Burgemeester burgert in Anderhalve ton voor hoofd vestiging Centrum voor Jeugd en Gezin Fietstocht Zuidpias Helpt succesvol volbracht Discussie over geluid Margaret Thatcher onderwerp van gesprek HART VAN HOLLAND ZUIDPiAS 14 SEPTEMBER 2011 Kweken op voorkeursrechterlijke grond 27 Gert-Jan Kats, burgemeester van Zuidpias, burgert in. Om nader kennis te maken met zijn gemeente Zuidpias gaat hij regelmatig op pad met één van de 27 gemeenteraadsleden van Zuidpias. Zij nemen burgemeester Kats mee naar een voor hen bijzondere plek in de gemeente en zo reist Kats van het ui terste noordelijke puntje naar het zuidelijkste puntje, naar natuur, speeltui nen, verenigingen en mensen. Kortom: het is een mooie mix aan activiteiten die deel uitmaakt van zijn inburgering. In deze rubriek kunt u meelezen hoe de 'inburgering'van Gert-Jan Kats ver loopt. Het zijn in de ogen van de raadsleden mooie en bijzondere plekken die ervoor kunnen zorgen dat alle inwoners zich 'Thuis in Zuidpias' voelen. Vandaag deel.21: op stap met Ferry van Wijnen. "Deze middag begeef ik mij naar Zevenhuizen voor een inburgering met Ferry van Wijnen, fractievoor zitter van Trots op Nederland Zuid- plas, of zoals ze zelf altijd zeggen 'fractie Trots'. Ik word door Ferry thuis hartelijk ontvangen met een lekkere kop koffie. Voordat we op pad gaan kunnen we met een kop koffie eerst nader met elkaar ken nis maken. Deze leeftijdsgenoot is geboren in Gouda en opgegroeid in Waddinxveen. Nu is Ferry dus woonachtig in Zuidpias. Na de middelbare school begint Ferry aan een economische vervolgopleiding, maar besluit na een paar jaar het leger in te gaan. Eerst als beroeps onderofficier, later bij de mare chaussee, waar hij zich bezighoudt met grensbewaking op Schiphol. Inmiddels woont hij dan in Zwijn- drecht. In 2000 is het tijd voor iets anders, Ferry maakt de overstap naar de Inspectie Verkeer en Wa terstaat. Hij wordt toezichthouder op taxi- en busbedrijven en later wordt hij hier projectleider. In 2006 verhuist hij naar Zevenhui zen, waar hij met Mariska en hun kinderen met veel plezier woont. Ferry werd hier actief in de politiek en had de eer het eerste raadslid namens Trots op Nederland te zijn. Na de kennismaking stelt Ferry voor om op pad te gaan naar de kwe kerij van Flans van den Bosch. Dit bezoek heeft een tweeledig doel; nadere kennismaking met de tuin derwereld en te luisteren naar het 'lot' van een ondernemer waarvan zijn grond ruim zeven jaar onder de Wet Voorkeursrecht Gemeente (WVG) ligt. Als we de kwekerij aan de Knib bel weg binnenlopen komt de frisse lucht van verse paprika's ons tege moet. Hans neemt ons eerst mee de kas in en legt het proces van de pa prikaproductie uit. Elke keer sta ik weer te kijken van wat er allemaal bij komt kijken voordat groente en fruit in de winkel ligt. Hans stelt voor dat we een 'bak kie doen' in de kantine. Hier praten we door over wat het betekent om met je bedrijf 'vast' te zitten. Com merciële verkoop en -uitbreiding is ineens niet mogelijk. Hoewel deze nuchtere tuinder niet klaagt, merk ik wel een gevoel van onmacht. Hans heeft duidelijk begrip voor het feit dat de gemeente voor al gemeen belang het instrument van de WVG gebruikt, maar vraagt aandacht voor de lange termijnen en vooral ook voor (het ontbreken van) communicatie. Ik trek hier voor mezelf lessen uit: communi ceren doe je nooit genoeg en neem belanghebbenden nog beter mee in je besluitvorming. Een dubbel leer zaam bezoek! Met een zak heerlijk verse paprika's onder de arm stappen we in Ferry's auto om bij 't Graanhuys nog iets te gaan drinken. Hier bespreken we nog wat actuele politieke zaken en mijmeren we over de perfecte poli tiek/bestuurlijke werkelijkheid. Ferry, bedankt voor dit leuke be zoek en de openhartige gedachte wisseling...' Meer weten over de dagelijkse bezigheden van de burgemeester van Zuidp'las? Volg Gert- Jan Kats ook op Twitter via @gertjankats Nieuwerkerk aan den IJssel - De gemeente trekt 150.000 euro uit voor het op poten zetten van een hoofdvestiging in Nieuwerkerk voor het Centrum voor Jeugd en Gezin. Hierover werd maandagavond ge sproken in de commissievergadering voor maatschappelijke ontwik keling. Naast de hoofdvestiging die in een bestaand pand moet ko men, zijn en