t Onrust op Raadhuisplein Welpen en Bevers vliegen over Twee koppels op eerste plaats Care for Kids naar Efteling Programma Vlootschouw Najaar in de Wereldwinkel Gezondheidsinformatiemarkt Er werd gebridged... Sterk Water: de Hollandse Waterlinie Oriëntatieklas instrumenten HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ5SEL 14 SEPTEMBER 2011 17 Bridge Nieuwerkerk aan den IJssel - De po litie heeft zaterdag 10 september rond 02.30 uur moeten optreden tegen een groep opstandige jonge ren op het Raadhuisplein. Tijdens de surveillance zagen agenten een jon gen wildplassen tegen de draaideur van het winkelcentrum. De jongen rende weg, draaide zich om en maakte onder luid gelach van een groep jongeren beledigende geba ren naar de agenten. Een agent is de jongen te voet gevolgd, maar staak te de achtervolging toen hij hoorde dat de groep jongeren de andere agent wilde insluiten. De groep van ongeveer vijftien jongeren liep drei gend op hem af en daagde hem uit. De agent moest één van de jongens pepperen om hem niet dichterbij te laten komen. De twee agenten heb ben vervolgens de jongeren op af stand gehouden in afwachting van de komst van opgeroepen eenheden. Nadat meerdere agenten en een po litiehond ter plaatse waren gekomen gingen de jongeren ervandoor. De politie doet verder onderzoek naar het voorval en heeft meerdere jongens herkend. Aanhoudingen volgen binnenkort. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede speelavond in de eerste competitie ronde bij BC IJsselbridge, gespeeld op maandag 12 september, leverde in de A-lijn een gedeelde eerste plaats op voor Jan Klück en Anton Vorstenbosch én Ruud Bantje en Patricia Niewold met 56,67. Derde werden Karl Husmeijer en Herman Holleboom met 56,25. In de B-lijn werden Bep Meijer en Riet Overgaag eerste met 57,50; op de tweede plaats eindigden Marian Bot en Guus van Krevelen met 56,25 en derde werden Joke Hensema en Ria Hilkhuysen met 55,00. Hermine Vorstenbosch en Jolande Boorsma werden met een score van 61,72 eerste in de C-lijn. Zij werden op de tweede plaats gevolgd door Arie van Harten en Kees Kool met 57,81 en Marijke Pel en Carla Arkensteijn werden derde met 56,77. Nieuwerkerk aan den IJssel - Care for Kids ging zaterdag 10 september met de kinderen die zij ondersteu nen naar de Efteling, ook de ouders mochten mee. Toen iedereen zich om vijf uur bij de bus verzamelde voor de terugreis waren er veel ver hitte maar tevreden gezichten te zien. Grote verhalen over achtba nen en andere attracties kwamen al gauw. Dit is waar Care for Kids voor is opgericht, een lach op het gezicht van een kind en dat was op de terugweg goed te zien. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting Evenement organiseert voor zaterdag 17 september de jaarlijkse Vlootschouw in de Ringvaart bij 't Wijde Gat in de wijk Kleinpolder; tussen Veldewater, Polderdreefen Kleinpolderlaan. Vanaf 10.00 uur kunnen de kinde ren zich vermaken op het spring kussen 'Piratenboot' en kunnen zij zich laten schminken. Om 13.00 uur kunnen onder leiding van de Wa terscouts allerlei spelletjes gedaan worden. De bijbehorende prijsuit reiking wordt om 17.00 uur verricht door de kinderburgemeester. Om 19.00 uur gaat de vlootschouw van start, waarbij versierde boten rondvaren. De boten alsmede omlig gende versierde huizen worden door een jury beoordeeld. Om 19.00 uur verzorgt shantykoor Sootjevisch een optreden en om 20.00 uur betreden Erwin Klee en de twee winnares sen van de 'Stem van de Zuidpias' het podium. Om 20.15 uur volgt de prijsuitreiking voor mooiste boot en huis. De avond wordt om 22.30 uur afgesloten met een spectaculaire lasershow. Voor meer informatie: www.stichtingevenement.nl. Onder