerking van eigen re gie voor mensen die op wisselen de tijden verschillende typen zorg nodig hebben. Ik hoop dat we een brug kunnen slaan naar de inhoud na alle verwarring over de cijfers rondom het PGB. Wordt dus ver volgd.... Reageren? Mail naar t.venrooy- vanark@tweedekamer.nl of via twitter @tamara_venrooy Zuidpias- Volleybalvereniging Nesselande (VC Nesselande) heeft aan de bel getrokken bij de gemeente. Tijdens de commissie maatschappelijke ontwik keling op maandag 12 september werd gereageerd op een ingezonden brief van de vereniging over de verdubbeling van de huur die over drie jaar betaald moet worden aan dorpshuis Swanla. Door Erwin van 't Hof Uit de brief blijkt dat de contributie van de vereniging omhoog moet, wil zij haar hoofd boven water kunnen houden. Wethouder Jan Verbeek heeft aangekondigd dat hij al in gesprek is met de club. "Zeker dit jaar hoeft niemand zich nog zor gen te maken over opheffing", aldus Verbeek. Tijdens de commissiever gadering verklaarde hij waarom de huurprijs van Swanla de komende drie jaar een dergelijke explosieve stijging doormaakt. "We willen de huurprijzen voor de verschillende dorpshuizen zoveel mogelijk gelijk trekken." VC Nesselande betaalde voorheen aanzienlijk minder huur in vergelijking met sportverenigingen in de andere kernen van Zuidpias." VC Nesselande verzoekt het college om de voorgenomen zaalhuurver- dubbeling te heroverwegen. De wethouder wil niet dat elke sportvereniging die in nood verkeert verwacht dat de gemeente er is om de financiële gaten te dichten. "In principe is een sportvereniging zelf verantwoordelijk voor haar bestaan. Natuurlijk biedt de gemeente wel hulp en samenwerking aan waar dat mogelijk is." De wethouder erkent dat het moeilijke tijden zijn voor sportverenigingen. "Veel sponsoren haken af. We zien dat alle sport verenigingen zich keihard inzetten, bijvoorbeeld door middel van acties en personeelsbeleid om in hun eigen voortbestaan te voorzien." VC Nesselande heeft aangegeven dat de contributieverhoging leidt tot het verlies van leden. De com missieleden waren het overwegend eens met de uitspraken van Ver beek. Karin Slooters (PvdA) had wel aanvulling bij het gegeven: "De ge meente kan inderdaad niet altijd in springen als een sportvereniging het moeilijk heeft. Het is wel belangrijk dat ook diegenen die het niet kun nen betalen de mogelijkheid hebben om te gaan sporten." Verbeek kon zich daarin vinden. "Er moet in derdaad een goede regeling komen voor minima zodat ook zij kunnen sporten." Gert Will (CDA) vroeg zich af of de financiële moeilijkheden bij sport verenigingen veel voorkomen. Ver beek: "VC Nesselande is de eerste die op deze manier aandacht vraagt voor het probleem, maar ik ben bang dat er in de toekomst meer financi ële problemen kunnen ontstaan om trent sportverenigingen." Verbeek kondigde aan dat er rond volgend jaar zomer een accommodatiebeleid komt voor sportverenigingen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Veilig Verkeer Nederland (WN) afdeling Zuidpias houdt donderdag 6 oktober van 8.30 tot 12.00 uur een BROEM- dag voor autorijdende 50-plussers in het gemeentehuis in Nieuwer kerk. Deelnemers kunnen zich laten testen hoe ze zich in het huidige verkeer gedragen en wat hun kennis is van de huidige verkeersregels. De deelnemers ondergaan een ge- hoor- en ogentest, krijgen een the orieles en rijden een stukje in hun eigen auto (met reactietest) onder begeleiding van een bevoegd in structeur. De kosten voor deelname bedragen 10,- euro. Voor meer informatie en aanmel den: broemdag@vvn-zuidplas.nl of 0180-316000. Zevenhuizen - In een (mooie) auto rijden, onderweg wat puzzeltjes oplos sen en geld ophalen voor het goede doel. Het zijn zo maar wat activiteiten die slaan op de tweede editie van de Lions Zuidpias Rally, die zaterdag 10 september om kwart voor tien van start ging op een zonnig parkeerterrein naast La Baraque. Door Bart Jansen "Zorg je wel dat mijn Alfa Romeo er goed op komt te staan", vraagt eerste deelnemer Gijs Stolk aan fotograaf Jan van Woerden. Vlak voor de start worden alle deelne mers met hun auto op de gevoe lige plaat gezet. Terwijl dit gebeurt praat Piet Smal de aanwezigen bij over de auto's. Veelal bestaat dit praatje uit het merk van de auto en het bouwjaar, af en toe met een leuke anekdote erbij zoals bij één van de mooiste deelnemende auto: de Rolls Royce Silver Cloud van Koos en Ralph de Kreij. "Deze Rolls Royce komt uit 1963, dat was een strenge winter maar dit beestje ziet er nog goed uit", aldus Smal. Hoewel er een aantal hele mooie en authentieke oudere auto's meerijden is de tocht niet bedoeld als oldtimer rit. Alle auto's van ieder bouwjaar mogen meedoen en dat zorgt voor veel diversiteit qua deelnemers. Zo als gezegd, de Rolls Royce was het klapstuk, maar ook de veel nieu were Alfa Romeo 8C is een heuse blikvanger. Met al die auto's zou je denken dat het vooral een man- nenrit is, maar niets is minder waar. Ook de vrouwen zijn achter het stuur gekropen om een puzzeltocht te maken die hen naar Haarzuilens zou brengen. Dit alles uiteraard zonder navigatiesysteem en geheel aan de hand van de aanwijzingen van de bijrijdende navigator. Met het aangename weer van afgelopen zaterdag kan het niets anders dan een mooie tocht zijn geweest voor de 71 deelnemende equipes. De uiteindelijke opbrengst van de Lions Zuidpias Rally is bestemd voor diverse lokale goede doelen. s KI Ui Zaterdag 17 september Zondag 18 september 10.00-23.00 uur 14.00 uur Vlootschouw in de wijk Klein- Progfrog met optreden van polder Nieuwerkerk aan den IJssel Leap Day. Jongerencentrum 't Blok Info: www.stichtingevenement.nl Nieuwerkerk en 0180- 318841 Entree 8,- euro (via progfrog@ telfort.nl), aan de deur 10,- euro. Tot 15 september: aanmelden klassiek concert van zondag 9 oktober - 15.30 uur Zaterdag 17 september Urban Open Air Info en aanmelden: Skatepark naast 't Blok muziekschoolnkerk@kpnmail.nl. Nieuwerkerk Piet Smal vlagt een Corvette weg.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 11