Circus Renaissance strijkt neer in Nesselande Weer wat loos met kunstwerk Waterbekken van Nesselande UW TREKHAKEN SPECIALIST HART VAN HOLLAND NESSELANDE 14 SEPTEMBER 2011 23 Vanaf 382,- -g: Vanaf 435,- S- Vanaf €435,- M Vanaf 449,- Jjf Vanaf 460,- Vanaf 469,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. Prikkelshow onderweg f Zevenhuizen Nesselande Jaap Eindhoven Noordeinde 250^ Seat Ibiza III HB 3 drs. Bwj. mei 2002 s Mazda 2 HB 5 drs. J2. Bwj. juni 2003 3. M <5* Nissan Micra HB 3 drs. jjT Bwj. feb. 2003 <D Citroen C4 HB 5 drs. 3 Bwj. juni 2004 <T> Ford Focus II HB 5 drs. CD Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl Jonge diabolo-artiest. Capriolen van een clown. Nesselande - De skyline van Nesselande' werd vorige week opgesierd door een grote rood met blauwe circustent. Het was de tent van Circus Renais sance die vierdagen op de Kretalaan heeft gestaan. Vijf voorstellingen wer den er gegeven in de tent, die tijdens de zaterdagavondvoorstelling helemaal vol zat. De lachspieren zijn op die manier wel opgewarmd, maar de echte spanning en sensatie moet nog ko men. De twee acrobatische meis jes die in de lucht allerlei kunsten vertonen hebben een goede 'oeh ahhhh-factor'. Je geniet van wat je ziet en hoopt dat het allemaal maar goed gaat. Gelukkig verloopt het al lemaal prima. De enige 'misser1 is van de jonge diabolo artiest Michaël uit Nijmegen. Als hij met drie diabo lo's aan de haal gaat vangt hij er één niet op. Na een rustmoment herpakt hij zichzelf en zet alsnog een goede show neer. Een groot applaus van het publiek is zijn deel. Door Bart Jansen Om half acht 's avonds staat er een rij bij de kassa. Mensen staan ge duldig te wachten om hun e-tickets om te wisselen voor échte tickets. Binnenin de tent is het al gezellig druk. De tribunes zijn goed gevuld en ook de 'luxe' plekken rondom de piste zijn allemaal bezet. Vlak voor aanvang lopen er nog een paar mensen naar de bar om wat drin ken en eten te scoren. Om tien over half acht begint de show dan echt. Er komt een clown de piste binnen wandelen met een trompet in zijn handen. Hij speelt een stukje en gaat daarna weer weg. Vervolgens keer hij met lege handen terug. Het publiek moet opgewarmd worden en met niet meer dan de woorden 'twee en you' krijgt hij het publiek aan het klappen. Netjes op de maat. Als hij merkt dat de mensen automatisch het ritme gaan volgen propt hij er wat grapjes tussendoor, de sfeer zit er meteen goed in. Dan volgt de grote opkomst waar bij de circusmensen zich en masse voorstellen. Het is te druk om goed te zien wie wat doet, maar gelukkig hebben ze allemaal hun eigen 'mo ment of fame' gedurende de voor stelling. Als eerst is het aan een gro te gespierde man om zijn krachten te tonen. Daarna komen twee stunteli ge clowns het publiek vermaken met een hoepel-act waarbij er zelfs ie mand uit het publiek wordt gehaald die mee moet doen met het tweetal. Nesselande - Het lijkt wel alsof er een vloek rust op het kunstwerk Waterbek ken van Nesselande aan de Brandingdijk/Laan van Avant-Garde. Deze woor den gebruikt het wijkteam Nesselande van deelgemeente Prins Alexander op de site (www.nesseweb.nl) van de stichting Wijkorganisatie Nesselande. Het wijkteam heeft vorige week aan het Centrum voor Beeldende Kunst (CBK) de opdracht gegeven de fon tein per direct uit te zetten. De fon tein moet beter worden afgesteld zodat er geen gevaarlijke situaties kunnen ontstaan. Gebleken is dat de fontein onregel matig spuit. Het water spuit soms zo hoog dat met een beetje wind de rijbaan van de rotonde plaatse lijk nat is. Bij droog weer verwacht niemand een nat, glad wegdek. Dat kan vooral gevaarlijk kan zijn voor motorrijders. Daarnaast kan het plotselinge water op de voorruit van auto's een schrik reactie teweeg brengen. Ook zijn er klachten binnengekomen over natte balkons en natte cabrio's. De deelgemeente heeft hierop be sloten geen risico's te nemen en de fontein uit te zetten totdat deze goed is ingeregeld. De fontein be staat pas sinds 15 juni van dit jaar. Volgens Jan Lemmers, voorzitter van de plaatselijke bewonersorganisatie, was het destijds een soort zoenoffer aangezien het kunstwerk dat was ontworpen door Stanislaw Lewko- wicz, al de nodige opschudding had veroorzaakt. Het materiaal waarmee de vijver was afgebakend bleek niet bestand tegen temperatuurwisse lingen waardoor het kunstwerk uit 2008 al heel snel gerenoveerd moest worden. Volgens omwonenden ver liep dit niet vlot genoeg. Toen de klus uiteindelijk toch was geklaard, werd later - als een soort slagroom op de taart - een fontein aan het geheel toegevoegd. Deze werd in juni van dit jaar in werking gesteld. Het CBK gaat over het onderhoud van het kunstwerk. Nesselande - Met Prikkels 2011 is vrijdag 9 september het cultu rele jaar in de deelgemeente Prins Alexander van start gegaan. Tot en met 18 september bezoekt Prikkels alle wijken van de deelgemeente om de inwoners te informeren over alle mogelijkheden en initiatieven die er in de deelgemeente zijn op cultureel gebied. Prikkels wordt op zondag 18 september afgesloten met een Prik kelshow, die van 12.00 tot 17.00 uur plaatsvindt op het Maltaplein. Het programma omvat een groot aantal optredens. Cabaretier Arie Vuyk trapt om 12.00 uur af; hij wordt gevolgd door het Thorbecke Voortgezet Onderwijs, door vio list Olaf Borsbom, Popkoor 4-You, dansschool Ashakiran, Cosmic Jazzcombo, zanginstituut Charles Vermeer en popkoor Loudness, klas sieke zang en piano van Jan Hos- man en Mirella Kramer, dansschool Jawa Latino, popkoor Ojee, zange res Natalie Merfort, popgroep Hello Friday, pianist Martijn van Dijk en een demonstratie van een Tai Chi vereniging waarna.Shantykoor Cap tain's Dinner de Prikkelshow afsluit. Voor meer informatie: www.prikkels.nu. TV- - De fontein midden in het kunstwerk Waterbekken van Nesselande is tijdelijk uitgezet.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 23