II Gezocht: oplaadpunt voor elektrische auto's in Zuidplas Mosselen eet je in Zevenbergen Expositie Rob van de Wiel HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 14 SEPTEMBER 2011 31 WÊÊÊÊ "r Thuis heeft Van der Starre een eigen oplaadpunt voor de auto. De trotse eigenaar erkent meteen dat hij niet de enige is die in een elektrische auto rijdt. Maar hij be hoort wel tot de eerste groep van 110 mensen die met de Nissan Leaf rondtoert. "Er bestaan natuurlijk al langer elektrische auto's, maar een Tesla van 100.000 euro is niet voor iedereen weggelegd. Voor deze Nis san betaal je, met alle toeslagen en kortingen, zo'n 30.000 euro. Van der Starre kiest bewust voor een milieuvriendelijke auto.Ik heb vier kinderen, die gun ik later ook een mooie en gezonde wereld." Van der Starre is op veel gebieden milieube wust bezig. Op zijn werk; hij houdt Maarten van der Starre in zijn geliefde elektrische auto. zich bezig met duurzame installa tietechniek, thuis; hij is niet aange sloten op de stadsverwarming maar maakt gebruik van een alternatieve verwarmingsbron. "Je wordt je ook meer van het mi lieu bewust als je er vaak op wordt gewezen", aldus Van der Starre. Hij geeft een duidelijk voorbeeld op het moment dat hij zijn auto start. Op het dashboard staat een teller die aangeeft hoeveel kilometer Van der Starre nog kan rijden. Het is dertien kilometer minder als hij gedurende de rit gebruik maakt van de airco. Als hij de radio aanzet, kost hem dat weer wat kilometers aan stroom. "Je leert bewust omgaan met elektrici teit." Thuis kan Van der Starre zijn auto opladen.Hij heeft hiervoor een speci ale laadpaal. "Het kost ongeveer 6,5 uur als mijn auto helemaal leeg is. Omgerekend in euro's komt dat neer op 6 euro aan stroom. Daar kan ik ongeveer 150 kilometer mee rijden. Moet ik wat verder, dan houd ik daar van tevoren rekening mee. Vaak is er wel een oplaadpunt in de buurt en kan je de auto opladen tijdens je vergadering of bijeenkomst. En het grote voordeel is natuurlijk ook nog eens datje nauwelijks iets hoort in de auto. Moet je eens horen hoe mooi de muziek klinkt in deze auto." Nieuwerkerk aan den IJssel - Hij is als een kind zo blij met zijn nieuwe auto; een grijze Nissan Leaf die niet rijdt op benzine, maar op elektriciteit. Maar ten van der Starre is zijn naam, van het gelijknamige adviesbureau aan het Raadhuisplein in Nieuwerkerk. Bij de gemeente Zuidpias heeft hij een aan vraag ingediend voor het installeren van een laadpaal voor elektrische auto's aan het Raadhuisplein of bij het politiebureau. Door Nicole Lamers Eigenaars van elektrische auto's zijn nog zo schaars, dat de gemeente Capelle aan den IJssel onlangs bij Van der Starre aanklopte om met zijn auto de nieuwe laadpaal in die gemeente in gebruik te stellen. "Die gemeente is uit zichzelf met zo'n laadpaal gekomen. Daar was niet eens een aanvraag voor nodig. In de gemeente Zuidpias ben ik de enige die een dergelijke aanvraag heeft in gediend. Ik hoop binnen enkele we ken antwoord te krijgen", aldus Van der Starre. zi^hi ■S 1 I Op het open achterdek van de Zilvermeeuw kon een frisse neus gehaald worden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Een bus met vijfenveertig ouderen aan boord vertrok donderdag 8 septem ber van het Raadhuisplein voor de ANBO Mosseltocht. Buschauffeur Johan vertelde over de bezienswaar digheden onderweg, aangekomen in Drimmelen stapte het gezelschap op de Zilvermeeuw voor een rondvaart door de Biesbosch. Daarna ging de tocht met de bus verder naar Zeven bergen om in restaurant de Zeven- bergsche Hoeve te genieten van de mosselen. De stemming was goed en het eten was lekker. Tijdens de te rugtocht werd nog heel wat gebab beld en af en toe brak men spontaan in vrolijk gezang uit. Nieuwerkerk aan den IJssel - Rob van de Wiel begon ooit als smid, maar via de MTS en de HTS werkte hij zich op tot werktuigbouwkundige. Hierdoor kwam Van de Wiel niet meer toe aan dat wat hij het leukste vindt: werken met zijn handen. Inmiddels maakt Van de Wiel gebruik van de VUT-regeling en is er weer tijd om terug te keren naar zijn oude liefde; het werk van een smid. Om er weer een beetje in te komen volgde hij een cursus goud- en zilver be werken bij Atelier Gielen. Na afloop ging Van de Wiel thuis, in de bijkeu ken, aan de slag. De benodigde ap paratuur maakte hij zelf of kocht hij op diverse rommelmarkten. Inmiddels heeft Van de Wiel al di verse sieraden en kleine objecten van goud, titanium, zilver, aluminium, messing en roestvrij staal gemaakt. Inspiratie haalt hij uit de natuur en door te kijken naar voorbeelden in etalages van juweliers en galerieën. Ook oude sieraden in volle glorie her stellen is iets wat Van de Wiel graag doet. Een expositie van zijn werk is toten met zaterdag 1 oktober te zien in de Openbare Bibliotheek aan het Raadhuisplein. In zijn atelier keert Van de Wiel terug naar zijn oude liefde; het werk van een smid.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2011 | | pagina 31