Gezellige rommelmarkt voor het goede doel Wereldfietser Vrouwen van Nu Koninklijke onderscheiding Henk de Pater Maak een droomdekentje Klikken mag Spannende wedstrijden bij Love '70 smoit HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 14 SEPTEMBER 2011 13 Expositie doopjurken trekt veel bezoekers In de kerk werden eveneens rondlei- Tam ct U:. W - - A T dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Tennis KAJUSim Moerkapelle - Zoals ieder jaar werd ook nu op de tweede zaterdag in sep tember de rommelmarkt van de Hervormde Gemeente in combinatie met de Open Monumentendag gehouden. In de kerk, die was opengesteld voor pu bliek, werden doopjurken tentoongesteld en op de rommelmarkt kon men allerlei tweedehands artikelen en verschillende etenswaren kopen. Door Job van der Plicht Met name de expositie van doop jurken trok veel publiek. "Er zijn in totaal ongeveer 1250 mensen op af gekomen," constateerde Ed Broer, één van de organisatoren. In de her vormde kerk hingen 34 doopjurken, waarvan de oudste meer dan hon derd jaar oud is. De oudste doopjurk op de expositie is meer dan honderd jaar oud. dingen gehouden en in de middag vond er een fietspuzzeltocht plaats. De stichting Oud Zevenhuizen- Moerkapelle organiseerde de tocht langs historische gebouwen. Buiten de kerk werd er een rommel markt gehouden. "Op de Open Mo numentendag werd er voorheen al tijd een zendingsmarkt gehouden," vertelt Broer. "De opbrengst van deze markt ging naar de zending. Welkom in de kerk. Sinds een aantal jaar organiseren we het wat grootser en vindt er dus een rommelmarkt plaats." De opbrengst van de rommelmarkt was lager dan vorig jaar. In totaal bracht deze 12.000,-euro op. "Maar toch kunnen we dit jaar 50.000,- euro verdelen over de projecten die we steunen," aldus Broer. Op de rommelmarkt hangt een ge zellige sfeer. Veel bezoekers kijken bij de kraampjes of er wat van hun gading bij zit. Op het terras wordt gezellig gepraat en geniet men van een versnapering. Niet alleen men sen uit Moerkapelle lopen er rond, de rommelmarkt heeft aantrek kingskracht op heel de regio. "Ik vind het erg gezellig om hier even rond te kijken," zegt B.P. Alblas uit Nieu- werkerk aan de IJssel. "Er hangt hier een gemoedelijke sfeer en er wordt samen voor één doel gewerkt." Volgens Broer kan er worden terug gekeken op een geslaagde dag: "Het weer was erg goed en er hing een gezellige sfeer. Ook was het samen bindend om met meer dan honderd medewerkers zo bezig te zijn voor het goede doel." Kampioen Willem-Jan Verdoes en Arian van der Spek. Moerkapelle - Jan van der Ent maakt sinds 2003 fietstochten van drie tot vijf maanden. Zijn 'wereldfietstoch ten' leveren veel contacten en mooie avonturen op. Daarover vertelt hij Vervolg van voorpagina Moerkapelle - De zaterdag onder scheiden De Pater verzorgt voor de stichting Woord en Daad de voor lichting en communicatie in de strijd tegen armoede, vanuit Bijbels perspectief. Woord en Daad werkt daarbij samen met verschillende partnerorganisaties in Afrika, Azië, Centraal- en Zuid-Amerika en Ne derland. De Pater is het aanspreek punt op kantoor voor 800 comitéle den in heel Nederland. Naast zijn vrijwilligersactiviteiten is De Pater van 1998 tot 2007 ook be trokken geweest bij het organiseren en leiden van vakantieweken voor ouderen en alleenstaanden en van 2001 tot 2009 was hij bestuurslid van Este Speranta; een gemeente en vriendenkring die hulp biedt aan verwaarloosde kinderen in Roeme nie. Decorandus was van 2006 tot 2010 tevens vrijwilliger bij het In loophuis in Den Haag, een ontmoe tingsplaats voor mensen met kanker. Van 2007 tot 2009 was De Pater af gevaardigd namens de Moerkapelse kerken in de WMO-raad van de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle. Sinds 2009 is De Pater kerkenraads lid van de Gereformeerde gemeente woensdag 21 september bij de Vrou wen van Nu in dorpshuis Op Moer. Aanvang 20.00 uur, zaal open 19.30 uur. Leden hebben gratis toegang, niet-leden betalen 3,50 euro. in Moerkapelle. Decorandus kan worden gekwali ficeerd als iemand die geruime tijd werkzaamheden heeft verricht op een wijze die betrokkene onder scheidt van anderen en die getuigt van een karaktervolle en voorbeel dige plichtsvervulling. De Pater kan worden gekwalificeerd als 'iemand die werkzaamheden heeft verricht die voor de samenleving een bijzon dere waarde hebben'. Moerkapelle - Bij tennisvereniging Love '70 zijn vorige week de jeugd clubkampioenschappen gehouden. De finalewedstrijden van de jongens waren erg spannend. Na twee lange driesetters waren de kampioenen bekend. Bij de jongens tot der- toem jaar won Willem-Jan Verdoes de derde set met 6-4, nadat Daan Moerkapelle - De droomdekenma- kers gaan woensdag 28 september enthousiast verder met het maken van droomdekentjes. Zij schenken deze dekentjes aan de stichting de Regenboogboom. Bij deze stichting kan iedereen een aanvraag doen om bij een ernstig ziek kind een droom dekentje te laten bezorgen, zodat het kind onder zo'n dekentje mooie dromen mag hebben en daardoor de Otto nog knap terugkwam van een 5-2 achterstand. Bij de jongens van veertien jaar en ouder voltrok zich een vergelijkbaar scenario, waarbij Arian van der Spek uiteindelijk aan het langste eind trok. Bij de meisjes werd het een strijd tussen de zusjes Kemme. Uiteindelijk wist Tessa met 6-2 6-3 te winnen van Sanne. pijn een beetje kan vergeten. Wie mee wil helpen kan contact opnmen met 06-27516209 of mariejose.phy- lipsen@gmail.com. De poppenwagen en quilt die op de midzomerdag in juni zijn verloot zijn nog niet opgehaald, de winnende nummers zijn: 886 en 412. Ophalen kan tot eind september. Voor meer informatie: www.nbvp.nl/afd/moerkapelle. Alles gaat weg voor een klein prijsje.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 13