komen op verschillende locaties inlooppunten van het CJG. Door Erwin van 't Hof Het CJG is een centrum waar ouders en jongeren terecht kunnen met vragen over gezondheid, opgroeien en opvoeden. Ferry van Wijnen (TON) stelde voor om vanwege de investering van anderhalve ton nog even te wachten met het installeren van het CJG. Theo Edel van het CDA wees het commissielid er echter op dat een CJG wettelijk verplicht is per 1 januari 2012. "We kunnen niet zo maar zeggen dat we het niet doen. Het CJG hoofdkantoor en de inloop- punten moeten er hoe dan ook ko men." Daar komt bij dat de 150.000 euro die beschikbaar is gesteld van uit het Rijk, ook echt alleen bestemd is voor dit doel. Wethouder Verbeek: "We mogen dat geld nergens anders aan besteden. En dat wil ik ook niet, want het is een goede zaak." Onder de commissieleden ontstond even discussie of het CJG ook daad werkelijk een maatschappelijke functie kan gaan vervullen. Joop Huson (D66): "Als er niemand komt, is het verspilde moeite. Er moet goed in de gaten worden gehouden of het wel loopt." Wethouder Verbeek heeft echter alle vertrouwen in het project. "Ik heb CJG punten in Capelle en Gouda be zocht, daar was het erg druk. Ik heb ook CJG punten gezien waar weinig mensen waren. Vooral de communi catie is belangrijk, de mensen moe ten weten dat het er is. Ik denk dat dit in onze gemeente goed is geregeld." De commissie stemde uiteindelijk in het voorstel te kwalificeren als ha merstuk voor de raadsvergadering op 27 september. De start van de fietstocht van Stichting Zuidpias Helpt. Zuidpias - In totaal 101 deelne- kwamen 79 fietsfanaten naar het mers verschenen aan de start van Raadhuisplein waar burgemeester de fietstocht van Stichting Zuidpias Kats het startsein gaf. Ondanks Helpt, die zaterdag 10 september vijftien lekke banden en drie kleine verreden werd. valpartijen die voor wat schaaf wonden en één kapotte fiets zorg- Voor de tweehonderd kilometer den, was de fietstocht mede dank- klommen 22 deelnemers op de zij de prima catering onderweg een pedalen; voor de 150 kilometer succes. Zuidpias - Sportverenigingen die ondergebracht gaan worden in sportpark De Kleine Vink, hebben zich te houden aan de landelijk vastgestelde geluids normen. Wethouder Verbeek wil hier echter vanaf kunnen wijken en pleit daarom voor het opstellen van zogenoemde maatwerkvoorschriften Over het onderwerp werd maandagavond gesproken in de commissievergadering voor maatschappelijke ontwikkeling. Daarnaast kwamen ook de toegangs wegen naar het sportpark aan bod. Door Erwin van 't Hof Volgens wethouder Jan Verbeek gel den op de locatie waar het nieuwe sportpark wordt aangelegd, ver zachtende omstandigheden voor wat betreft de geluidsnorm. "Zowel de hoofdweg als de nabijgelegen snel weg produceren al meer geluid, dan de norm die wordt gehanteerd bij sportverenigingen. In de praktijk zal het geluid van de sporters dus vaak overstemd worden." De wethouder voegde er nog aan toe: "Er, is maar één huis in de buurt waar de norm van 46 decibel volgens de metingen overschreden zal worden." Gert Will van het CDA schaarde zich achter het voorstel van het college. Hij zei: "Door maatwerkvoorschriften op te stellen, kom je iedereen tege moet." In de voorschriften komt im mers zwart op wit te staan in welke gevallen er qua geluidsbelasting mag worden afgeweken. Naast de geluidsdiscussie was er ook een mededeling over de aanleg van een veiligere toegangsweg naar het sportpark. De raad stemde voor het zomerreces al in met het aanpassen van de rotonde Hoofdweg/Laan van Avant-Garde en de rotonde Hoofd weg/Europalaan om de weg naar De Kleine Vink zo veilig mogelijk te maken voor langzaam verkeer. Ook de Kerklaan/Hoofdweg-Noord moet volgens het college aantrek kelijker worden gemaakt, met name voor fietsers. Wethouder Verbeek: "Dit doen we.door middel van het afscheiden van de twee fietsbanen zodat er veilig tweerichtingsverkeer kan plaatsvinden. Daarnaast worden er borden geplaatst die verwijzen naar het sportpark." Nieuwerkerk aan den IJssel - Mal colm McEwan geeft donderdag 22 september in de bibliotheek een lezing over Margareth Thatcher en de Falkland Oorlog. Aanvang 20.00 uur, de toegang is vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 27