leiding van cowboy Billy Boy hielden de scouts het niet droog en schoon. Nieuwerkerk aan den IJssel - De oud sten uit de groepen Roshe, Welpen en Bevers van Scouting Nieuwerkerk zijn zaterdag 10 september 'overge vlogen' naar de volgende groep. Sa men met cowboy Billy Boy werd een parcours afgelegd en een wandel tocht gemaakt naar het Hitlandbos. Zaterdag 17 september is de open dag van 11.00 tot 15.00 uur. Dan Nieuwerkerk aan den IJssel - Ook in de Wereldwinkel komt de herfst er aan, met artikelen in een bijna zonnige herfstsfeer waarin vrolijke retro-prints een grote mispelen. Het kleurenpalet, met oranje, geel, groen en bruin brengt naast het najaarsge- voel ook het 'seventies'gevoel terug. In dit thema wordt opruimen en op bergen een feest met vrolijk gedeco reerde blikjes, doosjes en laatjes. Exclusieve metalen 'scrap' voorwer pen uit Zimbabwe zijn een juweel tje voor in uw tuin en verder is het wenskaartenassortiment aangevuld met een nieuwe collectie prachtige kleurrijke kaarten van Aquarup- pella. De Wereldwinkel is te vinclen aan de Dorpsstraat 51a, geopend van dins- Een 'scrap' pompoen dag tot en met vrijdag van 09.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 09.30 tot 16.30 uur. t Nieuwerkerk aan den IJssel - In de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuis plein vindt op vrijdag 28 oktober van 12.00 tot 17.00 uur een informatie markt plaats, waar diverse patiëntenverenigingen èn aanverwante organi saties zich presenteren. De bibliotheek heeft een Gezondheids Informatie Punt waar informatie over gezondheid en ziekten verkrijgbaar is. Regelmatig houden patiëntenverenigingen inloopspreekuren in de bibliotheek met lot genotencontact als doel. Het doel van de patiënteninforma tiemarkt is mensen de weg te wij zen naar patiëntenverenigingen en aanverwante organisaties en hen informatie te verschaffen over hun aandoening. Patiëntenverenigingen zijn er voor het geven van voorlich ting en informatie, voor lotgenoten contact en belangenbehartiging. Op de markt zijn nog enkele plaat sen vrij. Aanmelden kan via info@ bi bliotheeknieu werkerkaanden ijs- sel.nl of 0180-316201. gaat de scouting onder andere met een abseilbaan naar beneden, brood jes bakken en knopen leggen. De toe gang is gratis en voor één euro kan mee geluncht worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - De tweede avond van de eerste competitieronde van de Nieu- werkerkse Bridgeclub, gespeeld op maandag 12 september, is in de A-lijn met 61.25% gewon nen door het koppel Guus Ham en Henny Hense. Tweede werden Cor Lageman en Gerda Vissers met 58,33 en op de derde plaats eindigden Greet Gallagher en Ada van der Linde met 55,00. In de B-lijn was de eerste plaats weggelegd voor Lucy Eldering en Rita Krouwel met 57,50%. Selma van de Berg en Thea Michels én Wil Blok en Wil Valk deelden de tweede plaats met een score van 55,00. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kunst historicus en medewerker van het overheidsbureau Nationaal Project Nieuwe Hollandse Waterlinie drs. Chris Will houdt donderdag 29 sep tember een lezing in de bibliotheek getiteld 'Sterk Water; de Hollandse Waterlinie'. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de Stichting Nieuwerkerkse Muziek school wordt een Oriëntatieklas ge houden om kinderen te helpen bij hun keus voor een instrument. De cursis ten mogen diverse instrumenten uit proberen en na een blok van zes we ken algemene instrumentale vorming wordt in blokken, van elke zes weken een instrumentengroep behandeld. Slagwerk- toets-, blaas- en snaar instrumenten komen aan bod. Info; www.muziekschoolnieuwerkerk.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 17