msm Kindercentrum Toverkunst officieel geopend Kunstborrel Prins Alexander Vrijwilligersverkiezing Bridgen in De Kristal Kinderkleding- beurs Klikken mag Kamerkoor zoekt zangtalent Br°2S V0°H JeSS'Ca BuV'"9 3 op Hippiade HART VAN HOLLAND NESSELANDE] 14 SEPTEMBER 2011 25 dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Paardensport Nesselande - Aan het Marcel Duchampplein werd vrijdag 9 september het prachtige nieuwe pand van Kindercentrum Toverkunst van Kinderopvang BijDeHand officieel geopend. Directeur Annemiek de Jong was er uitermate blij mee en trots op dat zij na zeven jaar een nog mooier pand kon openen dan oorspronkelijk was aanbesteed. De voorzitter van de deelgemeenteraad, Frans van der Hilst, knipte na zijn praatje een lint door. Door Marianne Fortuin De Jong: "In de aanloop van dit pro ject kenden zowel het onderwijs als de kinderopvang lange wachtlijsten. Tien jaar geleden is een mooi ge bouw geopend, Kindciuster 1, heel groot, heel snel vol. Kindcluster 2 is inmiddels ook vol. Er is weinig visie op kinderen. Maar met dit laatste nieuwe pand hebben we de wacht lijsten voor opvang in deze wijk op gelost." Pareltje Ze noemde het bouwproces van Kindercentrum Toverkunst een hele ingewikkelde sudoku: "Op een heel klein stukje grond met diverse par tijen, die allemaal afspraken met de deelgemeente hadden. Een project ontwikkelaar trok zich terug, de hele aanbesteding mislukte. Toen werden eerst de scholen gebouwd en werd het hockeyveld aangelegd. Bij de nieuwe aanbesteding, samen met de woningbouw van Woonbron, konden we opnieuw naar de plannen kijken. Uiteindelijk werd het mooier dan gedacht." Ze gedankte het bouw bedrijf, de ouders, de gemeentelijke diensten en de medewerkers van de SWKGroep, waarvan de Kinderop vang deel uitmaakt. Van der Hilst feliciteerde De Jong met het behaalde resultaat en sprak over Nesselande als het pareltje van de stad. Hij was onder de indruk van het nieuwe pand: "Af en toe ben ik een beetje jaloers op al die kinderen. Als je ziet wat we nu kunnen ont wikkelen voor kinderen; hartstikke goed!" De lokale Oudercommissie van Kin dercentrum Toverkunst had voor deze feestelijke opening allerlei ac tiviteiten georganiseerd. Radema kers: "Kinderen willen spelen. Bui ten is van alles te doen en er is een springkussen. We kunnen overigens nog ouders in onze commissie ge bruiken en we ook ontvangen graag hun input." Na het vertonen van een film kon den de aanwezigen het nieuwe pand bekijken, waarbij ze werden rondge leid door de kinderen. Door de ruime lichtinval, het frisse kleurgebruik, de materiaalkeuze en het doordachte ontwerp is het voor kinderen en me dewerkers een feest om hier te zijn. Het Kindercentrum Toverkunst is het grootste van Kinderopvang BijDe Hand en tevens het grootste gebouw met dit doel in de deelgemeente en regio Rijnmond. Het pand is op 27 juni in gebruik genomen, maar nu is het echt helemaal af. Er zijn acht groepen dagopvang, twee peuter speelzalen en acht groepen buiten schoolse opvang en er is intensieve samenwerking in het kader van de Brede School Nesselande met basis scholen Passe-Partout en Tangram. Locatiemanager Susan Canter, te vens locatiemanager Kristalkunst: "We bieden hier ruimte aan voor de Leonardoklas (hoogbegaafde leer lingen) en een keer per week is er een Engelse activiteit, allebei van uit Passe-Partout. Ook werken we samen met organisaties voor ver standelijk beperkten zoals Stichting Helias en Pameijer. In de toekomst willen we met een ouderenorgani- satie gaan praten om te kijken wat we voor elkaar kunnen betekenen." Frans van der Hilst knipt het lint door. Nesselande - Op het Maltaplein wordt voor zondag 18 september van 14.00 tot 16.00 uur een Prik kelende Kunstborrel gehouden. An dere kunst- en cultuurliefhebbers ontmoeten, verbindingen leggen, inspiratie opdoen, kennismaken met culturele partijen uit de wijk of plannen delen met de cultuurscout. Er zijn