Informatiemarkt Persoonlijke Groei, Ontwikkeling en Hulp Kinderen en echtscheiding: wat kunt u als ouder betekenen Ondernemen iets voor u? 'Women Only' bij M. de Koning Autobedrijven m HART VAN HOLLAND BEDRIJVIGHEID 14 SEPTEMBER 2011 29 Kom je ontwikkelen! J BEDRIJVIGHEID IN DE REGIO Er gebeurt van alles op zakelijk gebied in het verspreidingsgebied van Hart van Holland. Op deze pagina verwelkomen we nieuwe bedrijven, bezoeken open dagen, geven informatie over prijsvragen en doen verslag van jubilea en andere zakelijke hoogtepunten. Van links naar rechts Wilma Smith-Leijdekker van Helder en Intens, Edith Bosma van Bewust naar Balans en Jaccobine Tukker-Hak van Innervoice. Nieuwerkerk aan den IJssel - De eerste editie van deze markt, die gericht is op persoonlijke groei, ontwikkeling en hulp, is een initiatief van Wilma Smith-Leijdekker, Edith Bosma en Jaccobine Tukker-Hak. Hun uitgangspunt is om belang stellenden kennis te laten maken met de verschillende vormen van persoonlijke ontwikkeling, hulp en advies. Tijdens de informatiemarkt kan men zich laten informeren over de mogelijkheden op dit gebied, waarbij men direct een coach, trai ner of docent kan ontmoeten en vragen kan stellen. Alle deelnemers presenteren zich in een brochure, die de komende weken op verschillende plaatsen te vinden is. Zo krijgt men alvast een idee wie er op 6 oktober van 18.30 tot 21.00 uur in de Openbare Bibliotheek aanwezig zijn. Daar naast kan men op de website meer informatie vinden over de markt, de deelnemers en de links naar hun websites. Komjeontwikkelen.nl is een vast punt waar men zich blijvend kan informeren over het aanbod in de regio. Ruim twintig deelnemers laten zien wat er in de gemeente Zuidpias en omgeving mogelijk is voor wie wil werken aan persoon lijke groei en eigen ontwikkeling, of als men op zoek is naar persoon lijke begeleiding. Een greep uit de deelnemers: klanktherapie, be wustwording, kunstzinnige expres sie, talentenspel, creatief schrijven, yoga en meditatie, voeding, per soonlijke coaching, natuurcoa- ching, loopbaanbegeleiding en na tuurlijke geneeswijzen. De Openbare Bibliotheek is geves tigd aan Reigerhof 32. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.komjeontwikkelen.nl. Nootdorp/Regio - De Kamer van Koophandel houdt woensdag 21 septem ber van 19.00 tot 22.00 uur een informatieavond over het zelfstandig on dernemerschap, waarbij zowel de mooie als de minder mooie kanten van het ondernemerschap belicht worden. De avond is bedoeld voor mensen die met de gedachte rondlopen een eigen bedrijf te beginnen. Ervaren ondernemers vertellen over hun ervaringen en op de informa tiemarkt staan adviseurs klaar van onder andere een accountantskan toor, bank, verzekeraar, gemeente, Belastingdienst en de Kamer van Koophandel voor het beantwoor den van vragen. Belangstellenden zijn welkom in Partycentrum Het Witte Paard aan de Gildeweg 2. De toegang is vrij, maar men dient wel in het bezit te zijn van een toegangsbewijs. Voor meer informatie en aanmel den: 088-5888035 of www.kvk.nl Blèiswijk - leder kind gaat ervan uit, dat zijn ouders altijd bij elkaar blij ven. Wanneer dit plotseling veran dert door een scheiding, wordt het vertrouwen van het kind behoorlijk op de proef gesteld. Jaarlijks zijn er ongeveer 70.000 kinderen, die de gevolgen van een echtscheiding ondervinden. Een groot deel van de scheidings kinderen, circa 71 procent, ervaart sterke tot zeer sterke nadelige ge volgen van de scheiding. Effecten hiervan zijn bijvoorbeeld dat ze niet meer weten waar ze aan toe zijn, schoolprestaties verminderen, er is verdriet, ze hebben gevoelens van eenzaamheid of ze hebben een schuldgevoel. Van belang is dat kinderen tijdens en na de scheiding steun en uit leg krijgen, vooral van hun ouders, hoe moeilijk dat soms ook kan zijn. Ouders dienen zich bewust te zijn van de verantwoordelijkheid die zij hebben om de scheiding goed te laten verlopen. Ook al is men geen partners meer, men blijft wel altijd ouders. Eric Wobbes van 2Divorce begeleidt als onafhankelijk echtscheidingsbe- middelaar de ouders tijdens en na de scheiding. Hij bekijkt samen met hen wat nodig is voor het goed be geleiden.en in balans brengen van de kinderen. Hij bespreekt met hen hoe de ouders de kinderen over de scheiding kunnen vertellen en hoe zij bijvoorbeeld de leerkracht op de hoogte gaan brengen. Op deze ma nier kunnen ouders daadwerkelijk iets voor hun kinderen betekenen. Eric Wobbes. Op dinsdag 4 oktober vindt vanaf 19.00 uur 'Scheidingsplaza Lan- singerland' plaats in restaurant De Salon van zwembad de Windas. In informele sfeer kan men hier vrij blijvend informatie krijgen van diverse specialisten op het gebied van echtscheiding. Voor meer informatie: www.2divorce.nl of 06-57576653. De Ladies Night in de showroom van M. de Koning Autobedrijven werd goed bezocht. Capelle aan den IJssel - Bij M. de Koning Autobedrijven was donderdag 8 september een hoofdrol weggelegd voorde dames. Speciaal voor hen was voor die avond een 'Ladies Night'georganiseerd. In de showroom schitterden een aantal mooie Volkswagens en bij een groot aantal stands van bedrij ven uit de regio werden allerhande damesproducten aangeboden. De bezoeksters werden verwend met proeverijen, er was een cocktailbar, men werd op de hoogte gebracht van de laatste fashiontrends onder meer op het gebied van schoenen en sieraden en er werden beauty- en voedingstips gegeven. De Ladies Night bij M. de Koning vond voor de tweede keer plaats. Na een voorzichtige start vorig jaar, was de avond deze keer een groot succes. Meer dan zeshonderd be langstellenden bezochten de show room en genoten van de gezellige en volledig verzorgde avond. De vrouwen hadden zich aangemeld via een speciale website van het autobedrijf en ontvingen op ver toon van hun bevestiging een goed gevulde goodiebag. De gasten waren enthousiast over de avond en hopen op een herha ling in 2012. Ook de deelnemende standhouders, waaronder juwelier Saers, MyMove, Rookies, Wijnhuis Den Boer, Cosmo, London City Club en Eye Wish, hebben aangegeven de volgende keer weer van de partij te zijn. Voor meer informatie: www.mdekoning.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 29