klikken 'Je hoeft niet helemaal stil te zijn, het gaat om innerlijke rust' Leren schaatsen Molenviergang in floodlight Er werd gebridged Zevenhuizen stemt Zevenhuizen HART VAN HOLLAND I ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE I 14 SEPTEMBER 2011 15 Stiltetuin Zevenhuizen geopend Molenlezing Zevenhuizen- De stiltetuin bij de Ontmoetingskerk is zaterdag 10september onder grote belangstelling geopend. Onder begeleiding van muziek keken de bezoekers hun ogen uit in de ovaalvormige tuin aan het water. Door Erwin van 't Hof Annelies Hoos, één van de initi atiefnemers van het project, is trots dat de tuin nu helemaal af is. "We kwamen drie jaar geleden op het idee van de stiltetuin, het is echt geweldig dat het is gelukt." Het resultaat is een rustgevende tuin met een fontein in het mid den. "Het is de bedoeling dat de tuin wordt gebruikt voor medi tatie, om even tot rust te komen, of gewoon voor een kop koffie na de kerkdienst." De tuin is mogelijk gemaakt door het werk van vrij willigers en giften. Hoos: "Zonder deze steun was het nooit gelukt." Pieter van Loon is één van deze vrijwilligers, hij maakte kosteloos het ontwerp voor de tuin. "Ik wilde dat graag doen, het is een mooi ini tiatief," vertelt van Loon. "Er kun nen erg veel mensen tegelijkertijd in de tuin zijn zonder dat je last van elkaar hebt. Daarnaast is de tuin heel intiem zodat het ook fijn is om hier alleen te zijn." Er is ook symboliek in de tuin verwerkt. "Er zijn vier kleuren die hoofdzakelijk terugkomen in het ontwerp: rood, groen, wit en paars. De kleuren van het kerkelijk jaar." Voorts staan er planten en bomen in de tuin die verwijzen naar Bijbelse verhalen. De officiële openingshandeling werd verricht door wethouder Arj en Hazelebach. "Ik denk dat dit de kracht is van Zuidpias," aldus Haze lebach. "Het gaat in deze gemeente om de dorpen, dit is daar een goed voorbeeld van. Ik hoop dat deze tuin een stil succes wordt waar veel mensen gebruik van gaan ma ken." Voorzitter van de tuingroep Caroline Zwanenburg bedankte de aanwezigen voor hun komst. "We hebben hier met zijn allen kei hard aan gewerkt. Het is echt iets moois geworden. Ik ben dankbaar voor alle belangstelling vandaag." Hoos heeft nog een geruststel lende mededeling voor iedereen die het moeilijk vindt om stil te zijn:"Je hoeft niet per se helemaal stil te zijn in de tuin, het gaat Fotomoment: Wethouder Hazelebach verricht de openingshandeling. meer om innerlijke rust. ledereen altijd hulp gebruiken bij het onder kan hier altijd komen om even een houd van de tuin. moment voor zichzelf te hebben." Geïnteresseerden kunnen mailen De tuingroep van de stiltetuin kan naar: aa.hoos@ziggo.nl. Zevenhuizen/Regio - Kinderen van zeven tot en met dertien jaar die graag willen leren schaatsen kun nen terecht bij Schaatsclub Gouda. De schaatslessen worden gehouden van begin oktober tot half maart op de ijsbaan in Den Haag. Er ver trekt elke zaterdag een speciale bus - bushalte bij La Baraque aan de Zuidplasweg - naar De Uithof. Voor meer informatie en aanmel den: 0180633145 en www.schaatsclubgouda.nl mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Drie van de vier molens van de Molenviergang met verlichting genomen vanaf de overzijde van de Rotte. (foto: archief molenmuseum) Zevenhuizen - De Molenviergang aan de Tweemanspolder wordt deze week door de molenaars en de vereniging Molen vrienden in het Rottemerengebied in het floodlight gezet. Woensdag 14, donderdag 15envrijdag 16september wordt van 19.30 tot 22.00 uur de verlichting ontstoken. Op vrijdag laten de molenaars, als het weer het toelaat, de molens draaien. De vereniging Molenvrienden in het Rottemerengebied heeft de afgelo pen tijd veel energie in de Molen viergang gestoken. Onder andere met de aanleg van het wandelpad langs de molens en de algehele res tauratie van de vier molens. Het floodlight wordt woensdag om 19.30 uur ontstoken door de oud voorzitter van Molenvrienden, Arno Lamot en de nieuwe voorzitter Pie ter van Loon. Voor meer informatie: johan@bovenmolen.nl of 06-53385372. Zevenhuizen - Bridgeclub Zeven huizen speelde vorige week de derde zitting in de eerste ronde van het seizoen 2011/2012. In de A-lijn werd gewonnen door Ria Gaarkeu ken en Lieke van der Linden met 65.63%, tweede werden Erna van Boheemen en Ronny Schepers met 62.50% en derde Marijke Stolker en Seia van der Berg met 56.25%. In de B-lijn werden Carolien en Henk de Koning eerste met 61.18%, Janneke Gerrets en Cecile Lelieveld tweede met 58.33% en Els van Heusden en Zevenhuizen - In het kader van het themajaar 'leve de molens' houdt de bibliotheek in september een molenmaand. Molenaar Jan Sprin ger uit Zevenhuizen geeft dinsdag 27 september een lezing met foto Els van Leeuwen derde met 58.18%. In de C-lijn wonnen ElsArensen Loes Bantje met 66.30%, tweede werden Bertha Bos en John van Straten met 60.68% en derde Gerard van der Horst en Rob Poorter met 55.43%. Aan de leiding na drie zittingen gaan in de A-lijn Erna van Boheemen en Ronny Schepers met 62.50%, in de B-lijn Mar Christiaanse en Elly Miltenburg met 57.18% en in de C-lijn Els Arens en Loes Bantje met 63.840/0. presentatie over de geschiedenis, soorten en taken van de molen. De lezing wordt gehouden in de biblio theek van 20.00 tot 22.00 uur. De toegang bedraagt 3,50 euro voor le den, niet-leden betalen 5,- euro. Zevenhuizen (Groningen) -Zeven- huizen is met grote voorsprong win naar geworden van de verkiezing 'Het Leukste Dorp Van Groningen'. De finale werd live uitgezonden door RTV Noord. In het Groningse Zevenhuizen ontstonden WK-achti- ge situaties met juichende mensen, toeterende auto's met vlaggen, tot in de kleine uurtjes bleef het feest. Ongetwijfeld hebben de stemmen die een delegatie uit Groningen op het Oogstfeest in 'ons' Zevenhuizen verzamelden de doorslag gegeven.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 15