diverse consumpties verkrijg baar en men kan ondertussen kijken naar een optreden van Toine Klaas- sen en naar de Prikkelsshow. Cultuurscouts Cultuurscouts stimuleren grote en kleine initiatieven voor de Rotter damse wijken op het gebied van kunst en cultuur, ledereen met een Rotterdam - Is zingen je grote liefde en zou jij je als goede koorzanger nog verder willen ontwikkelenDan is het Maasstedelijk Kamerkoor misschien op zoek naar jou. Bij het koor is plaats voor nieuwe leden in de leeftijdscate gorie van 20 tot 45 jaar. Het koor heeft een breed klassiek re pertoire en treedt regelmatig op. In het voorjaar wordt een concertreis idee op het gebied van kunst en cultuur kan bij hen terecht voor advies, ondersteuning bij het uit werken van het plan, voor verbin ding met artiesten, kunstenaars en andere partners uit de wijk en voor bijvoorbeeld ondersteuning bij het zoeken naar financiering. Voor meer informatie: www.prikkels. nu of www.sbaw.nl/cultuurscouts. naar Duitsland gemaakt. Het koor telt momenteel vijftien leden die wekelijks op de dinsdag repeteren van 19.45 tot 21.00 uur in de Immanuelkerk aan de Berlagestraat 96. Wegens vertrek van een bas, is men op zoek naar aanvul ling van de baspartij, maar ook andere zangers met koorervaring zijn welkom. Voor meer informatie: www.maasstedelijkekoren.nl. Nesselande - Onder het motto 'Geef eens een duim!' kunnen inwoners van Nesselande tot zondag 9 okto ber vrijwilligers aanmelden die voor de vrijwilligersverkiezing van Bou levard Nesselande in aanmerking komen. Kent u iemand die maatschappelijk betrokken is, altijd klaar staat voor een ander of zich belangeloos in zet voor een goed doel: 'Geef een duim!'. Via de website kan tevens gestemd worden op de vrijwilligers. Onder de stemmers wordt wekelijks een boodschappenpakket ter waarde Ermelo/Nesselande - Op het NK Dressuur, dat in het weekend van 10 en 11 september plaatsvond in Ermelo, heeft Jessica Buying met de achtjarige merrie kV. Esther de Jeu (Rousseau x Jazz) de bronzen me daille behaald in de klasse Z2. Emmy de Jeu, de eigenaresse van het paard was dan ook zeer blij met dit ge weldige resultaat. Jessica traint het paard onder begeleiding van Tim Coomans in Oud Beijerland, waar zij tevens werkzaam is als stalama- zone. In het weekend van 12 en 13 au gustus werd Jessica Buying met haar paard regiokampioen van Zuid Holland in de klasse Z2. Tussen deze twee kampioenschappen wist Jessi ca ook nog, tezamen met Sanne Ha zen, Monique te Lindert en Gerdine van 25 euro verloot. Op zaterdag 29 oktober wordt bekend gemaakt wie de winnende vrijwilliger is. Voor meer informatie: www.boulevardnesselande.nl. Maree in het Kralingse Bos de CHIO Zuid Holland Cup te winnen. Deze winst kwam op naam te staan van Rijvereniging Oud-Beijerland. Jessica Buying is zichtbaar blij met haar bronzen medaille, (foto: Steffie Coomans) Nesselande - Brtdgegroep Nesse lande speelt iedere maandag van 12.30 tot 16.45 uur in restaurant het Niesende Nijlpaard in De Kris tal, Cypruslaan 404 (naast de me tro). Bridgers die zich willen aan sluiten bij het zojuist gestarte blok, dat loopt van 5 september tot en met 28 november, zijn van harte welkom, kosten 25,00 euro. De spe lers worden begeleid door ervaren bridgespeler Harrie Philip en gast vrouw Truus. Bel voor aanmelden en spelen 010-2862760. Voor meer activiteiten: www.de-kristal.nl. Nesselande - Voor een ruim aanbod aan tweedehands kinderkleding kan men zaterdag 1 oktober van 9.00 tot 12.00 uur terecht in het tijde lijke gebouw van Het Tangram, bij Kindcluster II, op de kruising van de Laan van Avant Garde en de Laan van het Surrealisme. Voor kleine kinderen is er een ruim, gevarieerd en modieus aanbod, maar ook grote jongens en meiden kunnen hun slag slaan. Goede kleding in de maten 80 tot 152 kan aangeboden worden via mirjam0906@hotmail.com. Het Maasstedelijk Kamerkoor.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 25